forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - panasonic lx100 czy canon g1 x mark III

arek84 - Sro 29 Maj, 2019
Temat postu: panasonic lx100 czy canon g1 x mark III
Jak w tytule, zastanawiam sie ktory wybrac, aparat glownie do celow podrozniczych, canon kusi szerszym kątem 15mm w apsc, zastanawiam sie jaki ekwiwalent na format apsc bedzie mial panas lx100, (24-75mm) wydaje mi sie ze to dwa najlepsze kompakty na rynku ale otwarty jestem na inne opcje z tym że dla mnie im szerzej tym lepiej
ryszardo - Sro 29 Maj, 2019

Pola widzenia na najszerszym kącie widzenia będą w tych aparatach praktycznie identyczne.
Przewagą LX100 pod tym względem będzie możliwość stosowania różnych proporcji obrazu (4:3, 3:2 lub 16:9) bez utraty pola widzenia.

Do tego na korzyść Panasa przemawia jasność obiektywu i większe możliwości przy filmowaniu.
Canon ma za to ruchomy wyświetlacz i DPAF, który ponoć jest jednym z najlepszych mechanizmów ustawienia ostrości przy filmowaniu (przy zdjęciach też się dobrze sprawdza).
(różnic jest oczywiście więcej, te na szybko)


Jeśli wybierać między tymi dwoma i żadna z powyższych cech nie jest kluczowa, to najlepiej pójść do sklepu i wziąć ten, który lepiej będzie leżał w dłoni.

Ja bym jednak nie wybrał żadnego z nich. Jeśli ma być coś małego i mobilnego, to postawił bym na aparat naprawdę kieszonkowy, czyli coś w stylu Canona G7X II, Panasa LX15 lub któryś Sony RX100. Jeśli rozmiar nie ma aż tak kluczowego znaczenia, to patrzyłbym na FZ1000 lub coś z wymienną optyką. Ale to moje zdanie. Są ludzie, którzy aparaty klasy LX100 sobie chwalą.

arek84 - Pią 31 Maj, 2019

Sony RX100. - troche za maly, wymiary lx100 sa troche za male, kusi mnie jeszcze zoom fuji 15-45mm, bo do widokow w gorach szerokątna ogniskowa sie przyda, moze jeszcze wydruki w A4 a jezeli chodzi o jakosc obrazka, to różnica będzie zauważalna czy raczej to ten sam poziom

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group