forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Kompakt czy bezlusterkowiec?

makiel - Czw 14 Mar, 2019
Temat postu: Kompakt czy bezlusterkowiec?
Cześć, zacznę od tego, że od dłuższego czasu robię zdjęcia telefonem, ale z czasem im więcej ich robię, to zaczyna mi czegoś brakować, a że zaczynam jakby pomału interesować się coraz bardziej fotografią, to zdecydowałem, że pora zakupić jakiś aparat i tu pojawia się problem.

Głównie robię zdjęcia krajobrazom, ale od czasu do czasu lubię pstryknąć coś w mieście lub w nocy gdzie jak wiadomo oświetlenie nie jest zbyt dobre. Zależy mi na małych gabarytach, bo często poruszam się rowerem i wtedy robię najwięcej zdjęć

W oko mi wpadły dwa aparaty, a konkretnie Sony RX100 (prawdopodobnie kupowałbym używany, bo celowałbym wtedy w mk3/mk4), oraz Panasonic Lumix GX800 (z tego co wiem, to bezlusterkowiec jest bardziej rozwojowy dzięki zmianie obiektywu dlatego też nad tym rozmyślam).

Wiem, że wybór głównie należy do mnie, ale potrzebuje jakiegoś nakierowania w tej sprawie lub innej propozycji aparatu po prostu.

Budżet jaki mam do wydania, to jest 2000zł.

maziek - Nie 17 Mar, 2019

Sony jest kieszonkowy (tzn. rzeczywiście można go nosić w kieszeni od spodni), Panasonic z powodu obiektywu kieszonkowy nie jest. Niby gabarytowo niewielka różnica, ale jednak bardzo wielka. Na Twoim miejscu dołożyłbym i nie kupował używanego.
Konrad20199 - Sob 15 Cze, 2019

Maziek, ja też przymierzałem się do używanego kompaktu lub bezlusterkowca. Dlaczego Twoim zdaniem nie warto? Czyżby duży odsetek uszkodzonych wśród używanych czy może w jakiś inny sposób zużytych i przez to gorszych od nowego egzemplarza?

Różnica w cenie jest spora - nowy RX100 mk3 to 2300 zł, natomiast używany w dobrym stanie (tak przynajmniej wynika z opisu ogłoszenia) można znaleźć już za 1300 zł.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group