forum.optyczne.pl

Lampy b³yskowe i o¶wietlenie - Zewnêtrzna lampa b³yskowa

Wies³aw62 - Pon 11 Lut, 2019
Temat postu: Zewnêtrzna lampa b³yskowa
:sad:
Witam i pozdrawiam.
Szukam informacji, czy jest lampa b³yskowa, która bêdzie pracowaæ w TTL bezprzewodowo lub za pomoc± kabla z Sony RX100 VI. Bardzo bêdê wdziêczny za pomoc bo jestem w tym temacie kompletnym laikiem. Do tej pory mia³em aparaty ze stopk± i po k³opocie, a teraz to mam po prostu problem. Mam nissina i45 ale on dzia³a bezprzewodowo tylko w trybie rêcznym.
Wies³aw

Wies³aw62 - Sro 13 Lut, 2019

Proszê moderatorów o usuniêcie tematu, ¿eby nie uleg³y przeci±¿eniu ³±cza optycznych z powodu nadmiernego zainteresowania tematem.
Pozdrawiam.

Negatyw - Sro 13 Lut, 2019

Nie mia³a baba k³opotu to kupi³a sobie Sony RX100 VI. To ma³pka dla blondynek, wiêc po co tam takie funkcje? W ogóle to pytanie jest zbyt szczegó³owe na to Forum. Przede wszystkim czyta siê instrukcjê obs³ugi, pyta na Forum Sony lub bezpo¶rednio producenta. Jeden klik i mamy:
"Twój aparat nie ma stopki do mocowania lampy. Jedynym sposobem wyzwalania zewnêtrznej lampy jest u¿ycie wbudowanej lampy aparatu, przy czym istotne jest, aby wyzwalana lampa potrafi³a pomin±æ przeb³yski pomiarowe lampy wbudowanej. Inaczej nic z tego nie bêdzie. Ogólnie ciê¿ki temat. Jedyny sensowny RX100 w tej materii to wersja M2."
https://community.sony.de/t5/aparaty-cyber-shot/rx-100-vi-kilka-pytan/td-p/2511143
Czyli w grê wchodzi tzw. fotocela sterowana b³yskiem lampy wbudowanej. Tylko jak s± przedb³yski lampy wbudowanej to lepiej daæ sobie spokój.

ZDZICHOOO - Czw 19 Wrz, 2019

Witam
Pod³±czam siê do obecnego tematu lampa zewnêtrzna poniewa¿ potrzebujê pomocy w doborze lampy zewnêtrznej do D7500. Jestem amatorem. Fotografujê to co w danej chwili wydaje mi siê godne uwagi np. ludzi, imprezy krajobraz, architekturê, zwierzêta itp.
Zastanawiam siê nad lampami:
- SB700
-Yongnuo YN968N Nikon
A mo¿e jeszcze co¶ innego?
Pozdrawiam

Negatyw - Pon 14 Pa¼, 2019

Po co siê pod³±czasz do tego tematu? Przecie¿ D7500 to zupe³nie inny aparat.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group