forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Canon EOS 6D Markt II licznik zdjęć

magdalenka1811 - Nie 13 Sty, 2019
Temat postu: Canon EOS 6D Markt II licznik zdjęć
Witam
Czy da się sprawdzić ile zdjęć zrobił aparat? otóż kupiłam nowy i na wyświetlaczu LCD pokazuje licznik 4000 tyś.. po zrobieniu kilku zdjęć licznik poszedł do przodu o tą ilość - czy to jest licznik zdjęć?

Przepraszam, jestem początkująca - a i też bardzo zależy mi na czasie! naprawdę nie miałam czasu przeglądać innych wątków! przepraszam"( z góry dziękuje za odpowiedź:)

Preskaler - Pią 25 Sty, 2019

Precyzyjnie ilość zrobionych zdjęć jest możliwa do sprawdzenia przez serwis. Są też jakieś programy do tego ale nie wiem czy akurat do tergo modelu?

https://fotoblogia.pl/10413,jak-sprawdzic-przebieg-migawki-w-aparacie

Canon
W przypadku Canona, przebieg aparatu możemy sprawdzić po podłączeniu go do komputera i wtedy można ustalić przebieg w aplikacji takiej, jak np. darmowy EOSInfo na Windowsa czy FreeShutterCounter lub kosztujący 3 euro ShutterCount. Zanim jednak ściągniemy aplikację, warto sprawdzić, czy nasz aparat widnieje na liście wspieranych urządzeń. Może być ciężko z najnowszymi modelami, takimi jak EOS-1D X Mark II, 5DS, 5DS R, 5D Mark IV, 80D, 750D, 760D i 1300D. Canon pozbawił je takiej funkcjonalności.

Negatyw - Pią 25 Sty, 2019
Temat postu: Re: Canon EOS 6D Markt II licznik zdjęć
magdalenka1811 napisał/a:
...licznik 4000 tyś...
Jeżeli jak piszesz licznik pokazuje wartość: 4000000 (cztery miliony) to aparat już długo nie pociągnie. :mrgreen:
Wujek_Pstrykacz - Nie 27 Sty, 2019

To raczej jest wyjątkowy egzemplarz skoro jeszcze robi zdjęcia, może wcale nie padnie. :razz:
Wujek_Pstrykacz - Nie 27 Sty, 2019

A tak serio nowy aparat i 4tys. zdjęć, coś śmierdzi jakimś zwrotem poprzedniego właściciela. :neutral:
Andrzej.M. - Sro 15 Maj, 2019

Polecam instrukcję obsługi...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group