forum.optyczne.pl

Lampy błyskowe i oświetlenie - Canon 380EX

konradeush - Pią 30 Maj, 2008
Temat postu: Canon 380EX
Witam
Mam pytanie odnośnie lampy canon 380 ex. Czy będzie dobrze współpracować z lustrzanką 450d? Chodzi mi o system E-TTL II. Jeśli nie to nie kupować 450d i przerzucić się na Nikona? Lampa została mi po analogu Canona.
Z góry dzięki za pomoc

krisv740 - Pią 30 Maj, 2008

chcesz przez lampę zmieniać system?
a obiektywy canona masz?
body analog sprzedałeś?
jeśli masz tylko "śmieci" to nie patrz z poziomu lampy lecz preferencji ergonomiczno-użytkowych i ew.potrzeb, bo lustrzanka to wydawanie kasy na obiektywy. lampa to dodatek i z nią robisz zdjęcia w 10-15% - chyba? :idea:

wg.mojej wiedzy nie współpracuje włąściwi (automat) z lustrzaną cyfrową

konradeush - Sob 31 Maj, 2008

Nie mam specjalnego osprzętu. Obiektyw 28-80 USM, body jeszcze mam. Jeśli chodzi o puszkę to fajnie leży w dłoni D80, ale on już jest na rynku parę lat i ma CCD. Dlatego nie wiem już co mam robić. Miałem w sklepie 450D. Trochę ją poprawili w stosunku do poprzednika. Fotek nie widziałem. Nie było naładowanego akumulatora.
Czyli jeżeli nie chodzi 380 EX z cyfrą to nic mnie nie wiąże.
A co Panowie i Panie polecacie?

krisv740 - Sob 31 Maj, 2008

przede wszystkim zadaj to pytanie w odpowiednim wątku
a propozycji dostaniesz ogrom :mrgreen:
zastanów się na początek sam jak bardzo wykorzystujesz sprzęt i czego potrzebujesz, a najważniejsze ile chcesz docelowo zainwestowac w zabawę

Wujek_Pstrykacz - Sob 31 Maj, 2008

Lampa jest już z seriiEX więc będzie współpracować z cyfrą.
konradeush - Nie 01 Cze, 2008

Ale czy będzie działać w trybie E-TTL II czy tylko w E-TTL?
Wujek_Pstrykacz - Nie 01 Cze, 2008

U mnie w instrukcji pisze, że automatyka E-TTL II steruje dowolną lampą serii EX. To dotyczy EOSa 30D. Myśl e, że 450D ma tak samo.
krisv740 - Nie 01 Cze, 2008

panowie
z instrukcji : http://www.cameramanuals....dlite_380ex.pdf
wynika że będzie współpracować ale tylko w trybie TTL
nie realizuje siły błysku dla "crop" czyli lustrzanek
więc nie współpracuje w automatyce z digital :sad:

komor - Pon 02 Cze, 2008

Używałem 380EX z 400D i dawało to zadowalające mnie rezultaty, a w każdym razie poprawne w większości ekspozycje. Wydaje mi się, że jedyny problem jest taki, że ona „nie wie” o cropie APS-C, więc świeci po prostu za szeroko.
Natomiast przychylam się do sugestii, że nie kwestia lampy powinna zadecydować o tym w jaki system się władować...

konradeush - Pon 02 Cze, 2008

W Canon Polska powiedzieli mi, że 380 EX będzie współpracować z 450D bez problemu w E-TTL II. Ciekawe czy mają rację?
krisv740 - Pon 02 Cze, 2008

100%
ale w dalszym ciągu będzie rozpoznawać jako analoga i walic na max. w stosunku na crop

as... - Sob 09 Sie, 2008

działa całkiem nieźle z cyfrą, można ją kupic za śmieszne pieniążki obecnie, a w kościele jak robiłem fotki czy w bardzo ciemnych pomieszczeniach nie widziałem znaczącej różnicy miedzy nią a canon 430ex.. :oops:

tylko że ja używam dyfuzora :smile:

tores - Pią 28 Gru, 2012

Podpinam do 20D i działa o.k .Sila błysku jest w 380 ustawiana z tyłu jako automatyczna. Jedna opcja full flash druga jako moc dobierana do potrzeby, I tak najlepsze efekty daje flash ustawiany "strzalem w sufit" lub pod kątem 60 st.głowicy. Dyfuzor jest dobrym dodatkiem zmniejszającym efekt "ew przepalenia " .Unikaj flashu prosto w motyw. Światło rozproszone daje lepsza plastyke obrazu.
380 pracuje jako TTL i TTLII. Stopka pozwala na pelna komunikację z systemem canona


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group