forum.optyczne.pl

Cyfrowe kompakty - Hybryda z dobrym swiatłem

Fotoamatorek - Czw 07 Lut, 2019
Temat postu: Hybryda z dobrym swiatłem
Witam. Jestem posiadaczem Fuji S200EXR. I wszystko jest nawet ok, ale ostatnio przeglądając sobie z ciekawości cyfrówki natrafiłem na Lumix DMC-FZ300. Otóż jako użytkownik Fuji jestem przyzwyczajony do ręcznej zmiany ogniskowej (wygoda i zarazem precyzja).

Jednak ten Lumix daje mi do myślenia odnośnie szerszego zakresu ogniskowych. Jest zarówno szeroki kąt jak i większe tele. Przy mojej pasji fotografowania przyrody to czasami by się przydało nieco więcej niż 436 mm. Oprócz tego stałe światło 2.8 . Przy założeniu raynox dcr‑250 ma znaczenie. W przypadku Fuji światło jest zmienne. Pozostaje jeszcze kwestia zamocowania raynoxa czy filtrów (np. polaryzacyjny).

Pytanie czy jest sens robić przesiadkę z dość "ergonomicznej" hybrydy na sprzęcik o lepszych właściwościach obiektywu (choć nie tylko)? A może są jeszcze inne aparaty warte uwagi? Najlepiej gdyby była ręczna zmiana ogniskowej. Mocne światło też mile widziane. Nie bardzo interesuje mnie lustrzanka ze względu na częste wypady rowerowe. Wolę jednak coś nieco mniejszego z 1 obiektywem.

TomPL2 - Pią 08 Lut, 2019

Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł. FZ300 z małą matrycą prawdopodobnie nie zadowoli cię jakością obrazu. Tylko przy idealnej pogodzie będzie porównywalnie, zazwyczaj to jednak Fuji da lepsze zdjęcie.
Teraz takie hybrydy robi się z matrycą 1 calową. Oczywiście nieco kosztują i zoom nie jest aż tak wielki ale... twój wybór :cool:
Poczytaj o: Canon G3 X, Lumix FZ1000/2000, Sony RX10 różnych generacji. Pierścienie na obiektywach są tam użyteczne, choć w różnym stopniu.

Fotoamatorek - Pią 08 Lut, 2019

Dziękuję. Przynajmniej wiem, że nie warto. Inne też odrzuciłem. Pozostanę przy Fuji. Choć mam możliwość zakupu używanej S 100fs. Czy jest sens? Ma nieco mniejszy wizjer, ale oferuje "szeroki kąt", tulipan w zestawie oraz odchylany ekran. To są niby drobnostki, choć nieraz mi takich małych ułatwień brakuje.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group