forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Kradzież sprzętu - próba namierzenia

Patgor - Pon 04 Mar, 2019
Temat postu: Kradzież sprzętu - próba namierzenia
No i stało się. Mój Canon 5dMk4 kilka dni temu wraz z dwiema L-kami, bez mojej zgody, znalazł nowego właściciella:( Chwila nieuwagi i nieszczęśliwy splot wydarzeń i cała torba ze sprzętem wyparowała.

15 minut nerwówki a potem chłodna kalkulacja. Sprzęt ubezpieczony, zdjęcia (poza godzinnym foceniem feralnego dnia) zgrane więc w sumie tragedii nie ma. Szkoda jedynie torby i paska peak design, ale jakoś to przeboleję.

Sprawa zgłoszona na policje, ubezpieczyciel lada moment przeleje pieniądze więc powoli zaczynam rozglądać się za nowym zestawem. Mam tylko jedno pytanie, czy istnieje możliwość namierzenia mojego sprzętu? Przecież zarówno aparat jak i obiektywy mają swoje numery seryjne, a te (z automatu) powinny byc zapisane w exifach. Są jakieś programy do skanowania sieci w poszukiwaniu tych informacji czy dać sobie spokój i nie zaprzątać sobie więcej całym zdarzeniem głowy?

Negatyw - Pon 04 Mar, 2019

Nie słyszałem by jakiekolwiek numery sprzętu były zapisane w Exifie. Ale może się mylę. Poza tym EXIF można skasować i da się go edytować, czyli zmieniać.
MatrixSTR - Pon 04 Mar, 2019

Canon zapisuje numer seryjny. Zresztą on zapisuje w exif bardzo dużo informacji, łącznie z dokładnymi ustawieniami aparatu. Ale nie jestem pewien czy zapisuje numer obiektywów, musiałbym sprawdzić.
Akama - Pią 08 Mar, 2019

Sprawdz lombardy i stronke sieci Loombard ( dwa oo ) może pojechał do innego miasta. olx allegro i inne strony oferujące pośredniczenie w sprzedaży i popytaj fotografów czy ktoś nie chciał na szybko sprzedać na sztuki lub komplet.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group