forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - wymiana Panasonic DMC-LF-1 na coś nowszego?

DewREW - Nie 07 Kwi, 2019
Temat postu: wymiana Panasonic DMC-LF-1 na coś nowszego?
Witam,
posiadam obecnie Panasonic Lumix LF-1 i jestem niego zadowolony lecz wydaje mi się, że zaczął odstawać z racji wieku. CHciałbym go wymienić na lepszy model ale nie mogę znaleźć nic bezpośredniego z tej serii , szukam czegoś co będzie miało trochę lepsze parametry co LF-1, przy zachowaniu wizjera. z nowych bajerów fajnie jakby był odchylany ekran, opcjonalnie wifi..
Budżet hmm około 1500?

Narazie ze swoich poszukiwań wpadłem:

- na LX15 ale nie ma on wizjera :<
- na TZ200 ale on jest ciemny , w stosunku do posiadanego LF-1 ( f/3.3-6.4 / f/2.0-5.9 )

Czy ktoś może coś polecić?

TomPL2 - Wto 09 Kwi, 2019
Temat postu: Re: wymiana Panasonic DMC-LF-1 na coś nowszego?
DewREW napisał/a:
Witam,
posiadam obecnie Panasonic Lumix LF-1 i jestem niego zadowolony lecz wydaje mi się, że zaczął odstawać z racji wieku. CHciałbym go wymienić na lepszy model ale nie mogę znaleźć nic bezpośredniego z tej serii , szukam czegoś co będzie miało trochę lepsze parametry co LF-1, przy zachowaniu wizjera.

Co można rozumieć, przez lepsze parametry? Przychodzi mi do głowy tylko większa matryca, calowa. Ale w zakładany budżecie i porównywalnych pozostałych parametrach - nie ma.
Najbliżej chyba jest TZ100...

DewREW - Czw 12 Wrz, 2019

a do 2000 ?
Kompakt, jasny obiektyw, duża matryca, z wizjerem, moze być wifi , lampa i odchylany ekran, dobrze z dobrą baterią.

PanasonicLumix - Czw 19 Wrz, 2019

Do 2000zł warto zainwestować w Panasonic LX100, duża matryca, jasny obiektyw LEICA, WiFi oraz duży wizjer. Niestety bez odchylanego ekranu ale w tym budżecie nie można mieć wszystkiego ;)
DewREW - Pią 29 Lis, 2019

A do 3 tys?
PanasonicLumix - Pią 29 Lis, 2019

LX100 Mark II, po prostu kolejna generacja tego aparatu - lepszy wizjer, nowsza matryca większej rozdzielczości, dotykowy ekran, szybszy AF oraz cały aparat jest znacznie bardziej responsywny dzięki nowemu procesorowi.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group