forum.optyczne.pl

Aparaty analogowe - Skanowanie za pomocą rurki makro i lustrzanki cyfrowej?

Maraton - Wto 01 Paź, 2019
Temat postu: Skanowanie za pomocą rurki makro i lustrzanki cyfrowej?
Wkrótce kupię Canon AE-1 i jestem podekscytowany! Analog wydaje się tak trudny, ale i zabawny! Tak czy inaczej, chodziłem po Internecie, szukając sposobu na przejście do digitalizacji moich zdjęć, i zauważyłem, że skanery są dość drogie, mam aparat Canon SL2 DSLR i zastanawiałem się nad skanowaniem niektórych negatywów!
Poprosiłem moich kolegów z APKNite o kilka starych negatywów i wypróbowałem je z tymi, ale okazuje się, że ogniskowa mojego obiektywu nie robi cięcia, dlatego zastanawiałem się, czy makro lampy mogą mi w tym pomóc? Czy też muszę zainwestować w skaner? (Powiedziałbym, że obiektyw makro, ale to w pewnym sensie mój budżet). Wiem, że mógłbym skorzystać z usługi do zeskanowania moich zdjęć, ale chciałbym to zrobić sam!
Propozycje?
Makro-tuby, o których myślę, to Fotodiox Canon EOS.

Negatyw - Czw 03 Paź, 2019

Mając lustrzankę cyfrową jaki jest sens wchodzić w analoga by później digitalizować zdjęcia? Żeby ta digitalizacja miała akceptowalną jakość trzeba wydać majątek. Mając lustrzankę cyfrową najtaniej wyjdzie duplikator slajdów. Ale pewnie większość takich duplikatorów jest pod lustrzanki FF. Tu podobny wątek: https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=25160
Kiedyś najlepsze były skanery Nikona i właśnie te skanery mają optykę. Ale już od dawna nie są produkowane a technika poszła do przodu.

Preskaler - Sro 13 Lis, 2019

Można robić zdjęcia makro z negatywu ale jakość ich będzie kiepska. Wszystko rozbija się o wąski zakres tonalny takich odbitek. Odpowiedni skaner będzie znacznie lepszy. Były tu już poruszane te tematy i wystarczy je odszukać. Można też skorzystać z usług "Labu" i za prę złotych zdigitalizować sobie negatyw.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group