forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - Używany aparat Canona - 77D czy 80D

Umkisz - Sob 22 Cze, 2019
Temat postu: Używany aparat Canona - 77D czy 80D
Cześć forumowicze,

Od kilku lat użytkuję bezlusterkowego Olka z dolnej półki, ale kilka ograniczeń z jego strony (przede wszystkim brak wizjera) sprawiło, że bardzo mocno rozważam zakup mojej pierwszej lustrzanki. Aparat miałby służyć do amatorskiego fotografowania, głównie portrety i szerokie plany, fotografia wakacyjna i rodzinne imprezy.

Na początek nie chciałbym kupować nowego sprzętu. Skłaniam się ku Canonowi ze względu na, moim skromnym zdaniem, większą dostępność obiektywów na wtórnym rynku. Wytypowałem te 2 modele, ponieważ na rynku używek już się pojawiają, a wydaje się, że raczej nie powinny mieć dużych przebiegów i można je spotkać jeszcze na gwarancji.

I tutaj kilka pytań do Was:
- czy powyższe modele to dobry wybór na pierwszą lustrzankę, czy może wybrać model 70D, nad którym również myślałem, a może w ogóle pójść w modele xxxD lub inny aparat (Nikon, Sony)?
- czy warto kupować aparat używany od osoby prywatnej czy raczej szukać w komisach? A jeżeli w komisach, to może ktoś podrzuciłby mi na pw sprawdzony komis w Krakowie albo w okolicach (jestem w stanie dojechać nawet 150 km)
- czy to, że noszę okulary, bez których słabo widzę (astygmatyzm) jest ograniczeniem w użytkowaniu powyższych aparatów?
- czy kupowanie lustrzanki cyfrowej to dobry pomysł dla amatora? A może zostać przy bezlustrach, tyle że bardziej zaawansowanych?

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i sugestie

Wujek_Pstrykacz - Nie 23 Cze, 2019

Kupiłbym raczej 80d, dla mnie spoko aparacik. Teraz jest moda na bezlusterkowce, ale jak kolega wspomniał, mnie tez wizjer wkurza w nich. Nie umiem się przyzwyczaić do wyświetlacza przy oku.
MatrixSTR - Nie 23 Cze, 2019

Lepiej kupić 70 lub 80D. W 77D gdy zaczniesz inwestować w szkła może Ci doskwierać brak mikro regulacji AF.
Umkisz - Nie 23 Cze, 2019

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Wasze wpisy przekonują mnie do 80D. A czy ktoś mógłby podpowiedzieć, czy wizjer jest przyjazny dla okularnika? Tak jak wspomniałem jest to dla mnie bardzo ważna kwestia.
Andrzej.M. - Czw 27 Cze, 2019

Umkisz napisał/a:
przekonują mnie do 80D

I słusznie - jeśli ma to być Canon, jeśli bezlusterkowiec to fujifilm (XT lub XE zależnie od preferencji, jak ma mieć wizjer optyczny - to XPro), jeśli lustrzanka - Pentax i Nikon sprawdzą się równie dobrze. Jak to mają być modele na tym samym poziomie co 80D to Nikon D7200 i Pentax k-3 lub KP. Choć Pentax K-70 manualnie i "parametrowo" niewiele ustąpi za to pozwoli zaoszczędzić kasę na dodatkowe szkła.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group