forum.optyczne.pl

Cyfrowe aparaty bez lustra z wymienną optyką - Jaki obiektyw do Sony A6300

seba_123456 - Sob 17 Sie, 2019
Temat postu: Jaki obiektyw do Sony A6300
Najczęściej Sony A6300 jest sprzedawany z obiektywem 16-50. Z tego , co widzę to ma on elektryczną zmianę ogniskowej, a mnie zależy bardzo na zmianie ogniskowej za pomocą pierścienia. Poza tym wolałbym coś jaśniejszego. Czy jest coś takiego do tego aparatu z pierścieniem i jaśniejsze?
Mam dwa obiektywy Nikkor. Wiem, że są adaptery umożliwiające mocowanie Nikorów do Sony E. Czy ma to sens? Jak działa wtedy AF, ustawianie przysłony? A jakość zdjęć?

BamBam - Pon 19 Sie, 2019

Od najszerszych:

Sigma C 16mm f/1.4 DC DN - naprawdę ostry od 1.4. Super sprawdza się w pomieszczeniach zamkniętych.
Sigma C 30 mm f/1.4 DC DN - nie ma stabilizacji ale dla mnie to bez znaczenia. Ostry, jasny i uniwersalny.
Sony E 18-135 mm f/3.5-5.6 OSS - najczęściej używany obiektyw u mnie. Zjada 16-50, który uważam za najgorszy obiektyw Sony - bardzo duże zniekształcenia na szerokim, kontrast i kolory beznadziejne, ostrość bardzo słaba. Nie ma takich ustawień ogniskowej lub przysłony, żeby ten obiektyw zbliżył się do jakości obrazka z wyżej wymienionych obiektywów.

rezasurmar - Pon 16 Wrz, 2019

Jak pod apsc, to najnowszy zoom Sony E 16-55 mm f/2.8 G

bo z jaśniejszych to jedynie Tamron 28-75/2.8


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group