forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Bardzo tani używany aparat cyfrowy

Dewi 123 - Czw 09 Maj, 2019
Temat postu: Bardzo tani używany aparat cyfrowy
Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post.

Nie wiem czy ktoś odpowie?

Szukam aparatu cyfrowego i oczekuje od niego wybitniej optyki, bez wymagań co do zoom.
Interesują mnie modele używane, starsze, z kilkoma megapikselami. Wystarczą tak naprawdę 2.
Zdjęcie tylko do publikacji w internecie 800x600 lub do wydruku 15x10cm.

Nie chcę wydać wiele a sam aparat ma być jako ten, którego nie będzie szkoda przy zniszczeniu.

Zdjęcia tylko będą robione w dzień przy słonecznej pogodzie. Nie oczekuje wysokich ISO, lecz dobry bilans bieli wymagany. Baterie tylko typu AA - akumulatorki. Karty pamięci obojętnie jakie, byle do dostania jeszcze np. używane jeśli aparat jest ograniczony wielkością pamięci. SD mam i xD -128MB.

Zdjęcia krajobrazów to główny temat. Bardzo zależy mi na dobrej korekcji chromatycznej, wybitnej ostrości obrazu.

Dziękuję za pomoc i wsparcie :)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich i zapraszam do dyskusji. :mrgreen:

Jar - Czw 09 Maj, 2019

Temat o tyle trudny, że w zasadzie szukasz absolutnego zabytku. Akurat w tym przypadku wybór AA jako zasilania jest o tyle rozsądny, że dedykowanych akumulatorów do modeli tak starych może już nie być na rynku nawet. Tak na szybko to można szukać czegoś z Canonów seria Powershot A5xxx, A 6xxx, A7xxx. Oprócz dobrej opinii, istnieje możliwość zewnętrznego sterowania nimi i innych cudów (A710 czy 720 ktoś nawet balonem wysłał do stratosfery) za pomocą alternatywnego software dostępnego w necie. Zapominałem nazwę, niech ktoś mniej sklerotyczny przypomni, please!!!
Ale najlepiej zrobisz korzystając z jakiejś wyszukiwarki aparatów po parametrach. Potem tu na optycznych szukaj testów danych modeli. Na dpreview.com była kiedyś w dziale Buying Guide taka wyszukiwarka (feature search) pozwalająca wybrać aparaty wg. szczegółowych parametrów (np. wspomniane zasilanie AA). Po zmianach na stronie to się może nazywać inaczej, ale na 100% w jakiejś formie istnieje. Bazę optycznych polecam w II kolejności, ze względu na szczegółowe testy, bo tak szczegółowej selekcji wyszukiwania jak na dpreview tutaj nie zrobisz.
Oczywiście te aparaty będą do znalezienia wyłącznie na Allegro, olx i jakichś e-bayach. Za to pewnie za psi grosz.
Pozdrawiam
-J.

TomPL2 - Czw 09 Maj, 2019

Baterie/akumulatorki AA i wybitna optyka to tak trudne do spełnienia warunki, że może zamiast kompaktu... lustrzanka Pentax K-x, K-r lub K-50/500? O ile rozmiar nie ma znaczenia :D
Dewi 123 - Czw 09 Maj, 2019

Dziękuję za pomoc i odpowiedzi, może przesadziłem z wzorową optyką, chodzi i bycie zadowolonym do zwykłej publikacji w internecie. By nie było przebarwień niebieskich i czerwonych na rogach Koran drzew i ogólnie dobry obraz. Potrzeba niewielka rozdzielczość, to pomyślałem że może być zabytkowy nawet aparat cyfrowy.
TomPL2 - Czw 09 Maj, 2019

Nawet? Ale wiesz, że od wielu lat lustrzanki też są cyfrowe?
Soniak10 - Czw 09 Maj, 2019

https://www.ceneo.pl/39090616
I radzę się pospieszyć, póki jeszcze jest w sklepach.

TomPL2 - Pią 10 Maj, 2019

No ależ co pan kolega proponuje - toż to ma aż 20 megapikseli i akumulator! Za nowoczesny :cool:
TomPL2 - Wto 29 Paź, 2019

Ale to nie jest zasilane przez baterie typu AA...
ppv - Wto 29 Paź, 2019

TomPL2, odpuść sobie ironię
krikus - Wto 05 Lis, 2019

Tu jest tanio i nowe https://allegro.pl/oferta/aparaty-cyfrowe-16-milionow-hd-w-domu-8402050806
mrawi - Sro 06 Lis, 2019

Kup za 150-300 zł fuji s9500 lub s9600. Zasilane akumulatorkami.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group