forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA PTAKÓW 2019

Wujek_Pstrykacz - Pon 21 Sty, 2019
Temat postu: FOTOGRAFIA PTAKÓW 2019
Zapraszam do wstawiania zdjęć.
infocyk - Pon 21 Sty, 2019

W niedzielę było trochę słońca, a u nas na Kociewiu zimy tyle co nic, więc do lasów nad jeziorami. W lesie cisza, a nad wodą łabędzie na lodzie i tyle :smile:
MatrixSTR - Sob 02 Lut, 2019

Co by temat nie świecił pustkami
infocyk - Wto 19 Lut, 2019

MatrixSTR, 4-ka fajnie wyszła :smile:

Niby zima, a tu całkiem wiosennie:

infocyk - Nie 24 Lut, 2019

Jedne przylatują, a inne odlatują :smile: :
Wujek_Pstrykacz - Nie 24 Lut, 2019

Zabawa z D500 i Nikkorem 500/5,6
DarkRaptor - Wto 26 Lut, 2019

Zabawa D7000 i D800 oraz Tamim 150-600 G1 ;)

11. Kraska liliowopierśna (Coracias caudatus)


12. Tkacz (Philetairus socius)


13. Wróbel czarnogłowy (Passer melanurus)


14. Wikłacz maskowy (Ploecus velatus)

infocyk - Sob 02 Mar, 2019

DarkRaptor, ładne, a gdzie fociłeś i jak oceniasz obiektyw. :smile: .

Dzisiaj:

DarkRaptor - Wto 05 Mar, 2019

Dzięki.

Wróciłem do Namibii. Ten kraj przyciąga jak magnes :mrgreen:

Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego Tamrona, głównie w kwestii cena/jakość, choć muszę przyznać, że pierwszy raz zaczął mnie zawodzić. Obstawiam, że to jednak głównie była kwestia termiki. Czasem na dość krótkich dystansach AF potrafił przestrzelić lub otrzymywałem lekkie mydełko. Warunki w tym rejonie, przy temperaturze powietrza 35-45 stopni, a przy gruncie, na słońcu pewnie do 70 C, są bardzo wymagające. Pomijam już pył, który właził w każdą szczelinę i czasem powodował niekontaktowanie styków w aparacie.

Pracowałem w tym roku na tandemie D800 i D7000. Generalnie nie miałem większych powodów do narzekań.

chuck_1 - Nie 24 Mar, 2019

17

Wujek_Pstrykacz - Pon 15 Kwi, 2019

Z testów Nikona Z6 i 500/5,6 na Festiwalu Optycznym.
T.B. - Wto 16 Kwi, 2019

I jak sam oceniasz ten zestaw, a aparat w szczególności?
Wujek_Pstrykacz - Sro 17 Kwi, 2019

Znakomity, jedynie co razi to długie "budzenie po uspaniu". no i przestawiała mi się korekcja ekspozycji, ale to raczej brak doświadczenia i niepoustawianie aparatu. Reszta spoko. Szybki AF.
smokacz - Sro 17 Kwi, 2019

19 Śmieszka

20 Łyska

T.B. - Czw 18 Kwi, 2019

Człowiek całe życie się uczy.
Dopiero w tych dniach, na starość, dowiedziałem się, że łyska też jest jadalna :cool:
http://www.knieja.pl/1,6,0,164,lyska_pieczona
http://kuchnia-polska.net/lyska-pieczona-i,111

infocyk - Czw 18 Kwi, 2019

smokacz, długo Cię tu nie było :smile: .

T.B., dobrze, że pora postu się zbliża, bo jak nic byłoby po łyskach :smile: .

Dzisiaj:

maziek - Pią 19 Kwi, 2019

22 - genialnie ten "szyjny pasek" wyszedł plus białe czółko - całość wygląda jak obciągnięte konturem niczym w kreskówce :) . Jakby z dykty było wycięte, pomalowane, i miało doprawione skrzydła :) . A może to zagubiony po Prima Aprilis model latający w kształcie czapli ;) ?
smokacz - Pią 19 Kwi, 2019

infocyk, kompletnie nie mam czasu na dalsze wypady, a sroki pstrykać.... hmmmm. Z resztą te wszystkie 4 także z mojego parku. Może teraz na wiosnę trochę się ruszy, ale ogólnie kiepsko u mnie z wolnym czasem.
25

26 Wrona siwa, ostatnimi czasy gdzieś nieopodal gniazdują, całą zimę też były. Może będzie ich więcej.

ophiuchus - Pią 19 Kwi, 2019

Uszanowanko. Ja tak skromnie.
Swoją drogą, macie jakieś cywilizowane metody na koty sąsiadów? Przyłapałem dzisiaj drania na objadaniu upolowanej samicy kosa, więc lęgi w tym roku się zapewne opóźnią. Nerwa mi sierściuch ruszył dosyć mocno.

maziek - Sob 20 Kwi, 2019

Dobrze wiesz, że na koty nie istnieją cywilizowane metody ;) . Dziś to powiedzenie może razić ale za mej młodości było śmieszne i wcale nie z powodu, że to stosowano: czy można zabić kota młotkiem? Można, z tym że na twardym podłożu. Zaś mój ojciec miał przyjaciela myśliwego, który tak się złożyło mieszkał z musu z podłą teściową, która miała ukochanego kota, który zalazł wszystkim za skórę. Pewnego razu teściowa była zmuszona wyjechać na dwa tygodnie, co natychmiast wykorzystał ów myśliwy, załatwiając sprawę z dzisiejszego punktu widzenia niehumanitarnie a nawet barbarzyńsko ale definitywnie - mianowicie za pomocą fuzji - z tym że kot najpierw co prawda padł trupem ale potem w tajemniczy sposób zniknął, a truchło nie zostało znalezione ("pewnie dziki zeżarły"). Oczywiście jak tylko wróciła zła teściowa to i kot wrócił jak gdyby nigdy nic z lasu :) . Ja swoim przyczepiałem czynele, ale się cholery nauczyły skradać tak, żeby nie dzwonić :) . Przeważnie jak zadzwoniło to już na podzwonne :) . Informacja była po prostu, że należy oczekiwać prezentu w mieszkaniu. Na ogół prezent po ofiarowaniu był jeszcze zdatny do samodzielnego lotu po wypuszczeniu :) . Ponieważ bałem się, że się jeden z drugim powiesi na obroży i udusi, to kupiłem takie z bezpieczna klamrą. Kupę kasy wówczas kosztowały, więc miałem dużą satysfakcję, jak mi się po roku przypadkiem udało którąś odnaleźć po krzakach ;) . Po tym wszystkim trzymam cholery w domu i nie wypuszczam.
ophiuchus - Sob 20 Kwi, 2019

Kot niestety nie należy do mnie, a do sąsiada, więc nie mam wpływu na to, w co jest ubierany. Oczywiście nie przeszkadza to w urządzaniu łowów na mojej działce. Lubię czasem postrzelać z wiatrówki, oby w tym czasie nie znalazł się przypadkiem między mną, a tarczą :D A tak serio, będę chyba musiał przygarnąć jakiegoś nieprzesadnie dużego psiaka. Gorzej, jeśli sierściuchy się zaprzyjaźnią.
Wujek_Pstrykacz - Sob 20 Kwi, 2019

Złapana podczas spacerów po parku pałacowym w Łochowie.
ophiuchus - Sob 20 Kwi, 2019

Fajna ;) A ja mam jeszcze jednego potrzeszcza (albo tego samego, co wczoraj).
Wujek_Pstrykacz - Sob 20 Kwi, 2019

Super.
smokacz - Sob 20 Kwi, 2019

32

Wujek_Pstrykacz - Pon 22 Kwi, 2019

Jeszcze jeden strzał z Łochowa, bardziej środowiskowy.
Dżozef - Pon 22 Kwi, 2019

maziek napisał/a:
Dobrze wiesz, że na koty nie istnieją cywilizowane metody

Najbardziej cywilizowany jest solidny wykop. Kot, jako inteligentne stworzenie najdalej w trzecim locie, orientuje się że coś jest nie tak.

infocyk - Pon 22 Kwi, 2019

smokacz, co Ci powiem, to Ci powiem - moje pisklaki wyleciały z gniazda, a ostanie już sobie radzi lepiej niż tatuś, więc pora, aby realizować swoje marzenia (7d mark II :smile: ):
smokacz - Pon 22 Kwi, 2019

infocyk, moje pisklaki to jeszcze długo będą w gnieździe siedzieć, więc muszę moje marzenia póki co mocno weryfikować. Ale na razie 60D jakoś daje radę, za to ja jak byłem noga w obróbce tak jestem dalej :grin: Co on wyrzeźbi, to ja młotkiem obtłukę :mrgreen:
37

38

TomPL2 - Wto 23 Kwi, 2019

ophiuchus napisał/a:
Kot niestety nie należy do mnie, a do sąsiada, więc nie mam wpływu na to, w co jest ubierany. Oczywiście nie przeszkadza to w urządzaniu łowów na mojej działce. Lubię czasem postrzelać z wiatrówki, oby w tym czasie nie znalazł się przypadkiem między mną, a tarczą :D A tak serio, będę chyba musiał przygarnąć jakiegoś nieprzesadnie dużego psiaka. Gorzej, jeśli sierściuchy się zaprzyjaźnią.

Ptaki fruwają a koty polują - natury pan nie zmienisz. No chyba żeby :D

infocyk - Wto 23 Kwi, 2019

ophiuchus, 31 - wiosna w czystej postaci :smile: .

TomPL2, ładnie zrobione.

ophiuchus - Wto 23 Kwi, 2019

Chyba muszę sobie dokupić korpus APS-C, bo jednak 400 mm na pełnej klatce to trochę za szeroko. Infocyk, jak zwykle miodzio.
smokacz - Wto 23 Kwi, 2019

infocyk, nie ma to jak mieć jakąś wodę pod ręką, zawsze się coś ciekawego napatoczy.
43

44

ophiuchus - Wto 23 Kwi, 2019

Smokacz, nie marudź. Fajne foty i fajne gatunki. Nie każdy musi mieć gniazdo orła przedniego 200m od domu ;) . Odkąd mam przyzwoitszą lornetkę nagle zacząłem dostrzegać tabuny ciekawych gatunków ptaków dookoła swojego domu. Wprawdzie większość z nich jest wielkości wróbla, lub niewiele większe, ale ile radochy z podglądania. Gdyby jeszcze tak nie uciekały, jak chcę im zrobić zdjęcie :roll: .
smokacz - Wto 23 Kwi, 2019

ophiuchus, ale czasami by się przydało jakie egzotyczne gniazdo. Byłoby ciekawie i wyzwanie byłoby większe :grin: A tak człowiek w rutynę popada i go zniechęcenie łapie :wink:
45

T.B. - Sro 24 Kwi, 2019

Parę dni nie zaglądałem, a tu się pogrom kotów szykuje. :roll:
Cieszcie się ze zdolności łowieckich kotów, szanujcie je i chwalcie za każdego, złapanego ptaszka, bo Was szczury i myszy zjedzą. A ptaszek, to jedzenie dla kota, tak jak każda kura, kaczka, gęś albo bażant, czy też kuropatwa (że o łyskach nie wspomnę). Po co zostały wynalezione ptaszki? Czego by kot nie jadł, na pewno nie będzie to sałata :neutral:

maziek - Sro 24 Kwi, 2019

Nie masz racji co do kotów i ptaszków, bo równowaga w przyrodzie jest sztucznie zachwiana, jest za dużo kotów a za mało ptaszków. Na co drugiej działce jest kot albo dwa, na mojej regularnie widuję 3-4 obce koty mimo psa - w życiu takie zagęszczenie drapieżników nie utrzymałoby się w naturze. W dodatku ptaszki muszą gniazdować gdzie popadnie bo mają poniszczone siedliska, więc często są na przegranej pozycji bo nie mogą odpowiednio ukryć gniazda. Kot jest bezwzględnym zabójcą to znaczy instynkt każe mu polować zawsze. Mam cztery dożywione koty i każdy z nich polowałby, gdyby tylko wychodziły na działkę, tak jak to było, zanim zamknąłem je w mamrze :) . Niestety jest to problem w miastach ale także na polach, gdzie koty wykańczają populacje ptaków lęgnących się na ziemi.
T.B. - Sro 24 Kwi, 2019

No to ludzie do ukarania - najpierw ci, co mają cztery koty w jednym mieszkaniu :???:
maziek - Sro 24 Kwi, 2019

Tak jest, karać, najlepiej na gardle, to by załatwiło przy okazji kwestię przeludnienia :) . A nic tak nie szkodzi przyrodzie jak człowiek, zwłaszcza w masie. Bez człowieka większość kotów zdechnie i zapanuje równowaga :) .
Wujek_Pstrykacz - Czw 25 Kwi, 2019

Kot to wróg, szczególnie w mieście, bezpańskie koty, zdziczałe. A w moich okolicach wycięto około 80% gęstych krzaków, także niewiele ptaków w tym roku wyprowadzi lęgi. Były już takie lata, że wróbla się nie uświadczyło, co znowu wróci.
Maziek, dobra wiatrówka i po kotach na Twojej posesji :razz:

Arek - Czw 25 Kwi, 2019

Wyjazd na Święta Wielkanocne z D7000 i Sigmą 60-600 mm.
smokacz - Czw 25 Kwi, 2019

Arek, całkiem ładna ta Sigma :wink:
51 szukam tego kota z ogródka...

52 ... a tu się schował, no to teraz sobie pogadamy :wink:

ophiuchus - Czw 25 Kwi, 2019

Nie mam z czym startować :o ale niech tam. Przy okazji aż się dzisiaj wzruszyłem, gdy spotkałem parkę kuropatw. Pewnie biedaki długo się nie utrzymają, ale jeszcze przynajmniej próbują.
T.B. - Czw 25 Kwi, 2019

Wujek_Pstrykacz,
Patrz, jak to pozory mylą. Patrząc na Twoją podobiznę można pomyśleć, jaki to miły, dobroduszny wujek :shock: :neutral:

Wujek_Pstrykacz - Pią 26 Kwi, 2019

T.B. nie mylą, jestem dobrym, dobrodusznym wujkiem, ale widzę pewne zachwiania nierównowagi w przyrodzie. :neutral:
MatrixSTR - Pią 26 Kwi, 2019

W końcu wiosna i udało mi się uchwycić coś innego niż wróble i gołębie :D Chociaż niestety moja wiedza na temat ptaków jest tak mała że nie mam do końca pewności jakie to gatunki :(
TomPL2 - Pią 26 Kwi, 2019

Szpak (ale się napuszył) i kwiczoł :)

51,52 - pani kosowa na kota to nie da rady, ale gdyby tak zacząć hodować takie trochę większe ptaszki... :
https://vaaju.com/bulgariaeng/kazuar-considered-the-most-dangerous-bird-in-the-world-killed-his-owner/

smokacz - Pią 26 Kwi, 2019

57-59 Mewy Śmieszki. Na drugim na kijowym tle się ustawiła, ale niech tam



infocyk - Sob 27 Kwi, 2019

61-62 dzisiejsze.
smokacz - Nie 28 Kwi, 2019

63 Drozd Śpiewak z poranka, a teraz... leje jak z cebra cały dzień. Ale niech leje, bo sucho jak na pustyni.

infocyk - Sro 01 Maj, 2019

smokacz, drozd świetny :smile: .

Dzisiaj:

infocyk - Pią 03 Maj, 2019

Jeszcze 1 majowy remiz i dzisiejszy żuraw:
infocyk - Sob 04 Maj, 2019

Dzisiaj piecuszek w roli głównej :smile: :
ophiuchus - Sob 04 Maj, 2019

O, szacuneczek za piecuszka. Tożto ucieka przy najmniejszym drgnięciu powieki :D
infocyk - Nie 05 Maj, 2019

ophiuchus, piecuszki, jak są zajęte sobą, to nie zwracają uwagi na podglądaczy :smile: .

Trzciniaki:

infocyk - Wto 07 Maj, 2019

Dołożę jeszcze dwa z poprzednich wypadów, bo mi się podobają :smile: :
TomPL2 - Sro 08 Maj, 2019

Piecuszek, piegża, trzciniak - wszystko pierwsza klasa :cool:
T.B. - Czw 09 Maj, 2019

78. Drozdy dwa


MatrixSTR - Czw 09 Maj, 2019

Czemu zawsze jak mam czas na spacer nad zalew to zawsze musi być mało światła...

Kilka fotek z wczoraj

infocyk - Pią 10 Maj, 2019

T.B., kwiczoły pięknie Ci zapozowały :smile: .

MatrixSTR napisał/a:
Czemu zawsze jak mam czas na spacer nad zalew to zawsze musi być mało światła...

Bo masz za mało czasu :smile: - u mnie tak też bywa. Czekasz na sobotę i niedzielę, a tu :sad: . Ale za to jest różne ptactwo o okolicy - tylko focić.

Odrzuty :smile: z kwietnia i maja:

T.B. - Pią 10 Maj, 2019

infocyk napisał/a:
T.B., kwiczoły pięknie Ci zapozowały :smile: .



Dziękuję w imieniu - ptaków :smile:

Ale czemu one są kwiczoły?
Jako nie znający się na ptakach, dość długo czytałem opisy w Internecie, zanim napisałem, że to drozdy (w domyśle śpiewaki, bo kwiczoł to też drozd).

infocyk - Sob 11 Maj, 2019

T.B., masz rację, coś mi się podczas pisania pokręciło, chociaż są podobne tak jak i paszkot.

Moje szpaki, podglądane przez okno, karmią już młode:

T.B. - Sob 11 Maj, 2019

88. Smacznego robala! :mrgreen:


smokacz - Pią 17 Maj, 2019

89-90


infocyk - Nie 19 Maj, 2019

Kosy ładne - trochę ogona brakuje, ale za to robal w dziobie :smile:
DarkRaptor - Wto 21 Maj, 2019

To ja podrzucę jeszcze kilka "egzotów":

92. Szablodziób zwyczajny (Recurvirostra avosetta)


93. Toko czerwonolicy (Tockus leucomelas)


94. Hałaśnik szary (Corythaixoides concolor)


95. Struś brązowosterny (Struthio camelus australis)

TomPL2 - Sob 25 Maj, 2019

96. Nasz ogrodowo-przyleśny Pan Pleszka:
DarkRaptor - Pon 10 Cze, 2019

To jeszcze garść egzotów...

97. Nieoznaczony drapol


98. Perlica zwyczajna (Numida meleagris)


99. Flaming różowy (Phoenicopterus roseus)


100. Błyszczak lśniący (Lamprotornis nitens)

ophiuchus - Pon 10 Cze, 2019

Drapieżca wygląda na kaniuka, a perlice hodowała moja babcia :D Fajne foty!
DarkRaptor - Wto 11 Cze, 2019

ophiuchus napisał/a:
Drapieżca wygląda na kaniuka, a perlice hodowała moja babcia :D Fajne foty!

Dzięki!

Tak też obstawiałem, bo w zeszłym roku udało mi się podobnego złapać w locie. A dzikich perlic, ganiających wszędzie całymi stadami, to w tej części Afryki, pełno.

infocyk - Sro 12 Cze, 2019

DarkRaptor, 95 świetna scenka.

Dlaczego żuraw jest taki czujny?
(odp. na 103)

DarkRaptor - Czw 13 Cze, 2019

Dzięki.

O. Prawdę powiedziawszy nie miałem okazji spotkać młodego żurawia. Ale mój faworyt, głównie ze względu na kadr, to 101 ;)

infocyk - Czw 20 Cze, 2019

Dzisiaj tylko zięba pozowała, reszta to z poprzednich czerwcowych wypadów.
infocyk - Czw 27 Cze, 2019

Przydomowe szpaki karmią młode:
infocyk - Pią 28 Cze, 2019

Dzisiaj:
infocyk - Pon 01 Lip, 2019

Z niedzieli - ciepło było :smile: .
infocyk - Wto 16 Lip, 2019

Ostatnio wypatrzone:
infocyk - Sro 17 Lip, 2019

Dzisiaj z rana,
czapla siwa mi pozowała :smile:

TomPL2 - Nie 21 Lip, 2019

Piękna ta czapla...

119. Pan Pleszka z podwieczorkiem w dzióbku

LiSzajFuj - Nie 21 Lip, 2019

nr 120
TomPL2 - Sro 24 Lip, 2019

Mógłby mi ktoś pomóc rozpoznać, kto w naszym ogródku dorobił się małego?
infocyk - Czw 25 Lip, 2019

TomPL2, makolągwa :smile:

Z porannego spaceru po giżyckim molo:

TomPL2 - Pią 26 Lip, 2019

infocyk napisał/a:
TomPL2, makolągwa :smile:

Dzięki!!! Pasuje, ta czupurna fryzura mnie zmyliła :wink:

Arek - Nie 11 Sie, 2019

Pomożecie? Co to za ptak? Krętogłów?
Wujek_Pstrykacz - Pon 12 Sie, 2019

Krętogłów :grin:
MatrixSTR - Czw 19 Wrz, 2019

Pusto tutaj coś ostatnio
Maciek111 - Czw 19 Wrz, 2019

Jak dla mnie 118 rozbiło bank.
infocyk - Nie 22 Wrz, 2019

Maciek111, :smile:

Jesień idzie - sójki robią zapasy, a żurawie odlatują:

chuck_1 - Nie 22 Wrz, 2019

131.


132.


133.

irek83 - Pią 11 Paź, 2019

Maskonur
K-1 + S100-300
134

tiuro - Pon 04 Lis, 2019

Safari

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group