forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - Zmiana Alpha a37 na a68

Adigold - Nie 09 Cze, 2019
Temat postu: Zmiana Alpha a37 na a68
Witam,

Bardzo proszę o pomoc w podjęciu decyzji o zmianie body. Czy zakup a68 ma sens? Wiem na pewno, że chcę zostać przy Sony. Bazuje na obiektywach Minolty. Od nowego sprzętu oczekiwał bym lepszego działania autofokusa oraz zdjęć wyższej jakości w trudnych warunkach oświetleniowych.

Sunders - Nie 09 Cze, 2019

Adigold napisał/a:
oczekiwał bym lepszego działania autofokusa oraz zdjęć wyższej jakości w trudnych warunkach oświetleniowych


Adigold napisał/a:
Czy zakup a68 ma sens?


Nie ma sensu. Nie spełni żadnego z twoich oczekiwań.

Adigold - Nie 09 Cze, 2019

Sunders napisał/a:


Nie ma sensu. Nie spełni żadnego z twoich oczekiwań.


Dziękuję za konkretną odpowiedź. Czy istnieje jakieś body od Sony, które spełniłoby moje oczekiwania?

Sunders - Nie 09 Cze, 2019

Z pewnością Sony SLT Alpha 99.
Nie myślałeś o zestawie bezlustro sony + adapter A-E ?

Adigold - Nie 09 Cze, 2019

Sunders napisał/a:
Z pewnością Sony SLT Alpha 99.
Nie myślałeś o zestawie bezlustro sony + adapter A-E ?


Muszę się przyznać, że nie siedzę w temacie. Kiedy kupowałem a37 mówiło się, że najlepszy bezlusterkowiec jest gorszy od najgorszej lustrzanki:)

Będę musiał się doedukować. Dziękuję za rady

Sunders - Nie 09 Cze, 2019

https://www.youtube.com/watch?v=Y0pfz1Jq4o4

https://www.youtube.com/watch?v=nKA3oYPy0KE

https://www.youtube.com/watch?v=06KVUl_oclU

itd. :smile:

Adigold - Nie 09 Cze, 2019

A jakie będą w praktyce korzyści z wymiany a37 na np. A600? Czy nadal będzie działał autofokus przy zastosowaniu pierścienia? Jaki model byłby najbardziej trafiony przy moich obiektywach: MINOLTA AF G 28-70mm f2,8, Minolta AF 50 mm f/1.7, Minolta AF 50 mm f/2.8 Macro.
Sunders - Nie 09 Cze, 2019

Adigold napisał/a:
Jaki model byłby najbardziej trafiony przy moich obiektywach


IMO Sony LAEA4.

Adigold napisał/a:
Czy nadal będzie działał autofokus przy zastosowaniu pierścienia?


Tak.

Adigold napisał/a:
jakie będą w praktyce korzyści z wymiany a37 na np. A600?


Korzyści będą takie jakich oczekujesz:
Adigold napisał/a:
lepszego działania autofokusa oraz zdjęć wyższej jakości w trudnych warunkach oświetleniowych
/przypuszczam że chodzi Ci o A6000?/
Adigold - Pon 10 Cze, 2019

Sunders napisał/a:
Korzyści będą takie jakich oczekujesz


Bardzo mi pomogłeś. A gdybyś miał mi doradzić jakiś model? Troszkę poczytałem i ciekawe wydają się A6300 i A6500. Zastanawiam się czy potrzebuję stabilizacji która jest w tym droższym.

Sunders - Pon 10 Cze, 2019

Adigold napisał/a:
ciekawe wydają się A6300 i A6500. Zastanawiam się czy potrzebuję stabilizacji która jest w tym droższym.


IMO A6300. Stabilizację warto mieć, ale przy aktualnej różnicy w cenie obu tych aparatów chyba bym nie był skłonny tyle za nią dopłacić.

Negatyw - Wto 11 Cze, 2019

Ja bym w dzisiejszych czasach nie kupił aparatu bez stabilizacji. Chyba, że jako aparat kolekcjonerski. Płacz i płać.
Adigold - Wto 11 Cze, 2019

Negatyw napisał/a:
Ja bym w dzisiejszych czasach nie kupił aparatu bez stabilizacji. Chyba, że jako aparat kolekcjonerski. Płacz i płać.


Czyli mam jasność - zbieram na a6500. Dziękuję za sugestie

Negatyw - Czw 13 Cze, 2019

Pewnie A6500 będzie tanieć bo cenę ma wyśrubowaną. Nie wiem czy nie lepiej wejść w pełną klatkę. Tylko wtedy obiektywy niepełnoklatkowe nie będą w pełni wykorzystane. Za to te Minolty dostaną nowego życia (o ile konwerter się sprawdzi). Np. taki Sony A7II:

https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=aparat_sony_7_ii_body_ilce7m2_bcashback_700zlb&utm

Andrzej.M. - Pon 24 Cze, 2019

A6500 - bez sensu, zwłaszcza ze cenę ma z sufitu, a za nią można kupić pełnoklatkowca Sony. Wtedy szkła minolty ożyją.
Adigold - Sob 24 Sie, 2019

Andrzej.M. napisał/a:
A6500 - bez sensu, zwłaszcza ze cenę ma z sufitu, a za nią można kupić pełnoklatkowca Sony. Wtedy szkła minolty ożyją.



Jakie modele lub model masz na myśli?

MaciekNorth - Pią 22 Lis, 2019

Szkoda, że dopiero teraz trafiłem na ten wątek, trochę wykopaliska, ale się ustosunkuję, bo nieprawdę trzeba prostować.



Sunders napisał/a:
Adigold napisał/a:
oczekiwał bym lepszego działania autofokusa oraz zdjęć wyższej jakości w trudnych warunkach oświetleniowych


Adigold napisał/a:
Czy zakup a68 ma sens?


Nie ma sensu. Nie spełni żadnego z twoich oczekiwań.
Bzdura. A68 ma o niebo lepszy AF od A37.



Sunders napisał/a:
Z pewnością Sony SLT Alpha 99.
Nie myślałeś o zestawie bezlustro sony + adapter A-E ?
Kolejne bzdury i zaprzeczenie poprzedniego wpisu. Jeśli AF w A68 nie spełni oczekiwań, to jak ma je spełnić AF w A99, który jest gorszy niż w A68? W A99 moduł AF pochodzi z A77, a w A68 jest to nowszy moduł z szerszym pokryciem kadru, taki jak w A77 II.
Z kolei adapter LA-EA2/4 (bo tylko takie zadziałają z obiektywami bez silnika) to ten sam moduł AF co w A37, więc jaki to ma w ogóle sens??



Sunders napisał/a:
Adigold napisał/a:
Jaki model byłby najbardziej trafiony przy moich obiektywach

IMO Sony LAEA4.

Adigold napisał/a:
Czy nadal będzie działał autofokus przy zastosowaniu pierścienia?

Tak.

Adigold napisał/a:
jakie będą w praktyce korzyści z wymiany a37 na np. A600?

Korzyści będą takie jakich oczekujesz:
Adigold napisał/a:
lepszego działania autofokusa oraz zdjęć wyższej jakości w trudnych warunkach oświetleniowych
/przypuszczam że chodzi Ci o A6000?/
I kolejne idiotyzmy. AF z adapterem będzie działał podobnie lub gorzej niż z A37, dopiero z natywnymi szkłami E, ale też nie ze wszystkimi, może działać lepiej. Jakość zdjęć w A6000 wzrośnie bardziej pod względem rozdzielczości niż jakości na wysokich wartościach ISO, równie dobrze można wziąć A68 lub A77II, które mają nieporównywalnie lepszą ergonomię niż A6000. Dopiero FF da zauważalnie mniejsze szumy.
link
(w porównaniu A57 który ma tę samą matrycę co A37)



Prawda jest taka, że w bezlusterkowce warto iść jak się ma sporo kasy na nowszy korpus i dobre obiektywy, bo jak ma to być tani korpus, przejściówki, albo ciemne obiektywy, to lepiej zostać przy lustrzankach, niezależnie od systemu.
Jeśli ma być tanio i dobrze, to najlepiej kupić A68 i podciągnąć się w obróbce RAW-ów, AF jest bardzo dobry, ja na bliźniaczym A77II ze starą, uchodzącą za wolną Minoltą 100-400 łapałem jaskółki w locie.
A99 da wyraźnie lepszą jakość zdjęć niż A37, AF będzie trochę lepszy (choć cudów nie należy oczekiwać), ale niestety punkty AF pokrywają tylko centralną część kadru, z uwagi na to że do pełnej klatki użyto moduł z APS-C. Z tym że ciężko obecnie o egzemplarz z niewielkim przebiegiem i nie wiem czy warto wydawać 3 tys., jeśli ma się niewiele obiektywów pod ten system.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group