forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - BF w obiektywie Canon na gwarancji

MatrixSTR - Sro 20 Mar, 2019
Temat postu: BF w obiektywie Canon na gwarancji
Witam, mam problem z BF w jednym z obiektywów który jest na gwarancji i mam pytanie. Gwarancja Canona to obejmuje? Jeśli tak to koniecznie muszę im wysłać obiektyw z body bo bez tego odeślą mnie z kwitkiem?
Dodam tylko że ten obiektyw ma taki sam BF na dwóch różnych body, a pozostałe obiektywy na moim body ostrzą idealnie.

Arek - Sro 20 Mar, 2019

A nie masz body z mikroregulacją AF?
MatrixSTR - Sro 20 Mar, 2019

Nie mam. Niestety Canon strasznie się boi ją dodawać do tańszych korpusów.
Arek - Sro 20 Mar, 2019

Obawiam się, że trzeba będzie wysłać z korpusem.
MatrixSTR - Czw 21 Mar, 2019

A wiadomo jak długo taka kalibracja im zajmie?

Jeszcze rozważam inną opcję żeby dać to skalibrować do niezależnego serwisu, tylko czy wtedy nie stracę gwarancji? Bo trochę tak nie uśmiecha mi się wysyłać body, zwłaszcza że w weekendy go potrzebuje, a pewnie zajmie im to dłużej niż tydzień wliczając przesyłki.

Dżozef - Pią 05 Kwi, 2019

Upewnij się że nie jest to efekt barwy światła przy testowaniu. Niestety światło żarowe, siatka z chińskich lamp i wyzwalaczy błysków oszukują AF aparatu co sprawdziłem na sobie. Zmieniam lampę na systemową i nagle "nędzna" siatka generowana z Canona daje 100% trafień w przeciwieństwie do efektownie wyglądających chińskich fajerwerków.
MatrixSTR - Pią 05 Kwi, 2019

Akurat problem był widoczny też na innych zdjęciach z różnym oświetleniem. Ale kupiłem teraz M6 i na nim problemu nie ma, tak że problem nie aktualny :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group