forum.optyczne.pl

Cyfrowe kompakty - Panasonic TZ95 a TZ80/100

mick6 - Sob 10 Sie, 2019
Temat postu: Panasonic TZ95 a TZ80/100
Cześć,

Mój dotychczasowy Sony HX50 dokonał żywota, dlatego rozpocząłem poszukiwania następcy - niewielkiego aparatu ze sporym zoom'em. Czytając opinie na temat tego typu modeli postanowiłem skupić uwagę na serii TZ Panasonic'a. Chciałbym zapytać czy miał ktoś może do czynienia z najnowszym TZ95? Jak wypada na tle starszych 80/100? Warto rozważyć czy raczej celować w TZ100 posiadającego największą matrycę?

M.

firemantom - Nie 11 Sie, 2019

Cześć. Pewnie nie uzyskasz odpowiedzi tak jak ja nie uzyskałem. Jestem amatorem i laikiem w dziedzinie fotografii ale sam szukałem info na youtube, forach, testy, recenzje. Też brałem pod uwagę TZ95. W tym wszystkim był jeszcze LX 100, Sony HX99 i coś jeszcze. Z tego wszystkiego mam taki obraz, że z podanych przez Ciebie aparatów TZ100 będzie chyba najlepszym wyborem. Sam waham się teraz pomiędzy nim a Panasonic GX80. Ale chyba zdecyduję się na TZ 100 z uwagi na zoom i małe gabaryty. Ale ja się nie znam:)
PanasonicLumix - Sro 14 Sie, 2019

TZ95 w stosunku do TZ80 ma:

Odchylany ekran do 180o
Szybszy system AF
Więcej Mpix - 20
Lepszej rozdzielczości wizjer elektroniczny

TZ80 z drugiej strony jest bardziej "szczupły".

TZ100 wydaje się być w stosunku cena/możliwości najlepszy. Jaśniejszy obiektyw oraz 1" matryca czynią z niego świetny wakacyjny aparat. Kluczowa tutaj powinna być kwestia ogniskowej (zoomu), czy 10x wystarczy ? Jeżeli tak, TZ100 jest dobrym wyborem.

Jest jeszcze TZ200 - 15x zoom, poprawiony grip w stosunku do TZ100.

firemantom - Czw 15 Sie, 2019

No ja własnie się waham troszkę pomiędzy TZ100 a TZ200... Ogólnie zoom 10 krotny jest dla mnie akceptowalny. W czym jest lepszy po za tym od TZ 100? Czy różnica w jakości zdjęć jest widoczna? A co to ten "poprawiony grip"?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group