forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Kompakt - następca Fujifilm X-S1

Soniak10 - Wto 25 Cze, 2019
Temat postu: Kompakt - następca Fujifilm X-S1
Niedawno podczas spływu kajakowego zaliczyłem wywrotkę, podczas której mój ulubiony Fuji X-S1 znalazł się we wodzie. Dzisiaj dowiedziałem się z serwisu, że "APARAT ZALANY CIECZĄ, BRAK MOŻLIWOŚCI NAPRAWY. ZWROT BEZ KOSZTÓW."
Mam w związku z tym prośbę do Forumowiczów o sugestie, czym mógłbym go zastąpić. Warunki są +/- takie:
1) kompakt
2) cena do ok. 3 000 PLN
3) jakość aparatu i zdjęć oraz wyposażenie i możliwości nie gorsze, niż tego Fuji, z którego byłem bardzo zadowolony (m.in. uchylny ekranik, wizjer...).

Macie propozycje?
Z góry serdeczne dzięki.

Arek - Wto 25 Cze, 2019

Kup Olka E-M10 II w dual kicie. Jakość będzie znacznie lepsza od każdego kompaktu, a teraz cena fajna bo w 2600 zł się zmieścisz. No i zawsze masz możliwość rozbudowania systemu o kolejne szkła.
Soniak10 - Wto 25 Cze, 2019

A co byś powiedział na PEN EPL-9 z obiektywem 12-100 Pro? Mówiąc szczerze, gdyby miał wizjer, to chyba już bym się zdecydował. A jeżeli miałbym się decydować na E-M10 II, to chyba wolałbym się szarpnąć na E-M5 II.
Arek - Wto 25 Cze, 2019

No to EM5 II z 12-100 :)
TomPL2 - Sro 26 Cze, 2019
Temat postu: Re: Kompakt - następca Fujifilm X-S1
Soniak10 napisał/a:
Niedawno podczas spływu kajakowego zaliczyłem wywrotkę, podczas której mój ulubiony Fuji X-S1 znalazł się we wodzie. Dzisiaj dowiedziałem się z serwisu, że "APARAT ZALANY CIECZĄ, BRAK MOŻLIWOŚCI NAPRAWY. ZWROT BEZ KOSZTÓW."
Mam w związku z tym prośbę do Forumowiczów o sugestie, czym mógłbym go zastąpić. Warunki są +/- takie:
1) kompakt

Odpowiedź narzuca się sama: Panas FZ1000 (ew. FZ2000) albo Sony RX10.
Ale skoro koledzy namawiają do innego rozwiązania to warto się zastanowić :D

krikus - Sro 26 Cze, 2019

3 tałzeny to wysoki budżet jak na kompakta, w tej kwocie proponuje Nikon P1000
TomPL2 - Pią 28 Cze, 2019

O ile kolega SOniak10 nie chce Twardowskiego na Księżycu fotografować to mu ten Nikon na pewno nie przypasi :mrgreen:
Soniak10 - Sob 29 Cze, 2019

Nie chcę. A tymczasem przeprosiłem się ze swoją starą, poczciwą A700. Póki co, musi mi wystarczyć, chociaż coraz bardziej dochodzę do wniosku, że gdyby Olympus PEN EPL-9 miał wizjer, to na 95% byłby już mój. W ogóle nie rozumiem, jak można projektować aparat SYSTEMOWY bez wizjera. Tani kompakcik z dolnej półki to bym zrozumiał, ale systemowy...?? :mad:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group