forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Prośba o pomoc w wyborze cyfrówki - max 800 pln.

Andrecho - Sro 09 Sty, 2019
Temat postu: Prośba o pomoc w wyborze cyfrówki - max 800 pln.
Witam, moja mamusia (66 lat.) zgubiła swojego kompakcika (nie pamiętam już nazwy) a ja mam teraz dylemat co jej kupić w zamian. Proszę o poradę, który z n/w aparatów będzie dla niej odpowiedni. Mamusia nie zna się na technologii (nie chcę aby obsługa aparatu ją przytłoczyła ;) ), ale potrafi nacisnąć spust migawki i chciałaby aby zdjęcie po prostu wyszło jak trzeba (mam na myśli dobrze działający fokus - więc Nikon A10 itp odpadają :) ), tryb manual jest zbędny, zoom powyżej 5 też (chyba takich już nie produkują). Moje doświadczenie z cyfrowymi małpkami to Sony DSC W5 i Panasonic FZ18 - byłem z nich całkiem zadowolony, jednak ostatnio czytam o nowych kompakcikach i obawiam się, że są gorsze niż kiedyś (ale ja laik i amator). Chodzi mi też o dobrą jakość filmików FHD. Gwiazdką zaznaczyłem te, które moim zdaniem wydają się lepszejsze. Jeżeli macie swoje propozycje to z góry dzięki, pozdrawiam :)

1. Sony WX220
2. Panasonic TZ57 *
3.Panasonic SZ10 EP
4. Canon IXUS 185 hs
5. Canon IXUS 285 hs *
6. Canon SX 620 hs *

pdz - Sro 09 Sty, 2019

Kupiłem dla Córki 8-letniej IXUS 285 HS, miało być do max 800 pln
Szału nie ma w kwestii jakości fotek ale uważam , że za te pieniądze fajny, ma spory ekran, polski język, bez zbędnej guzikologii podstawowe przyciski zrób fotkę , nagraj film i zoom, przeglądanie fotek i filmów.

Najlepiej poczytaj testy na Optyczne, przykładowe fotki w necie, w tej cenie to będą podobne aparaty.

Andrecho - Sro 09 Sty, 2019

Z testami w j. polskim w/w aparatów jest problem (ponoć mało zaawansowane technologicznie :) ). Taki z prawdziwego zdarzenia to znalazłem tylko do Canon-a sx620 hs (raczej krytyczny), reszta to tylko suche dane niczym z ceneo. Nawet Canon A10 był opisany normalnie a wg. mnie powinno się odradzać kupno tego urządzenia. Wnioskuję, że skoro sx 620 hs był skrytykowany (w cenie ok. 700 pln.) to co dopiero tańsze aparaty. Droższego (czyt. bardziej skomplikowanego) nie kupie, bo matka się pogubi i skończy się tym, że będzie robiła foty 10 letnią nokią ;) . Może inaczej czy wymienione aparaty są lepsze (chodzi o w miarę szybki fokus i chociaż normalne, nie zaszumione dzienne foty. w nocy też by się przydało jak najmniej :) ) od wspomnianych DSC W5 i Panasonic FZ18 ? Z góry dzięki :)
TomPL2 - Sro 09 Sty, 2019

Na tym forum takimi aparatami (niezaawansowane kompakty) nikt się nie przejmuje, więc nie licz na konkretne porady. Czy są lepsze od tych "starych" - też wątpliwe, napchali tylko więcej pikseli i dali większy zoom.
Bierz taki, który spełnia twoje minimalne wymagania (FHD), ustaw mamie tryb auto (a może lepiej auto-sportowy z rozsądnym ISO?) i to tyle co można zrobić. Najwięcej można ustawić chyba w TZ57, ale w nocy i tak takimi kompaktami nie poszalejesz...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group