forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - Tamron 70-200 f/2.8 MACRO - problem z ostrością

morikuro - Sob 06 Kwi, 2019
Temat postu: Tamron 70-200 f/2.8 MACRO - problem z ostrością
Przekopałam się dzisiaj przez dziesiątki stron i wątków na forach, lecz nie znalazłam żadnej sensownej odpowiedzi na problem, który dziś wystąpił w moim obiektywie.
W pewnym momencie przestał łapać ostrość na jakikolwiek obiekt dalej niż 2m, zarówno w AF jak i w trybie manualnym, na dowolnej przesłonie. Po przekręceniu pierścienia na infinity cały kadr jest nieostry, w trybie AF próbuje coś tam niby złapać, ale bezskutecznie.
W pewnym momencie myślałam, że to może silnik, ale w takim razie w trybie manualnym nie byłoby chyba tego problemu?
Już się zastanawiałam, czy przypadkiem może w jakiś sposób nie włączyłam focus limitera, ale przecież ten obiektyw nie ma takiej funkcji...
Czy może być to związane z np. zaparowaniem optyki w środku? Niby wróciłam z nim do domu dwie godziny temu, zdążył już dojść do temperatury pokojowej, ale lepiej wcale nie jest...

Gangster - Sro 05 Lut, 2020

Jeżeli problem dalej istnieje to jak dla mnie to jest to problem z silnikiem USM a dokładniej mówiąc z optycznym pierścieniem (nie wiem jak to się nazywa) w układzie usm. Jak inne obiektywy działają ok to w tym układzie bym szukał problemu. Ewentualnie "szczotka" zoom układu nie kontaktuje jak powinna.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group