forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Kompakt w rozsądnej cenie z szerokim obiektywem

zlp - Wto 05 Mar, 2019
Temat postu: Kompakt w rozsądnej cenie z szerokim obiektywem
Witam wszystkich.
Proszę o radę
Potrzebuję aparatu do fotografowania - dokumentowania produkowanych elementów. Są to elementy wyposażenia samochodów dostawczych (ramki na okna, obicia drzwi itp.) Bardzo dobra jakość nie jest priorytetem, wolałbym zdecydowanie szeroki obiektyw (wewnątrz samochodu jest po prostu bardzo mało miejsca), byle była wystarczająca na strony internetowe.
Mogę wydać trochę więcej pieniędzy, ale aparat leży na produkcji, obsługują go osoby niekoniecznie znające się na fotografii, więc chyba nie ma wielkiego sensu kupować czegoś bardziej zaawansowanego, tym bardziej, że prywatnie mam Nikona D80 z szerokim obiektywem i jeśli jest konieczność to jest do dyspozycji.

zlp - Czw 07 Mar, 2019

Cisza w temacie, rozumiem, że ciężki przypadek?
TomPL2 - Czw 07 Mar, 2019

Ciężki, kompakt z szerokim kątem to nie jest popularna sprawa. Może weź jakiś tani bezlusterkowiec i do tego odpowiedni obiektyw? :cool:
zlp - Czw 07 Mar, 2019

Dziękuję za propozycję, to dla mnie cenna podpowiedź.
Muszę poczytać o tym rozwiązaniu. Już dawno nie siedzę w temacie.
Typ nie ma tutaj większego znaczenia, może być bezlusterkowiec albo jeszcze jakiś inny.
Dzisiaj robiłem fotki telefonem.

Czytam, czytam...
Panasonic GX80?

TomPL2 - Czw 07 Mar, 2019

W kompaktach "standardem" aktualnie jest 24mm, nie znam tematu bezlusterkowców żeby ci powiedzieć, czy znajdziesz tam szerszy, może jakaś stałka 20mm...
Sunders - Czw 07 Mar, 2019

zlp napisał/a:
Dzisiaj robiłem fotki telefonem.


I co, jakość okazała się niewystarczająca?

zlp napisał/a:
Czytam, czytam...
Panasonic GX80?


Może być. Najlepiej z obiektywem Panasonic Lumix G 7-14mm f/4 ASPH.

MatrixSTR - Czw 07 Mar, 2019

Sunders napisał/a:
Najlepiej z obiektywem Panasonic Lumix G 7-14mm f/4 ASPH.

Tylko ten obiektyw kosztuje ponad 3 tysiące. Chyba taniej już wyjdzie np. Canon EOS M6 z EF-M 11-22 mm f/4-5.6 IS STM.

zlp - Pią 08 Mar, 2019

Max. 2000 za całość.
Jeśli jest wielu użytkowników, to robi się problem z dbałością o sprzęt, dlatego inwestycja w drogi nie ma sensu.
Czy byłem zadowolony ze zdjęcia z telefonu?
Powiedzmy, że było do zaakceptowania.

MatrixSTR - Pią 08 Mar, 2019

Do 2 tysięcy to chyba tylko 4000D z 10-18 mi przychodzi do głowy. Chyba że sprzęt używany też jest brany pod uwagę?
zlp - Pią 08 Mar, 2019

Czemu nie. Może być i używka.
Ale może być problem z fakturą.
Ten Canon to ciekawa propozycja. Obiektyw co prawda ciemny, ale duża czułość.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group