forum.optyczne.pl

Lampy błyskowe i oświetlenie - Pirścieniowa lampa błyskowa

prophet - Czw 30 Maj, 2019
Temat postu: Pirścieniowa lampa błyskowa
Witajcie, czy ma ktoś doświadczenia z lampą Newell RF-550D, lub podobną ?
To przydatna rzecz czy raczej gadżet ? Chodzi mi o fotografię numizmatów, głównie monet i, w mniejszej części, biżuteria i zegarki.


Pozdrawiam

DarkRaptor - Pon 10 Cze, 2019

Lamp pierścieniowych w makro generalnie nie lubię, więc nie wypowiem się jako praktyk ;)
W przypadku odblaskowych powierzchni, to raczej mocno rozproszone światło by się przydało. Ja fotografuję odbijając światło lamp reporterskich skierowanych do góry, od białego materiału nad nimi.

Co prawda biżuteria jest mi raczej obca, ale chyba ten obiekt nada się na referencyjny. Ta stonka ma ok. 10 mm długości.




komor - Pon 10 Cze, 2019

DarkRaptor napisał/a:
Ta stonka ma ok. 10 mm długości.

To też stonka? A nie wygląda na amerykański produkt. ;)

DarkRaptor - Wto 11 Cze, 2019

komor napisał/a:
To też stonka? A nie wygląda na amerykański produkt. ;)

Ach te uroki bycia nieuświadomionym w jakiejś kategorii ;)

Nie wiem czemu, ale rodzina stonkowatych, licząca sobie w samej Polsce ponad 650 gatunków, a na świecie ponad 55.000, jest powszechnie kojarzona tylko z jednym, pasiastym i to "importowanym" gatunkiem.

Tu znajdziesz mały przegląd krajowych gatunków, przynajmniej tych, które są w bazie fotograficznej (trzeba poklikać w tę pojedynczą strzałkę przy "1/39" aby zobaczyć resztę):
http://baza.biomap.pl/pl/...lidae/photos_tx

tores - Pią 31 Sty, 2020
Temat postu: Moc błysku lampy RF550
Pomijając wady i zalety tego źrodła światła , pytanie dotyczy jakich nastawów uzywac (PASM?)
Z uwagi na brak TTLu w lampie i styk jednopinowy siła światła jest tylko regulowana z poziomu lampy. Jaki nastaw skróci czas błysku do dedykowanego 1/125 . Pole manewru AV wydłuża czas dajac nieostre ujęcia.

Negatyw - Nie 09 Lut, 2020

Tores, o czym Ty piszesz? Lampa reporterska ma czas błysku krótszy od 1/125s. Jakie pole manewru wydłuża czas? Ty piszesz o fotografii czy teorii względności Einsteina?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group