forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - Problem z AF w Sigmie 60-600

bhpchmiel - Pon 03 Cze, 2019
Temat postu: Problem z AF w Sigmie 60-600
Cześć,
wczoraj moja Sigma 60-600 miała chrzest bojowy na pikniku w Turbi. No i pojawił się problem. Na początku strzelania wszystko ok. Po jakiejś godzinie focenia, po ustawianiu 600mm, zaczęły się problemy z AF. Spust do połowy - zero reakcji. Stabilizacja w trybie 2, ostrzenie w przedziale od 6m do nieskończości, na aparacie (D850) ustawione AF-C, tryb seryjny, 25 pól AF. Po kilku pompowaniach zoomem, zaczynało ostrzyć. Ale kiedy szybko zmieniałem ogniskową na 600mm i próbowałem ustawić ostrość, zero reakcji AF. Zacząłem kombinować różne ustawienia (zmiana stabilizacji na 1, zakres na full, zmiana pola AF w aparacie itp. manewr) - to samo. Programy na puszce - S i A. Wnerwienie zaczęło mnie brać ostro, bo robienie zdjęć było koszmarem. Zmieniłem puszkę na D810 - znów to samo. Ręce mi opadły... Od 60 do 400-500mm AF działa - na 600 kicha. Kilka razy naciskałem spust do połowy - zero reakcji(
Przedtem robiłem fotki N 200-500. Nigdy nie miałem takiego problemu...
Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?
Warunki pogodowe były idealnie - wręcz było za gorąco, kiedy nie robiłem zdjęć zestaw starałem się trzymać w cieniu, żeby się nie nagrzewał...

MatrixSTR - Wto 04 Cze, 2019

A w LV też nie ma żadnej reakcji?
W sumie przypomina mi to sytuacje z budżetowymi canonami, że gdy szkło jest ciemniejsze od 5.6 to AF fazowy nie działa. Jednak D810 czy D850 to nie są budżetowce żeby mogły mieć z tym problem.

komor - Sob 08 Cze, 2019

Czy przypadkiem ten news nie dotyczy właśnie Twojego problemu?
https://www.optyczne.pl/1...irmy_Sigma.html


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group