forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - Canon 7D mark 1

prophet - Czw 14 Mar, 2019
Temat postu: Canon 7D mark 1
Czołem.

Mam zapytanie. Czy warto brać jeszcze pod uwagę tytułowy aparat ( nowy ) ?
Miałby służyć głównie do fotografii produktowej z Sigmą art 70 2.8 macro. Sporadycznie spacerki :)

A może coś tańszego, typu 200d ?

A może jeszcze inny kierunek, powiedzmy Fuji X-T2 + adapter i rzeczony obiektyw... ?

Co wg Was spełniłoby najlepiej swoje zadanie .


Dzięki i pozdrawiam.

FotoTomek - Sob 16 Mar, 2019

Zamiast 7D mk 1 wolałbym coś z nowszą matrycą, np. 70D i nowsze. Może być nawet używany. W sumie wybór aparatu zależy od potrzeb, więc nawet jakiś tani sprzęt może być wystarczający.

Druga sprawa to ten obiektyw. Nie wiem, jakie konkretnie produkty chcesz fotografować, ale może się okazać, że 70 mm to trochę za wąskie pole widzenia i za mała głębia ostrości.

A tak awoją drogą, to gdzieś można jeszcze kupić nowego 7D mk 1?

Andrzej.M. - Czw 21 Mar, 2019

prophet napisał/a:
Co wg Was spełniłoby najlepiej swoje zadanie .


Cokolwiek kupisz powinno być dobrze. Tyle że sporo zależy od tego jaki ma być format wydruków - jak ma być coś dużego - to lepiej mieć nowoczesną matrycę 24 (APSC- jak fuji) albo 36 Mpix (FF- Nikon, Pentax) albo jeszcze lepiej z Pixel Shift (Pentax K-3II, K-70, KP czy pełnoklatkowy K-1). Nowoczesna matryca APSC jakiej używają Fuji/Nikon/Pentax/Sony mają większą rozpiętość tonalną oraz dynamikę barwną a zastosowanie Pixel Shift (wzięty z systemu aparatów średnioformatowych) dodatkowo pogłębia te cechy oraz zwiększa szczegółowość. Do tego dochodzi lepsze odzwierciedlenie szczegółów w cieniach niż na matrycach canona. Jeśli już MUSI być canon APSC- to model 80D i te modele co mają tę samą matrycę co on (np. 200D).
FotoTomek napisał/a:
wolałbym coś z nowszą matrycą, np. 70D

Raczej 80D; 77D - te z 24,2 Mpix - najmniej odstają od reszty...
https://www.dxomark.com/c...ataType=rankDyn

Andrzej.M. - Czw 21 Mar, 2019

Jeśli błyskasz w studiu prostymi lampami studyjnymi - to pentaxy K-70 i KS-2 mają fajną rzecz - mianowicie wbudowana lampa ma tryb manualny - więc możesz wyzwalać lampy tą wbudowaną ustawiając ją na 1/128 mocy - na bank nie zobaczysz jej błysku na zdjęciu (chyba że przy makro albo w lustrze) za to masz darmowy wyzwalacz studyjny.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group