forum.optyczne.pl

Cyfrowe aparaty bez lustra z wymienną optyką - A7III- Felerny port na mikrofon zewnętrzny

karpiolog - Sro 27 Mar, 2019
Temat postu: A7III- Felerny port na mikrofon zewnętrzny
Siema,

Czy w waszych aparatach SONY (szczególnie mam na myśli A7III) z czasem wejście na mikrofon zewnętrzny stało się luźne? Uzytkuję swoją A7III od 4 miesięcy, lecz problem pojawił się już po 2. Zacząłem googlować na ten temat i okazuje się, że ta usterka jest dość pospolita. Objawia się to trzaskami i bezużytecznym zapisem audio co najmniej jakby przewód był ciągle wyciągany i wkładany do wejścia audio. Wielu vlogeró/youtuberów zauważyło, że z czasem ten port zaczyna się luzować i po zgłoszeniu się do serwisu niejednokrotnie problem jest rozwiązywany ale tymczasowo. Początkowo pogodziłem się z tym i znalazłem alternatywę w postaci bezprzewodowego mikrofonu Sony (ECMXYST1M Stereo Microphone) ale teraz gdy pojawia się konieczność podpięcia zestawu mikrofonów bezprzewodowych (mikroportów) i wiem, że muszę szukać alternatywy.

Teraz pytania:

Czy ktoś z powodzeniem zwrócił na gwarancję swoją A7III i problem tego felernego portu został rozwiązany permanentnie?
Czy możecie polecić zestaw 2 mikroportów, w którym odbiornik nie będzie musiał być podpinany do aparatu?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group