forum.optyczne.pl

Lornetki - Berkut/Tento 7x35 Obiekty

forman1022 - Sob 11 Maj, 2019
Temat postu: Berkut/Tento 7x35 Obiekty
Dzień dobry,
zwracam się o pomoc (pomimo szukania nigdzie nie znalazłem odpowiedzi), jak zdjąć obiektyw aby otworzyć lornetkę? Wiem jak to działa od strony okularu.
Próbowałem tak:
na korpusie od strony obiektywu znajdują się malutkie śrubki, które podejrzewam, że mogą blokować gwint, wyciągnąłem je, i próbowałem kręcić tubusem gdzie jest obiektyw, niestety albo nie tędy droga albo gwint jest super zapieczony.
Z góry dziękuje za sugestie.
Celem rozkręcenia jest chociaż częściowe wyczyszczenie szkieł, bez wyjmowania pryzmatów, trafił się egzemplarz b. brudny.
pozdrawiam,
Jakub

kimek27 - Sob 11 Maj, 2019

Kiedys podjolem sie takiej zabawy. Niestety ruski byly skrecane na towot i po zaschnieciu bylo wrecz nie mozliwe jej rozkrecenie. Na szczescie wartosc tej lornetki nieduza wiec jak sie cos urwie to zalu nie bedzie. Mojej chyba nigdy nie dokonczylem/ nie skolimowalem. Roznica optyczna miedzy wyczyszczona a zakurzona byla niewielka. Ten typ niestety tak juz ma. W koncu lornetka wyladowla w koszu.
adaher - Sob 11 Maj, 2019

Ja tubusy obiektywów w tego typu lornetkach (tento 7x35 także) odkręcam kluczem opaskowym (z gumową opaską, taki jak na zdjęciu). Działa dobrze, a przy okazji można żonie/mamie słoik z ogórkami odkręcić :smile:
ps dobrze, że odkręciłeś te śrubeczki... :smile:
Pozdrawiam i życzę powodzenia :smile:

forman1022 - Czw 23 Maj, 2019

Dziękuje za porady i sugestie udało się rozkręcić :)
Jeden obiektyw poszedł przy rękawiczkach antypoślizgowych a drugi przy imitacji klucza ja powyżej :)
pozdrawiam!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group