forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Sony A58 vs HX350 - szybkość robienia zdjęć z lampą

babeo - Sro 08 Maj, 2019
Temat postu: Sony A58 vs HX350 - szybkość robienia zdjęć z lampą
Witam serdecznie,

od dłuższego czasu nurtuje mnie pewien problem. Do końca nie wiem w jakim dziale go umieścić, ale do sedna. Razem z ojcem jesteśmy osadzeni w apartach Sony. By móc się wymieniać i uzupełniać sprzętem mamy różne systemy / rodzaje itp. Ostatnio spotkaliśmy się z:
- ja - Sony Alpha A58 (pięcioletnia)
- ojciec _ Sony HX350 (roczny)
Co mnie zaskoczyło. Na na lustrzance mogę wykonać 7 do 12 zdjęć z lampą jedno za drugim. U ojca już po 2 zaczyna się pauza, w której aparat ładuje lampę i trzeba czekać.

Z czego wynika taka różnica? Jak sprawa wygląda w bezlutserkowcach? Raczej sa szybkie czy wolne?

MaciekNorth - Czw 09 Maj, 2019

Różnica może wynikać z wielu czynników, np. liczba przewodnia lampy, wydajność akumulatora (między błyskami częściowo lampa jest ładowana), przysłona i ISO dobrane w czasie wyzwalania.
Wbudowane lampy z reguły szału nie robią, jeśli potrzeba dużej ilości błysków w krótkich odstępach czasowych, to najlepiej skorzystać z lampy zewnętrznej o odpowiednio wysokiej liczbie przewodniej.

babeo - Pon 13 Maj, 2019

Przyznam szczerze, że dalej nie rozumiem. Zdjęcia robione w obu przypadkach w tych samych warunkach. Oba na automacie (tak by szanse były „równe”). A58 zrobie 10-12 zdjęć pod rząd. HX350 dostaje zadyszki po 3 zdjęciu. W obu przypadkach używany lamp wbudowanych.
Zastanawiam się nad bezlusterkowcem. Dlatego drąże temat czy ta szybkość wynika z zasadniczych różnic w budowie lustrzanki a ultrazooma, czy z czegoś innego.

A może każdy model należy rozważać indywidualnie?

Wujek_Pstrykacz - Pon 13 Maj, 2019

Tak, każdy model należy rozważać indywidualnie.
A teraz pytanie, co to znaczy jedno za drugim? Jaka jest przerwa między zdjęciami, pół sekundy, sekunda?Czy jest to np. 5 kl/s.?

Andrzej.M. - Sro 15 Maj, 2019

babeo napisał/a:
Zdjęcia robione w obu przypadkach w tych samych warunkach. Oba na automacie (tak by szanse były „równe”). A58 zrobie 10-12 zdjęć pod rząd. HX350 dostaje zadyszki po 3 zdjęciu. W obu przypadkach używany lamp wbudowanych.

Zatem:
1 sprawdź w specyfikacji liczbę przewodnią obu lamp
2 sprawdź jakich wartości przysłon i ISO użyły oba aparaty - aby wyniki były podobne - muszą być podobne lampy (czyli liczby przewodnie lamp dla tej samej czułości i ogniskowej ) oraz manualnie ustawione parametry (ISO i Przysłona f).
Teraz rozumiesz?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group