forum.optyczne.pl

Filtry, konwertery i soczewki - Filtry do obiektywu UWA

arek84 - Nie 05 Maj, 2019
Temat postu: Filtry do obiektywu UWA
witam, posiadam obiektyw Fuji 10-24mm, głównie zamierzam fotografować w górach, czy powinienem dokupic do obiektywu jakies filtry - polaryzacyjne albo polowkowe szare, slyszalem ze niektórzy nie stosuja ze wzgledu na winiete ale nie wiem czy to prawda.

Jeszcze pytanie odnosnie filtra UV- sprzedawca polecal mi jego kupno ze wzgledu na ochrone szkla, ktore w moim przypadku jest bardzo drogie(zdarza mi sie dotknac palcem szkla obiektywu) i usuwanie efektu zamglenia w górach, czy zatem na moim miejscu zainwestowali byście w filtry

Arek - Nie 05 Maj, 2019

Ja nie stosuję filtrów UV i ochronnych. Natomiast polar i szary są godne rozważenia. W zasadzie do UWA, na każdą wyprawę zabieram oba te filtry.
arek84 - Nie 05 Maj, 2019

Jezeli nie korzystam ze statywu, czy zatem filtr szary powinienem brac pod uwage?

Arek napisl

Cytat:
Ja nie stosuję filtrów UV i ochronnych


ja myslalem ze UV to to samo co ochronny, jest jakas miedzy nimi roznica?

Arek - Pon 06 Maj, 2019

Tak. Klasyczny ochronny nie wycina UV. UV, jak sama nazwa wskazuje, wycina praktycznie wszystko poniżej 390-400 nm.
arek84 - Pią 10 Maj, 2019

Zdecydowalem sie na zakup dwóch filtrow- polaryzacyjnego - Hoya Fusion Antistatic CIR-PL( w tescie na optyczne.pl, wypadl bardzo dobrze, nawet otrzymal - wybór redakcji optyczne) oraz filtr UV, takze i tutaj nie oszczedzalem, wybralem - Hoya Super HMC Pro1( wersja przeznaczona specjalnie dla obiektywow szerokątnych, tak przynajmniej pisali na stronie producenta, sam filtr nie byl testowany przez optyczne, ale testowana byla wersja Super HMC i wypadla dobrze, wiec licze ze i tutaj jakosc bedzie ok) w niedziele ide testowac i uczyc sie korzystac z filtra polaryzacyjnego
Arek - Pią 10 Maj, 2019

I super. Gratulacje.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group