forum.optyczne.pl

Filtry, konwertery i soczewki - Filtry kołowe czy Cokin?

Fotoamatorek - Pią 08 Lut, 2019
Temat postu: Filtry kołowe czy Cokin?
Mam pytanie odnośnie filtrów. Wygodniejsze będą kołowe - zresztą już mam polaryzacyjny Marumi (wersja slim). Jednak Cokin są bardziej uniwersalne. Pytanie jak z jakością?
fik85 - Pon 27 Maj, 2019

To bardzo ciekawa sprawa.Chętnie dowiem się więcej szczegółw w temacie. Prosze o wskazówki i porady. Będzie to dla mnie bardzo cenne
zwirek210 - Wto 28 Kwi, 2020

Uzywałem kołowych jak i prostokątnych.
W mojej opini jesli potrzebujesz filtr typu UV ( a nei potrzebujesz :) ) lub polara to spokojnie idź w kołowy.
Jak chcesz miec wiekszy wpływ na scene to filtry prostokatne dają mega duzo mozliwości.
Sa filtry pełne, połówkowe, z efektami, artystyczne i cała masa.
Mozesz taki filtr gradientowy ustawić tak jak ci pasuje sam decydujesz gdzie ma zaczac działac gradient a gdzie nie. Mozesz go przesuwac, pochylac wiec masz sporo mozliwosci. W jednym ochwycie mozesz założyc czasem nawet 3 filtry. Uchwyty troche bardziej profesjonalne jak firmy NISI daja mozliwosc zamocowania kołowego polara i sterowania nim bez koniecznosci wyciagania zamocowanych prostokatnych.
Ja zdecydowanie ejstem zwolennikiem prostokatnych. Sa kreatywne i daja wiecej mozliwosci
Jedyny ich minus to ich mobilnosc bo sa większe i zajmuja troche miejsca w torbie.
Ale i tak sa lepsze :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group