forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA PRZYRODY

komor - Pon 02 Cze, 2008
Temat postu: FOTOGRAFIA PRZYRODY
Namnożyło nam się ostatnio tematów warsztatowych, ale że od takiego przybytku głowa nie boli, to chciałem zaproponować jeszcze jedną kategorię: fotografia przyrody, ale to, co nie mieści się w makro (nie mamy jeszcze takiego tematu!), kwiatkach, ptakach ani krajobrazie. W razie potrzeby możemy doprecyzować bardziej.

Na początek chciałem zaproponować taki detal przyrodniczy:


mavierk - Pon 02 Cze, 2008

To i ja zapuszczę przyrodniczy detal z porządniejszą obróbką, jak to mawiają, z bokehem w roli niemalże pierwszoplanowej :]



Jeszcze jedno:


komor - Pon 02 Cze, 2008

Dla Ciebie, Mavierk, to trzeba założyć temat „Malarstwo fotograficzne” :)

To ja jeszcze może takie spróbuję:


















mavierk - Pon 02 Cze, 2008

niech się tylko kurde nauczę robić portrety jak malowane, to będę szczęśliwy.

1. nie
2. jest super
3. za mało obróbki
4. kadr jakiś taki przypadkowy :P
5. j/w
6 i 7. za pierwszym razem poparzyłem na te dwie fotografie i zaniemówiłem - wyglądały niemalże jak jedna (nie patrząc na styki) <- niesamowicie wyglądają w pionowym tryptyku :]
8. ja też nie umiem zrobić takiego zdjęcia, żeby się zaczęło :D
9. ten kawałek... aloesu przeszkadza w kompozycji..

k1caj_ns - Pon 02 Cze, 2008

Mavierk zdjęcia faktycznie jak malowane ,a Te obważanki potęgują efekt jeszcze .

Komor pierwsze które dodałeś na samej górze bym przekadrował tak ,żeby tego rozmazanego pierwszego drewienka nie było widać bo bardzo przeszkadza.

Przy burzy i piorunach linia domów wali się w lewą stronę kadru.

Wszystkie fotki z deszczówką (czy tam wodą ze zraszacza są ok :wink:

kijos - Wto 03 Cze, 2008

No to ja kilka z wczorajszego spaceru. W roli głównej mój pies.



I przyjaciele, których wyniuchał. Niestety jak już coś wywącha to trzeba go trzymać bardzo blisko siebie, bo uważa, że wszystko i wszyscy chcą się z nim bawić. To może mu kiedyś wyjść nie na zdrowie :cry:





komor - Wto 03 Cze, 2008

Piesio dla mnie świetny. Dobłyśnięty lampą? Muszę to poćwiczyć, przydałoby mi się podczas ostatniej niedzieli, a przypomniałem sobie to nie w porę...

[ Dodano: Wto 03 Cze, 2008 01:27 ]
mavierk napisał/a:
8. ja też nie umiem zrobić takiego zdjęcia, żeby się zaczęło :D


A ja umiem, tylko milimetrów mi zabrakło w obiektywie, po prostu nie mieści się to drzewo w kadrze przy 17 mm i tyle. Odsunąć się nie można,bo tam blisko jest drugie drzewo, które weszłoby w kadr. O innej porze dnia pewnie mógłbym inaczej to złapać, bo słońce byłoby gdzie indziej, ale cóż, to tylko rodzinna wycieczka była...

mavierk napisał/a:
9. ten kawałek... aloesu przeszkadza w kompozycji..


No niestety, kadr zastany, Ogród Botaniczny, nie chciałem nic plewić ani wycinać... :D

Co do niezacytowanej reszty uwag, to przyjmuję z pokorą. Policzymy się podczas następnych warsztatów :twisted:

mavierk - Wto 03 Cze, 2008

Wole pisać, co jest nie tak, niż się podlizywać, wolałbym przeczytać, co jest nie tak :P
heding - Wto 03 Cze, 2008

kijos napisał/a:
W roli głównej mój pies.

piesio fajny, ale dlaczego mam wrażenie, że leci na bok i nie trzyma pionu...?? :wink:
a ta gadzina to zaskroniec?? nawet na Wikipedii nie mają tak dobrej i ostrej fotki... :wink:

komor - Wto 03 Cze, 2008

mavierk napisał/a:
Wole pisać, co jest nie tak, niż się podlizywać, wolałbym przeczytać, co jest nie tak :P


Wiesz co, Mavierk, najgorsze jest milczenie. Jak wrzucasz fotkę i jest cisza, krępująca cisza... :oops:


;)

mavierk - Wto 03 Cze, 2008

komor napisał/a:
Wiesz co, Mavierk, najgorsze jest milczenie. Jak wrzucasz fotkę i jest cisza, krępująca cisza... :oops:
dokładnie tak jest :]

Jeszcze raz bokeh


I w oczekiwaniu na idealne warunki na poniższe zdjęcia wstawiam 3 z ubiegłego roku:



Te syfy na matrycy to po 30minutowym odsyfianiu w psie (moment, w którym miałem po prostu masakre xD)

komor - Wto 03 Cze, 2008

No takich syfów to mi się nie udało zarejestrować moim nędznym Canonem, od razu widać przewagę Nikona... :lol: Trzecie pieruny mi się podobają, takich nie mam w swojej kolekcji... Ale to jest do góry nogami, prawda?
heding - Wto 03 Cze, 2008

komor napisał/a:
Ale to jest do góry nogami, prawda?

chyba że waliły od dołu :mrgreen:
mavierk, a te pieruny to seryjne klatki???
a co do syfów to ja mam większe i muszę zaklejać te dziury w PSie...ale to są uroki 8-letniej puchy :???:

Monastor - Wto 03 Cze, 2008

kijos, to ta słynna klempa z Carskiej, co pozuje godzinami tłumowi fotografów? :smile:
mavierk - Wto 03 Cze, 2008

komor napisał/a:
Ale to jest do góry nogami, prawda?
nie, to jest 90 stopni przechylone w lewo.

heding napisał/a:
mavierk, a te pieruny to seryjne klatki???
tak, to są seryjne 13sek naświetlania
kijos - Wto 03 Cze, 2008

komor, błysnąłem. Łodyga z patyczkiem jest debeściarska.
heding, piesie już tak mają ;) Chyba zaskroniec. Fakt na wikipedii jeszcze się nie zarejestrowałem :mrgreen:
Monastor, nie mam pojęcia o jakiej Carskiej piszesz. Mi pozowała na Warszawskim Bemowie. Do ludzi raczej przyzwyczajona na wyciągnięcie ręki podeszła.

mavierk, satanistyczny klimat raczej mi nie podchodzi :evil: pioruny spoko ale wszędzie syfy, szum, kontrast słaby i ten fiolet nie bardzo :wink:

heding - Wto 03 Cze, 2008

kijos napisał/a:
Fakt na wikipedii jeszcze się nie zarejestrowałem

żeby pooglądać to nie trza :mrgreen:

kijos - Wto 03 Cze, 2008

To akurat wiem ;)
heding - Wto 03 Cze, 2008

kijos napisał/a:
To akurat wiem ;)

a odpowiedziałeś jakbyś nie wiedział :wink:

mavierk - Wto 03 Cze, 2008

kijos napisał/a:
mavierk, satanistyczny klimat raczej mi nie podchodzi :evil: pioruny spoko ale wszędzie syfy, szum, kontrast słaby i ten fiolet nie bardzo :wink:
Masz rację :) Na szczęście nie zdajecie sobie sprawy, jak ta matryca wyglądała, to nie był syf - to było 20% matrycy zajęte przez paprochy :D Ale z tym kontrastem to nie rozumiem + fiolet był naturalny.
kijos - Wto 03 Cze, 2008

He! He! Z tym podejściem do syfu to mi się podoba. Nareszcie ktoś normalny. Są tacy, którzy zamiast robić zdjęcie całe dnie czyszczą, pieszczą, wysyłają do serwisu, tacą nerwy i zdrowie, a wszystko znów brudne :twisted:
Ja bym to widział raczej w tym klimacie :)

mavierk - Wto 03 Cze, 2008

też nie jest złe, ale w moich oczach zatraca swój sens upodabniając się bardziej do zdjęcia rentgenowskiego aniżeli pioruna :)
arietiss - Wto 03 Cze, 2008

Mavierk! Jarzębina zapiera dech!
A dla przeciwwagi satanistycznym błyskawicom, co powiecie na "leśną ciszę"?






MC - Sro 04 Cze, 2008

arietiss, mi sie najbardziej podoba swiatlo na ostatnim.
arietiss - Sro 04 Cze, 2008

A co z motylkami? Mieszczą się w temacie?
Odpoczynek w słońcu...


f5,6 1/400 ISO400 200mm

k1caj_ns - Czw 05 Cze, 2008

To się raczej na pewno mieści w temacie :P

Zaklęty w Skale.


Nie mogłem obok tego przejść obojętnie :roll:

mnich - Pią 06 Cze, 2008

zgadka-zagadka
Jesienny - Pią 06 Cze, 2008

To ja może dodam takiego wstydliwego ślimaczka... tak skromnie



I starą hubę - zdjęcie robione jeszcze kitem... więc kitowe


komor - Pią 06 Cze, 2008

Jesienny, fajny ślimak, kolory też ma przyjemne.
Mnich, to jest wąwóz widziany z góry?
arietiss, kora drzewa świetna, światło w ostatnim zdjęciu też ładne, jak MC pisze.
k1caj_ns, czarno-bladość zdjęcia skały była dobrym pomysłem, moim zdaniem.

Fajne foty dajecie. :) A ja nie mam czasu focić. :(

arietiss - Pią 06 Cze, 2008

Współczuję Komor. Jak nie mam czasu na fotografowanie dzień, lub dwa, to odczuwam "głód" jak narkoman... :wink: :mrgreen:
Pewno masz to samo?
A jeszcze jak za oknem pogoda i widzisz jakie fajne fotki zamieszczają inni... :cry:

[ Dodano: Pią 06 Cze, 2008 07:26 ]
Mnich, to co to za zagadka? Uchyl rąbka tejemnicy... :?:

mnich - Pią 06 Cze, 2008

komor napisał/a:
Mnich, to jest wąwóz widziany z góry?

Niet.

[ Dodano: Pią 06 Cze, 2008 09:28 ]
Ale umieściłem to zdjęcie tylko dlatego że do złudzenia przypomina wąwóz porośniety trawą miedzy skałkami.
Tak naprawdę jest to wycinek pnia drzewa.
Zdjecie jest mierne to wiem. :)

arietiss - Pią 06 Cze, 2008

Powiem Ci, że przeszło to mi przez głowę... :smile:
komor - Pią 06 Cze, 2008

Przeszło Ci przez głowę, że jest mierne, czy że to pień drzewa? :P
arietiss - Pią 06 Cze, 2008

Eee, nie pomyślałem że to pień.

[ Dodano: Pią 06 Cze, 2008 14:24 ]
Zdjęcie może nie jest porywające technicznie, ale na pewno ciekawe! Doskonale nadaje się na taka zagadkę! :wink:

pawel23 - Pią 06 Cze, 2008

to ja dodam coś z trochę innej beczki :razz: mam nadzieje że się mieści w temacie :wink:
Jesienny - Pią 06 Cze, 2008

arietiss napisał/a:
Eee, nie pomyślałem że to pień.


Znaczy pomyślałeś jednak, że jest mierne :)

Wybaczcie to czepialstwo przecinkowo-kropkowe - ale w tym wypadku wypadło zabawnie. :)

arietiss - Pią 06 Cze, 2008

Jesienny napisał/a:
arietiss napisał/a:
Eee, nie pomyślałem że to pień.


Znaczy pomyślałeś jednak, że jest mierne :)

Wybaczcie to czepialstwo przecinkowo-kropkowe - ale w tym wypadku wypadło zabawnie. :)


Bez przesady! Kogo jak kogo, ale Mnicha na pewno nie można posądzać o mierność!

mavierk - Pią 06 Cze, 2008

pawel23, jakiem szkłem to robione było? Zdjęcia są na prawde super, chciałbym uzyskać podobną głębię w sumie przy takim odwzorowaniu :D
pawel23 - Pią 06 Cze, 2008

Wszystkie zdjęcia zrobione C 50mm 1.8 :wink: Fajnie że Ci sie podobają :smile: Ja tam lubię oglądać Twoje zdjęcia z dużą ilością bokeh :grin:
mavierk - Pią 06 Cze, 2008

to dowodzi faktowi, nie czym, a kto robi zdjęcia - wypas :]

chyba nie poprawnie gramatycznie napisałem...

pawel23 - Pią 06 Cze, 2008

Ej przecież to bardzo fajny obiektyw :wink: Tylko szkoda że mam go dopiero od pół roku a już sie lekko sypie :mad: Mam nadzieję, że kiedyś jak kupie 50mm f/1.2 L to sie nie będzie sypał :mrgreen:
k1caj_ns - Pią 06 Cze, 2008

No 1.2 Napewno się nie posypie :P Jakby tak 50 /1.8 kosztował dwa razy tyle co teraz i zyskały na wykonaniu co myślę ,że jest do zrobienia to pewnie bym go już dawno kupił a tak to w planach mam 50 / 1.4 :razz:

Tak wogóle to kociaki na prawdę fajne :) Podobnie jak mavierkowi GO mi się głównie podoba .

kijos - Sob 07 Cze, 2008

pawel23,
3 bardzo, bardzo mi się podoba.
4 spoko
2 i 1 nic specjalnego.

k1caj_ns - Wto 10 Cze, 2008

Korzystając z nie korzystnych warunków pogodowych ustrzeliłem strzał pioruna :razz:



Jakieś komentarze mile widziane :roll:

MC - Wto 10 Cze, 2008

Zazdroszcze burzy. Ja od 2 lat mam pecha. Jak jestem w Toruniu, to burz nie ma. Wyjade do Slupska - burza jest.
mnich - Wto 10 Cze, 2008

k1caj_ns, B&W by tu pasowało. W oryginale kolorowy dół odwraca uwagę od tematu...
Jaki miałeś czas?

k1caj_ns - Wto 10 Cze, 2008

No też myślałem nad B&W ale jakoś mi ta myśl uciekła szybko. Czas 1 sec. na 24mm
MC - Wto 10 Cze, 2008

Robiles jpg czy raw? Jesli to drugie, to bezp roblemu mozesz na b&w przerobic.
mnich - Wto 10 Cze, 2008

MC, Przecież z jpg też da się zrobić wersje B&W :mrgreen:
k1caj_ns - Wto 10 Cze, 2008

W RAW robione. Przerobiłem na szybkiego i jest tak.


mnich - Wto 10 Cze, 2008

Lepiej?
Twoim zdaniem ?

k1caj_ns - Wto 10 Cze, 2008

Jak dla mnie lepiej . Ta wersja mi się bardziej podoba :)
Wujek_Pstrykacz - Wto 10 Cze, 2008

Widać paprochy na matrycy. Fota super.
MC - Wto 10 Cze, 2008

Wiem, ze sie da, ale w ktoryms z watkow kolega jaad przekonywal, ze wtedy zdjecie duzo traci na jakosci.
k1caj_ns - Wto 10 Cze, 2008

Pstrykacz napisał/a:
Widać paprochy na matrycy. Fota super.


To się zdziwiłem teraz :razz: Będę musiał jakoś to wyczyścić ale biorąc pod uwagę to ,że nigdy tego nie robiłem to mi się pewnie będą nogi trochę trzęsły :razz:

Swoją drogą to trochę dziwne chyba bo aparat mam od jakiegoś miesiąca dopiero. Może to jakiś syf na przedniej soczewce jest? bo kit mam troszkę upaćkany to fakt

MC - Wto 10 Cze, 2008

k1caj_ns napisał/a:
Swoją drogą to trochę dziwne

To normalne :neutral: Ale nie obawiaj sie. Kazdy TO robi. Tylko nie kazdy o TYM mowi :mrgreen:

k1caj_ns - Wto 10 Cze, 2008

No jak mus to mus ale najpierw wyczyszczę kit :P bo może to nie jest syf na matrycy . Już większego offtopa robił nie będę :wink:
maziek - Wto 10 Cze, 2008

Fota super, ja bym nie robił B/W tylko obciął znacznie lub całkiem kanał czerwony i już...

A wracając do wątku i wielkich wymagań Ojca Założyciela - czy ryjówka może być?








arietiss - Wto 10 Cze, 2008

Fajne stworzonko!
MC - Sro 11 Cze, 2008

Sympatyczny :smile:
komor - Sro 11 Cze, 2008

Śmieszna mordka, malutkie toto. Maziek, na jednej ręce trzymałeś a drugą fociłeś czy miałeś jakąś pomoc z zewnątrz? A toto niepłochliwe takie jest, czy coś jej musiałeś obiecać/zapłacić, że siedzi grzecznie jak trusia? :D
maziek - Sro 11 Cze, 2008

Posłyszałem w pokoju ćwierkanie jakiegoś nieznanego ptaka, wychyliłem się a pod balkonem dwa moje koty patrzyły na małe stworzenie jak mniej więcej dwaj napaleni kibice na mecz Polska-Niemcy. Stworzenie to ćwierkało, kiedy któryś próbował je pobudzić do życia (delikatnie szturchając). Zbiegłem na dół ratować, ale okazało się, że koty po prostu okazuja zainteresowanie, a stworzenie wcale sie nie boi ani mnie ani ich i konsumuje stonogę właśnie.

A fociłem prawica, trzymając je na lewicy, ale to było Canonem S5, bo był pod ręką. To prawdopodobnie ryjówka malutka, pod ścisła ochroną. Na ręce zachowywała sie zupełnie spokojnie, z początku obwąchała mnie dokładnie, a w czasie sesji zaczęła przysypiać w cieple dłoni. Po wypuszczeniu wróciła niespiesznie do wygrzebywania robali.

Wujek_Pstrykacz - Sro 11 Cze, 2008

Jeżeli tak chciała współpracować to trzeba było to wykorzystać i pofocić z płaszczyzny ziemi.
komor - Sro 11 Cze, 2008

Maziek, świetny opis. Skoro pod ścisłą ochroną, to już rozumiem czemu była taka spokojna – po prostu wiedziała, że nic jej nie zrobicie. :D
maziek - Czw 12 Cze, 2008

Dzieki komor. Co ciekawe, ja juz od dwóch dni słyszałem to ćwierkanie i widziałem żywe zainteresowanie kotów, a ponieważ o ryjówkach piszą, że są wyjątkowo agresywne dla współbraci na własnym terenie (ho-ho, nawet do 400 m2!) więc musiała to być ta sama ryjówka - czyli koty się z nią zaprzyjaźniły :-) .

Pstrykacz: nie dało się, było już za ciemno, to i tak na ISO 200 było...

komor - Nie 15 Cze, 2008

Pozwalam sobie wrzucić zdjęcia, które nie mają niestety wartości artystycznej, technicznie też majstersztykiem nie są, ale jakby ktoś nie wiedział (tak jak ja nie wiedziałem) jakie potwory pływają w wodzie w Ogrodzie Japońskim w Parku Szczytnickim we Wrocławiu, to można sobie popatrzeć. Nie ma co prawda skali porównawczej, ale to była taaaka ryba :) Te karasiowate to dobre 40 cm długości, karpie 50 cm, grube jak beczki. Tego największego chyba nie udało mi się sfotografować, na zdjęciu są mniejsze sztuki. Zastosowałem filtr polaryzacyjny, nie było łatwo, bo ryby pływały, co wymagało ciągłego przekadrowania i jednoczesnego kręcenia filtrem, żeby wygasić odblaski.








k1caj_ns - Nie 15 Cze, 2008

Na pierwszym zdjęciu chyba najlepiej zredukowałeś odblaski albo zdjęcie zrobione w bardziej zacienionym miejscu .

Takiego karpika 50cm na kolacje :smile:

Wujek_Pstrykacz - Nie 15 Cze, 2008

Fajnie Ci wyszły te rybki.
komor - Nie 15 Cze, 2008

Dzięki, Pstrykacz! Gdyby jeszcze woda była mniej mętna...
K1caj_ns, ryby pływały, więc trzeba było kręcić polarem, pilnować AF i kadru. Jak będzie słońce w przyszły weekend to wybiorę się jeszcze raz i założę 70-200 zamiast 17-70, może wyjdzie lepiej.

k1caj_ns - Nie 15 Cze, 2008

Komor tak też jest spoko :wink: Jaki masz polar? Bo mój B+W ciężko się kręci co w takich sytuacjach dodatkowo manualnie utrudnia takie fotki.
komor - Nie 15 Cze, 2008

Polar Marumi DHG Circular PL(D) slim, ten z niebieskim zafarbem, o którym dyskutowaliśmy w wątku Kolorystyka zdjęć z filtra polaryzacyjnego kołowego :)
Kręci się dobrze, to nie był problem, tylko zgranie w czasie wszystkiego. Muszę też pomyśleć o pozycji, może trzeba pilnować, żeby słońce zawsze było w plecy, albo wręcz przeciwnie? Na tych zdjęciach słońce było po lewej lub lewej-przedniej części kadru, co czasem dawało spore odblaski. Gdybym znalazł pozycję umożliwiającą focenie tyłem do słońca? Ale pomoc i kierunek pływania ryb nie bardzo na to pozwalał, albo w szoku mi się tak po prostu wydawało. :D

k1caj_ns - Nie 15 Cze, 2008

Ja myślę ,że ze słońcem w plecy odblaski byłyby mniejsze. Chociaż tak jak napisałeś czasami przymus odpowiedniego wykadrowania uniemożliwia takie ustawienie się.

Przy drugim zdjęciu najbardziej widoczne są odblaski i widać pozycję słońca tak jak napisałeś po lewej przedniej stronie kadru.

jaad75 - Nie 15 Cze, 2008

MC napisał/a:
Wiem, ze sie da, ale w ktoryms z watkow kolega jaad przekonywal, ze wtedy zdjecie duzo traci na jakosci.

Ja mówiłem, żeby konwertować zdjęcie mieszając odpowiednio kanały w obróbce, zamiast używać trybu B/W w aparacie. A, że taka obróbka na 8-bitowym, skompresowanym JPG-u, wiąże się ze stratą jakości większą, niż w przypadku RAW, to chyba oczywiste... :smile:

arietiss - Nie 15 Cze, 2008

Jeśli chodzi o przenikanie wody... Zdjęcie nienajlepsze, ale ciekawie wyglądają te wielkie łapy pisklęcia. :lol:
MC - Pon 16 Cze, 2008

No lapska niesamowite. Jak z jakiegos horroru.
edmun - Pon 16 Cze, 2008

no właśnie jak byłem miesiąc temu jeszcze bez polaryzacyjnego to narzekałem że nie mam jak tych potworów w Japońskim uchwycić.
takich ryb jeszcze nie widziałem :)

arietiss - Pon 16 Cze, 2008

Ale czasem bez polara też można chwytać coś pod wodą. Oczywiście nie jest to łatwe i trzeba się dobrze ustawić względem słońca, ale można. :wink:
rysiu - Pon 16 Cze, 2008

a ja mam taką żabę, jeszcze analogiem zrobione
arietiss - Pon 16 Cze, 2008

Na zilustrowanie sprawy przenikalności przez wodę. Oba zdjęcia bez polara, tylko inne ustawienie względem słońca.





Oba zdjęcia o identycznych parametrach, robione jedno za drugim.


A skoro mowa o żabkach... :mrgreen:


MC - Wto 17 Cze, 2008

Kaczki mi sie nie podobaja. Za duzo ich pokazuja w TV :razz:
Ale zabka fajna.

timi1970 - Wto 17 Cze, 2008

To ja coś dodam drugie pod wodą (obiekt oczywiście, nie aparat) z polarem
maziek - Wto 17 Cze, 2008

Co to to drugie? Jakiś jadowity killer z Egiptu?
komor - Wto 17 Cze, 2008

Rysiu, żabka fachowa, szkoda, że trawa zasłania oko, gdyby nie to, to pełna profeska, moim skromnym zdaniem. Arietiss, twoja żaba też fajna. Timi, wąż też niezły, na jaszczórce niestety kawałek cienia psuje efekt. Znam ten ból.
timi1970 - Sro 18 Cze, 2008

maziek napisał/a:
Co to to drugie? Jakiś jadowity killer z Egiptu?

Z Egiptu, ale nie wiem co to jest za ryba, groźna raczej nie jest :mrgreen:

rysiu - Sro 18 Cze, 2008

Wiem że trawa przeszkadza ale pozbycie się trawy mogłoby spowodować pozbycie się żaby :wink:
timi1970 - Czw 19 Cze, 2008

jeszcze coś znalazłem z Egiptu
arietiss - Czw 19 Cze, 2008

Jadowita? :?:
timi1970 - Czw 19 Cze, 2008

nie wiem bo szybko uciekła :lol:
arietiss - Czw 19 Cze, 2008

Ale wygląda na taką! :mrgreen:
MC - Czw 19 Cze, 2008

timi1970, moze Ty albo ktos inny z wycieczki byl bardziej jadowity :wink:
timi1970 - Czw 19 Cze, 2008

najbardziej jadowita to była woda w Nilu :shock:
MC - Czw 19 Cze, 2008

Hehe, czyzby jakies sensacje zoladkowe? :lol:

Gdy bylem w Turcji pewnego dnia pojechalismy zwiedzac Efez. A niedaleko bylo cos, co sie nazywa Maryemane (za pisownie nie recze) - chatka, gdzie ponoc mieszkala Maryja. I byly tam takie zrodelka: madrosci, milosci i chyba jeszcze 2 inne. Kto sie napil z nich wody, tego wlasnie mialo spotkac cos dobrego. Ja sobie darowalem. I slusznie, bo wieczorem cala wycieczka walczyla o dostep do toalety...

timi1970 - Czw 19 Cze, 2008

sensacje były i nawet odkażanie wewnętrzne nie pomogło 90% wycieczki nie dało rady, po prostu trzeba zapomnieć, nie zapomnę tylko wszechobecnych śmieci. koniec OT
arietiss - Czw 19 Cze, 2008

Timi1970, ja nie byłem, ale opis widzę się powtarza u wielu osób... :neutral:
timi1970 - Czw 19 Cze, 2008

to już chyba ostatnie z kraju płynącego odpadami
komor - Sob 21 Cze, 2008

Jak naczelny z naczelnym



Kwaśna mina



Kąpiel słoneczna, tfu... żarówkowa...

arietiss - Nie 22 Cze, 2008

Komor, pierwsze świetne! :grin: Ekstra pomysł!
heding - Nie 22 Cze, 2008

Zdaje mi się, że pomysł z łapkami zapożyczony, bo gdzieś w łepetynie kołacze mi się taki obraz, co nie umniejsza wykonaniu :wink:
MC - Nie 22 Cze, 2008

komor, jakies nowe przyjaznie zawiazales? :wink:
komor - Nie 22 Cze, 2008

Pierwsze zdjęcie to tylko obserwacja sytuacji zastanej :) , zresztą wszystkie walnięte w tej serii klatki są nieostre, pomimo ISO 800, bo było tam ciemno, a akcja szybka. Mam takie ujęcie, gdzie na 200 mm, 1/400 s, widać wyraźne, dość ostre włosy na ręce człowieka, a ręka kapucynki nadal jest rozmyta, taki z niej speedy-Golzales. Przy okazji dowiedziałem się, że kapucynki też mają linie papilarne :)

Drugie zdjęcie było o tyle dla mnie trudne, że wymagało sporej korekty ekspozycji, żeby nie dostać ciemnego futra naświetlonego jako 18% szarość :), zaprezentowany kadr ma kompensację -1EV a i tak musiałem go lekko naprawić w Lightroomie.

Trzecie zdjęcie udało mi się o tyle, że trzasnąłem tylko jedno, a wyszło idealnie ostre, pomimo 1/60 s przy 70 mm. Przy okazji to zdjęcie pokazuje, że Sigma 17-70 potrafi generować naprawdę ostre obrazy przy pełnej dziurze na długim końcu. A jeszcze była po drodze szyba oddzielająca zwiedzających od zwiedzanych. :) O tę szybę oparłem lewą rękę i przedni rant obiektywu (a konkretnie filtra UV), żeby zminimalizować poruszenie.

mar - Nie 22 Cze, 2008

Dla odmiany ...
Zjawisko przyrodnicze potocznie zwane burzą :)

Widok z mojego okna z wczoraj zanim się rozpętała burza :)


MC - Nie 22 Cze, 2008

Podziwiam umiejetnosci Kolegow w dziedzinie obrobki komputerowej :neutral:
czaszi - Nie 22 Cze, 2008

A ja nie wiedzialem gdzie to wrzucic, a ze to niby przyroda to wyladowalo tu.



Canon 40D + 17-85 4-5.6
czas: 1/200
przyslona: f5.6

Paweł_G - Nie 22 Cze, 2008

No to ja wrzucę efekt wczorajszego czołgania się po zawietrznej mając do dyspozycji moje marne 200 mm.


Jesienny - Pon 23 Cze, 2008

Plusk smaczny!
Paweł_G: gratuluję ochoty na czołganie

A ja dodam kilka piorunów z dzisiaj.




maziek - Pon 23 Cze, 2008

Ostatnie super, najlepsze jest to jedyne "zaświecone" okno dokładnie w miejscu uderzenia pioruna. Brakuje mi troche ziemi...
Jesienny - Pon 23 Cze, 2008

Z mojego okna nie da się uchwycić niestety ziemi i nieba na raz. A mimo to, że d50 to nie wypas to szkoda mi ją marnować na deszczu ;)

Nie zwróciłem uwagi na to okno.. ale rzeczywiście dobrze to wyszło :)

MC - Pon 23 Cze, 2008

Ostatnie - rewelacja.
arietiss - Pon 23 Cze, 2008

Jesienny! No, no, no...!
mar - Pon 23 Cze, 2008

Fajne błyskawice. Jakich ustawień używałeś? Jakas specjalna technika? Łapanie na chybił trafił w ciemno? Długi czas naswietlania?
mavierk - Pon 23 Cze, 2008

... zazdroszczę, ja wczoraj też miałem burzę, ale byłem zbyt po 5 piwach, żeby focić... ale przyznaję - foto błyskawic to mój ulubiony rodzaj fotografii
k1caj_ns - Pon 23 Cze, 2008

Najlepsze w fotografowaniu błyskawic i burzy jest to ,że nikt Ci kadru nie zabierze i zdjęcia nie powtórzy chociażby nie wiem jak się starał :smile:
Jesienny - Pon 23 Cze, 2008

Nic specjalnego, Statyw, duża przysłona (11) i długi czas (15-20 s.). I łapanie w ciemno. Pioruny są zbyt nieprzewidywalne. (no chyba, że pokusimy się o sztuczne ich wywoływanie, ale to chyba nieco skomplikowane :)

W pewnym momencie zaczęła się taka zabawa na niebie, że mi się zdjęcia prześwietlały i to był sygnał żeby zdjąć aparat z balkonu ;) .

[ Dodano: Pon 23 Cze, 2008 16:10 ]
Mavierk: nie ma co żałować w końcu wchodzimy w okres gdzie burze powinny nas nawiedzać bardzo często. Szczerze mówiąc myślę o znalezieniu gdzieś w miarę "zadaszonego" miejsca gdzie miałbym ładniejszy wybór co do tła. A przede wszystkim nie byłbym ograniczony tylko do jednej strony świata. Namiot raczej nie nadawałby się bo przy takim wietrze zacznie fruwać jak latawiec.

mavierk - Pon 23 Cze, 2008

ja w tamtym roku wyszedłem na dach swojego domku - waliło dookoła piorunami, przeżycie niesamowite, poczułem się malutki... :)
k1caj_ns - Pon 23 Cze, 2008

To zdjęcie na avatarze to pewnie zaraz po tym jak zszedłeś z tego dachu? :lol:
mavierk - Pon 23 Cze, 2008

nie, to było robione przed fizyką - duuużo gorzej :]
maziek - Pon 23 Cze, 2008

Nie wiem, czy to sie tu nadaje, ale do krajobrazu nie pasuje...

"Tak długo na ciebie czekałem..."
Impresja na temat bezmiernej cierpliwości.








komor - Pon 23 Cze, 2008

Świetne miejsca, Maziek. Tam w jednym tym dołku (sz)krabik jakowyś siedzi! :)
Jesienny - Pon 23 Cze, 2008

I makro mu i makro!..

Żartuję, świetne miejsce!

Wujek_Pstrykacz - Pon 23 Cze, 2008

Nie ma już tematu "Wiosennie" więc spróbuje tu wkleić moją wiewiórkę z "biedaszybu".
arietiss - Pon 23 Cze, 2008

Ale Ci ładnie wiewiórka przysiadła...
Ja nie miałem tyle szczęścia. Moje dwa tegoroczne spotkania z rudym gryzoniem trwały po kilka sekund... :cry:

k1caj_ns - Pon 23 Cze, 2008

Fajniutka ta wiewiórka ... Wszystkie zdjęcia rudzielców które dodałeś mi się bardzo podobały . Ta jest taka fajna bo ma ciemny pyszczek :wink: Rozgaduję się o wyglądzie wiewiórki zamiast napisać coś o zdjęciu ale nie ma się za bardzo czego przyczepić(no może poza tymi trawkami przy których stanęła ale przecież nie krzykniesz do niej żeby przeszła w lewo bo Ci kadr troszkę psuje :mrgreen: ).
Wujek_Pstrykacz - Wto 24 Cze, 2008

Niestety zawsze się znajdą jakieś trawki czy inne przeszkadzajki.
maziek - Czw 26 Cze, 2008

Zebranie...


krzysiek - Czw 26 Cze, 2008

To jakieś szalone ślimaki, czy jak? Niezbyt apetyczne, ale zdjęcie fajne :grin:
arietiss - Czw 26 Cze, 2008

Musi chyba być jakiś "pyszny" ten badyl co na nim siedzą...
Jesienny - Czw 26 Cze, 2008

Może to jakiś badyl schadzek, ;}
maziek - Pią 27 Cze, 2008

To było na lagunie, gleba bardzo słona. Wkleję Wam później skalę tych ślimów.

A to miłość, macierzyństwo, szczęście i spokój...


MC - Pią 27 Cze, 2008

Uwielbiam koty :mrgreen:
arietiss - Pią 27 Cze, 2008

Też by się tak chciało usnąć przy cycku.... :lol:
MC - Pią 27 Cze, 2008

arietiss, zoofilie propagujesz? :lol:
Ja zdecydowanie zone wole :wink:

arietiss - Pią 27 Cze, 2008

O tym mówię! :wink: W kotach aż tak nie gustuję... :mrgreen:
Jesienny - Pią 27 Cze, 2008

Koty to w ogóle wdzięczny temat, W końcu można spędzić nad nim życie jak Louis Wain.



A "Kociaki" to równie piękny temat, ale na ten temat lepiej zapytać ekspertów z wrocławskiego foto teamu ;)

arietiss - Pią 27 Cze, 2008

Ten mi wygląda trochę wrednie...
Ale zdjecie fajne ze względu na ten płot!

Jesienny - Sob 28 Cze, 2008

O świcie to życie inaczej się toczy. A ta jaszczurka bez ogona, zdaje się, żyworodna grzała się w słońcu.


maziek - Nie 29 Cze, 2008

Drastyczny ten jaszczur...


Jesienny - Nie 29 Cze, 2008

To jakiś tyci krab? :)
krisv740 - Nie 29 Cze, 2008

Jesienny,
on ma zamiłowanie do pajeczaków - brrrr..... :evil:

Jesienny - Nie 29 Cze, 2008

Dlaczego brrr, pajęczaki są słodkie ;)
maziek - Nie 29 Cze, 2008

E no, kraby to nie pajęczaki! Krab pustelnik w pożyczonej muszli.
Jesienny - Nie 29 Cze, 2008

Tak właśnie myślałem, a co do pajęczaków to ja się tylko odniosłem do samej nazwy :)
(Która zresztą bardzo miło mi się kojarzy, ale to nie temat na to forum :) )

arietiss - Pon 30 Cze, 2008

Maziek, ale na Ciebie gały wybałuszył...! :wink: :lol:
timi1970 - Pon 30 Cze, 2008

wczorajsza psia sesja
MC - Pon 30 Cze, 2008

I od razu przyjemniejsza tematyka! Bardzo fajnie je uchwyciles.
athanasios - Pon 30 Cze, 2008

W temacie psów to coś się znajdzie
maziek - Pon 30 Cze, 2008

Mam tyle na głowie...


athanasios - Pon 30 Cze, 2008

niektórzy to jedzą...
timi1970 - Pon 30 Cze, 2008

psów to mam trochę
MC - Pon 30 Cze, 2008

timi1970, fajne zwierzaki. Twoje?
timi1970 - Pon 30 Cze, 2008

MC napisał/a:
timi1970, fajne zwierzaki. Twoje?

oprócz ostatniego, to moje, ale to nie wszystkie :razz:

arietiss - Pon 30 Cze, 2008

Maziek, ale "głowę" zaprezentowałeś... Skąd to? Jakieś oceanarium?
maziek - Wto 01 Lip, 2008

Złapało się w zabawki dzieciom, po sesji zostało wypuszczone. Rozmiar 2-3cm.
heding - Wto 01 Lip, 2008

Rzadko w moim obiektywie...
arietiss - Wto 01 Lip, 2008

A ja mam takie apetyczne...


k1caj_ns - Wto 01 Lip, 2008

Chyba troszkę za mała GO bo pierwsza wiśnia rozmazana . Chyba ,że taki miałeś zamiar?
arietiss - Sro 02 Lip, 2008

To miał być taki "malowany" obraz i dlatego taka mała GO, aby uzyskać dość duże rozmycie.
Bumber - Sro 02 Lip, 2008

Ale ładny bokeh... :)

Chociaż k1caj_ns ma rację, pierwsza wisienka nieostra. Mogłeś wyostrzyć na nią. :)

arietiss - Sro 02 Lip, 2008

Fakt! Przy tak płytkiej GO ciężko trafić z ręki, no i zastanawiam się czy jak liście by wtedy rozmyło, bo GO przeniosła by się przed nie, to by było OK?
Choć akurat tutaj wisienki miały być tylko akcentem do tła...

Bumber - Sro 02 Lip, 2008

arietiss napisał/a:
Fakt! Przy tak płytkiej GO ciężko trafić z ręki, no i zastanawiam się czy jak liście by wtedy rozmyło, bo GO przeniosła by się przed nie, to by było OK?


Trudno ocenić, gdyż na zdjęciu ciężko wyczuć odległość. Należałoby po prostu spróbować. Jak cykasz zdjęcie, a chcesz osiągnąć konkretny efekt (w tym wypadku "malowany" obraz), ustaw ostrość w kilku fotkach na różne obiekty, tym bardziej jeśli cykasz z ręki. Zawsze to większa szansa, że uda Ci się osiągnąć zamierzony efekt. :)

arietiss - Sro 02 Lip, 2008

Niestety spacer z dziećmi rządzi się własnymi prawami. Nie było czasu ani się zastanowić, ani poprawić, ani powtórzyć, a na wyświetlaczu w aparacie ciężko dostrzec takie szczegóły... :sad: Można zawsze "strzelać serią", ale jakos nie lubie tego sposobu i stosuję tylko do akcji!
Bumber - Sro 02 Lip, 2008

Może się mylę, ale gdybyś strzelał serią, AF i tak byłby ustawiony na jeden punkt. Chyba, że używasz ciąłego. ;)
5kbFlashMemory - Sro 02 Lip, 2008

pawel23 napisał/a:
Tylko szkoda że mam go dopiero od pół roku a już sie lekko sypie :mad:


Mój mniej więcej też tyle wytrzymał, przedostał się jakiś paproch i przykleił do soczewki, plama wychodzi na każdej fotce. Może muszę reklamować...

arietiss - Sro 02 Lip, 2008

Masz rację, ale przy zablokowanym punkcie AF zanim przeleci seria, to i tak przy zdjęciu z ręki nie utrzymasz położenia i przy takiej małej GO, któreś mogłoby być lepsze. :wink:
Zresztą jak robię serię to i tak wolę po prostu przyciskać raz za razem, niż przestawiać na zdjęcia seryjne i trzymac spust. Zwykle brak czasu na zmianę ustawień! :wink:

athanasios - Sro 02 Lip, 2008

z dzisiejszej wycieczki
Wujek_Pstrykacz - Sro 02 Lip, 2008

Za mała głębia ostrości. Coś tam z tyłu przeszkadza. I obiektyw trochę do góry.
athanasios - Sro 02 Lip, 2008

z tą głębią to ciężko z kitem będzie, ale coś się wymyśli :)
mnich - Sro 02 Lip, 2008

Troszke kompozycja może nie tego... ale ;)
arietiss - Sro 02 Lip, 2008

Fajne miejsce! Gdzie to?
Wujek_Pstrykacz - Sro 02 Lip, 2008

Byłem tam z kolegą Komorem.
mnich - Sro 02 Lip, 2008

Cytat:
Fajne miejsce! Gdzie to?


http://maps.google.com/ma...004694&t=h&z=18

arietiss - Sro 02 Lip, 2008

Ładne miejsca macie tam we Wrocławiu!
5kbFlashMemory - Czw 03 Lip, 2008

mnich napisał/a:
http://maps.google.com/ma...004694&t=h&z=18


Ścieżka do Ogrodu Japońskiego, studiowało się we Wrocku to się wie ;)

edmun - Czw 03 Lip, 2008

mnich, kompozycja właśnie na plus. mi się podoba
arietiss - Czw 03 Lip, 2008

Latawce, dmuchawce...



To chyba nie kwiat co? Dpiero się zreflektowałem...

Jesienny - Czw 03 Lip, 2008

No teraz to już jest ... owoc? ;]
edmun - Pią 04 Lip, 2008

hmm a czemu ostość na wnętrze niż na pierwsze płatki ? :)
arietiss - Pią 04 Lip, 2008

Właśnie bardziej spodobał mi się ten, w którym ostrość weszła bardziej do środka. Przy ujęciach w których ostrość jest na pierwsze parasolki, cały dmuchawiec wygląda bardziej "płasko" i zwyczajnie.
maziek - Pią 04 Lip, 2008

Tez myślę, że lepiej, że jest w środek, wówczas wychodzi coś w rodzaju "przekroju" bo pierwszy plan rozmywa się tak bardzo, że prawie go nie widać. IMO tylko lepiej byłoby zrobić to zdecydowanie, aby centum tej rozetki było ostre.
arietiss - Pią 04 Lip, 2008

Taki był zamiar, ale centrum delikatnie rozmywaja właśnie te pierwsze parasolki.
Za to rewelacynie wygladają na cropie parasolki na krawędziach. Widać ich misterną i delikatną konstrukcję.

timi1970 - Pią 04 Lip, 2008

znalazłem w archiwum jeszcze z kompakta parę zwierzątek
arietiss - Pią 04 Lip, 2008

Ale fajny świstak! Tylko jakoś nie widzę, żeby zawijał w te sreberka... :wink: :lol:
timi1970 - Pią 04 Lip, 2008

arietiss napisał/a:
Ale fajny świstak! Tylko jakoś nie widzę, żeby zawijał w te sreberka... :wink: :lol:

wszystkie sreberka mu zabrałem :mrgreen:

WidMo - Pią 04 Lip, 2008

No to ja dożuce płaza :grin: nawet dwa.




komor - Pią 04 Lip, 2008

Dorzuciłeś, kolego WidMo. :) Fajny jest ten pierwszy skaczący, no i z ciekawej perspektywy - płaziej... :)
MC - Pią 04 Lip, 2008

WidMo, bardzo fajne, szczegolnie pierwsze. Ale nie raz naszych oczu bykami...
Wujek_Pstrykacz - Pią 04 Lip, 2008

Timi 1970, gdzie złapałeś te świstaki. Ja ostatnio "polowałem" na nie w Tatrach przy szlaku na Banikovske Sedlo.
timi1970 - Sob 05 Lip, 2008

Pstrykacz, to było w Alpach, a dokładnie Hintertux
Wujek_Pstrykacz - Sob 05 Lip, 2008

Fajne świstaczki. Przy szlakach czasami mają nory-gniazda i nie reagują na turystów pod warunkiem że nie zaczniesz iść w ich kierunku lub nie wyciągniesz armaty kalibru <100mm
timi1970 - Sob 05 Lip, 2008

Było ich sporo, ale trzeba było zachować ciszę, bo były bardzo czujne i szybko się chowały
WidMo - Sob 05 Lip, 2008

MC napisał/a:
Ale nie raz naszych oczu bykami...


Oj wkradł się chochlik jeden ... mój błąd, następnym razem będzie bez byków.

komor napisał/a:
ten pierwszy skaczący


komor, on raczej się wspinał, na źdźbła trawy :grin:

maziek - Nie 13 Lip, 2008

Daleko mam, ale idę do ciebie...


arietiss - Nie 13 Lip, 2008

Maziek, fajne i dobrze zatytuowane! :mrgreen:
MichalP - Sro 16 Lip, 2008

No to ja też dodam nie kwiatka nie ptaszka i nie krajobraz :mrgreen:
Wujek_Pstrykacz - Sro 16 Lip, 2008

Kto zgadnie , gdzie to jest? Bo co to wiadomo.
MichalP - Sro 16 Lip, 2008

Nie wiem, ale mam pytanie - jaki czas?
MC - Sro 16 Lip, 2008

MichalP, on patrzy na Ciebie jak na obiad...
Pstrykacz, nie wiem, ale mi sie podoba. Z szarym czy bez?

Wujek_Pstrykacz - Sro 16 Lip, 2008

Bez filtrów. Goły obiektyw.
MichalP - Sro 16 Lip, 2008

MC napisał/a:
MichalP, on patrzy na Ciebie jak na obiad...
Pstrykacz, nie wiem, ale mi sie podoba. Z szarym czy bez?


eee tam :mrgreen: Raczej bym zatytułował to zdjęcie "Mogę tak cały dzień"

maziek - Sro 16 Lip, 2008

Michał, mniedźwiedzie świetnie trafione, w punkt.
Pstrykacz - Tanew?

Wujek_Pstrykacz - Sro 16 Lip, 2008

Tanew progi ma szersze i niższe. Zdjęcie zrobione na ISO100 0,4s f11 -1/3 28mm.
maziek - Sro 16 Lip, 2008

Ale mnie nakręciłeś, chyba skoczę sobie tam w łykend. Nie byłem ze 30 lat...
MichalP - Sro 16 Lip, 2008

bardzo ładnie. pół sekundy, powiadasz? Ano statyw potrzebny.
Wujek_Pstrykacz - Sro 16 Lip, 2008

To jest wodospadzik w Ogrodzie Japońskim we Wrocku. Zrobiony na plenerku z Komorem i Mavierkiem który dołączył później.
MichalP - Sro 16 Lip, 2008

Pstrykacz napisał/a:
To jest wodospadzik w Ogrodzie Japońskim we Wrocku. Zrobiony na plenerku z Komorem i Mavierkiem który dołączył później.

hehe to idę :razz: ciekawe, że go przeoczyłem.

pawel23 - Sro 16 Lip, 2008

Zastanawiałem sie gdzie widziałem ten wodospadzik. Myślałem nad tym chyba z 15 minut i są efekty :mrgreen: . Było w czerwcowym "digital foto video" w teście filtra koloryzującego :smile:
edmun - Czw 17 Lip, 2008

pawel23, masz całkowitą rację.
ja natomiast próbowałem ten sam wodospadzik uchwycić przy portretowaniu, ale zabrakło mi światła i szumy mi wpadły :/

Kasia119 - Sob 19 Lip, 2008

Powracając do tematu :)
arietiss - Sob 19 Lip, 2008

Ładne chmurki! Z polarem, czy bez?
Kasia119 - Sob 19 Lip, 2008

bez :mrgreen:
arietiss - Sob 19 Lip, 2008

I bez fotoszopowania?
Kasia119 - Sob 19 Lip, 2008

bez ! tylko ramki dodałam ! :grin:
arietiss - Sob 19 Lip, 2008

No to piękny kawałek nieba Ci się trafił! :wink:
komor - Sob 19 Lip, 2008

A mi się nad morzem taki kawałek nieba trafił. Podciągnięty w Lightroomie kontrast, obniżona ekspozycja i takie tam, bo akurat to ujęcie nieźle prześwietliłem. :oops:
maziek - Nie 20 Lip, 2008

Zupełnie nie wiem, jak tę fotkę zatytułować...

Obcy?
Alf powrócił?
Mezalians?

Dziś rano... Niestety b. daleko.


jacek37 - Nie 20 Lip, 2008

A kwiatki też mogą być?
TYR - Liban

komor - Nie 20 Lip, 2008

Do kwiatków jest osobny temat, ale takie kwiatki z architekturą w tle – jak najbardziej pasują. :)
mnich - Nie 20 Lip, 2008

maziek napisał/a:
Zupełnie nie wiem, jak tę fotkę zatytułować...

Obcy?
Alf powrócił?
Mezalians?

Adopcja. :P

heding - Nie 20 Lip, 2008

A ja myślę, że to wypłowiały kaban (pastowany) z Samych swoich....
Karipu - Sro 23 Lip, 2008

Jeziora Plitwickie w Chorwacji:







W dwóch pierwszych przeszkadzają mi trochę wystające gałęzie, ale nie dało się zrobić tego inaczej...

MC - Sro 23 Lip, 2008

Czy drugie sie aby w prawo nie przelewa? Bardzo ladne pierwsze
Wujek_Pstrykacz - Sro 23 Lip, 2008

Oj niestety przelewa się, przelewa.
Karipu - Sro 23 Lip, 2008

MC napisał/a:
Czy drugie sie aby w prawo nie przelewa? Bardzo ladne pierwsze
Ciężko powiedzieć, ale też się nad tym zastanawiam.
Równałem do linii wodospadu i ten jest równoległy do brzegu zdjęcia...
Wydaje mi się, że to tylko takie złudzenie :wink:

maziek - Sro 23 Lip, 2008

Wbrew swoim zgniłym zasadom wyfotoszopowałbym tą uschłą gałąź na pierwszym (które jest b. ładne). A wodospad się przelewa, przecież widać, prawie słyszę jak bulgocze ;) .
arietiss - Sro 23 Lip, 2008

Wiele słyszałem o Plitwicy i jedno jest pewne, że muszę kiedyś tam pojechać! Przepiękne widoki!
jacek37 - Sro 23 Lip, 2008

MC napisał/a:
Czy drugie sie aby w prawo nie przelewa? Bardzo ladne pierwsze

Czy to przelewanie to aż tak ważne? Zauważyłem że często na to narzekacie.
A w tym przypadku przecież jak już faktycznie "przelewa" to tyci tyci :razz:

maziek - Sro 23 Lip, 2008

Dla mnie piony i poziomy są natychmiast "bijące w oczy". W danym wypadku pozioma powinna być tylna krawędź wody (drugi brzeg). Jakieś 3 stopnie tylko. Ale weź przekrzyw Monie Lisie nos jeszcze o 3 stopnie... ;)

Oj tak gderam, bo wolałbym znów tam być, a nie (cudze w dodatku) zdjęcia oglądać ;) .

arietiss - Sro 23 Lip, 2008

Taki sobie szaraczek...


henk - Sro 23 Lip, 2008

arietiss, Chwyciłeś go w biegu? Ta rozmyta przednia łapa to ruch czy GO? Wygląda mi na ruch samej łapy przy bezruchu reszty zwierza
arietiss - Sro 23 Lip, 2008

On cały czas kicał. Nieśpiesznie, bo to królik domowy, ale właśnie najpierw przodek, kic i tylne łapy do przednich. GO zresztą też jest niewielka, dlatego wyszła taka ścieżka w trawie z królikiem, wzdłóż płaszczyzny ostrości. Przyznam, że to właśnie mi się podoba w tym ujęciu.
MC - Czw 24 Lip, 2008

Lapka jest rozmazana, bo model akurat nia poruszyl.
Karipu - Czw 24 Lip, 2008

Skałki "Słonecznik" w Karkonoszach:

Ktoś może skrytykować centralny kadr, ale według mnie w ten sposób skały ładniej się prezentują na tle ciekawego nieba...

arietiss - Czw 24 Lip, 2008

Ta skałka z prawej wygląda jak jakiś ludek... :lol: Ciekawy twór/stwór! :wink:
k1caj_ns - Czw 24 Lip, 2008

Karipu, Fajne ale ja bym jeszcze pstrykną tej skale wyglądającej jak ludek ciasny kadr pionowy w którego lewa część zajęta byłaby przez skałę w proporcji 1/3 do 2/3 względem widoczku i przerobiłbym to na B&W :razz:
arietiss - Czw 24 Lip, 2008

Eeeee, nie BW, kolorki fajne... :neutral:
henk - Czw 24 Lip, 2008

arietiss, Widzę tę ostrą ścieżkę
Z jakiej odległości robiłeś tego królika i jakim obiektywem i przy jakich parametrach ekspozycji (albo od razu podpowiedz jak mam sprawdzic ten p......ny EXIF) bo mi to wygląda na dużą odległośc - ponad 10 m i taka płycizna ostrości na kilka źdźbeł trawy jest godna podziwu. Mój najjaśniejszy obiektyw ma f/3.5 to chyba takiej płycizny nie wyciągnę

k1caj_ns - Czw 24 Lip, 2008

arietiss napisał/a:
Eeeee, nie BW, kolorki fajne... :neutral:
Mi się właśnie mocno wyostrzone kontrastowe B&W widzi :wink:

henk, z tego co ma Arietiss w opisie to tylko c 100/2.8 macro daje taką płytką GO . Głebia ostrości zależy nie tylko od przysłony.

Monastor - Czw 24 Lip, 2008

Nie wiem jaki duży jest królik, ale jeśli to 10 metrów to taka GO spokojnie może byc też ze 70-200 F/4... Perspektywa jest bardzo niska, każda odległośc na płaszczyźnie jest optycznie skrócona.

To 100 mm F/2.8 Canona (EXIF), ale na pewno nie wygląda mi to na 10 metrów (chyba, że królik spory). Setką makro z 10 metrów to można złapac całego człowieka.
To jest fotka ze 100-tki makro przy F/2.8 i odległości na pewno mniejszej niż 10 metrów, to najwyżej 4 metry http://salps.szczecin.pl/zdjecia/511_0_46_2.jpg GO jest zdecydowanie większa niż królik ;)

arietiss - Czw 24 Lip, 2008

Tak to 100/2,8 Macro przy f/2,8! Monastor trafił i odległość 3-4metry!
henk - Czw 24 Lip, 2008

arietiss, Tak blisko?
A może strzelałeś z przysiadu?
Kąt natarcia mi nie pasuje ale mogę się mylic
W każdym razie to wyjaśnia ,,płyciznę ostrości'' (ten termin chyba wejdzie do słownika foto)

MichalP - Czw 24 Lip, 2008

Kąt natarcia byl w porządku. Królik nawet nie zdążył być zaniepokojony :mrgreen: Jak to były 3-4 metry to tylko przykuc.
arietiss - Czw 24 Lip, 2008

Tu nie zgadliście! Leżałem na ziemi! :mrgreen:
MichalP - Czw 24 Lip, 2008

No cóż blisko było, nie posądzałem kolegi o tak dalece idący fanatyzm (jak u Pstrykacza :mrgreen: ) Myślałem, że na leżąco to na jakieś mega-płochliwe stwory.
arietiss - Czw 24 Lip, 2008

Chciałem zejść do jego poziomu, żeby mieć całą sylwetkę... :mrgreen:
henk - Czw 24 Lip, 2008

arietiss, HA!
arietiss - Czw 24 Lip, 2008

Na szczęście to wypielęgnowany ogródek z mięciutką trawką... :wink: Także było dość komfortowo. :mrgreen:
jacek37 - Pią 25 Lip, 2008

Inaczej mówiąc zszedłeś do "psiej perspektywy".
pawel23 - Pią 25 Lip, 2008

jacek37 napisał/a:
Inaczej mówiąc zszedłeś do "psiej perspektywy".

Zawsze myślałem że to jest "żabia perspektywa" :roll:

jacek37 - Pią 25 Lip, 2008

Jestem teraz akurat w "fazie teoretycznej" i sporo czytam więc:
- perspektywa "żabia" to jest jak robisz zdjęcie z dołu do góry

cyt. Z perspektywą żabią mamy do czynienia wówczas, gdy zadzieramy aparat w górę i fotografujemy obiekt lub osobę znacznie od nas wyższą lub wyżej umieszczoną.

Odrobiłem lekcje, prawda?

pawel23 - Pią 25 Lip, 2008

jacek37 napisał/a:
Jestem teraz akurat w "fazie teoretycznej" i sporo czytam więc:
- perspektywa "żabia" to jest jak robisz zdjęcie z dołu do góry

cyt. Z perspektywą żabią mamy do czynienia wówczas, gdy zadzieramy aparat w górę i fotografujemy obiekt lub osobę znacznie od nas wyższą lub wyżej umieszczoną.

Odrobiłem lekcje, prawda?

Odrobiłeś, jak najbardziej :smile: Zaskoczyłeś mnie trochę, nie wiedziałem że jest aż tak precyzyjny podział :wink:

jacek37 - Pią 25 Lip, 2008

A o perspektywie "ptasiej" słyszałeś? :wink:
pawel23 - Pią 25 Lip, 2008

jacek37 napisał/a:
A o perspektywie "ptasiej" słyszałeś? :wink:

Nie no bez przesady, aż taki ciemny nie jestem :mrgreen: O ptasiej słyszałem :wink:

Jesienny - Pią 25 Lip, 2008

Ptasią perspektywę najlepiej ukazał Larson (jak wiele innych spraw)


;)

pawel23 - Pią 25 Lip, 2008

Jesienny napisał/a:
Ptasią perspektywę najlepiej ukazał Larson (jak wiele innych spraw)


Obrazek ;)

Faktycznie świetnie zademonstrował ptasi punkt widzenia :lol:

jacek37 - Sob 26 Lip, 2008

pawel23 Nie no bez przesady, aż taki ciemny nie jestem :mrgreen: O ptasiej słyszałem.

Jak najbardziej żartowałem - sorry :mrgreen:

pawel23 - Sob 26 Lip, 2008

jacek37 napisał/a:
pawel23 Nie no bez przesady, aż taki ciemny nie jestem :mrgreen: O ptasiej słyszałem.

Jak najbardziej żartowałem - sorry :mrgreen:

Wybaczam Ci ten okrutny żart ze mnie :lol: :wink:

krisv740 - Nie 27 Lip, 2008

nie jest to makro, więc powinno chyba być w tym dziale :???:

maziek - Pon 28 Lip, 2008

jacek37 napisał/a:
cyt. Z perspektywą żabią mamy do czynienia wówczas, gdy zadzieramy aparat w górę i fotografujemy obiekt lub osobę znacznie od nas wyższą lub wyżej umieszczoną.
Z całym szacunkiem, ale ta definicja jest do d... Nie wiem kto taką "definicję" dał ale...

Perspektywa żabia to jest z poziomu żaby, czyli z gleby, a nie taka, że aparat do góry się zadziera. Jak się stoi na własnych nogach to nie jest to żabia perspektywa, tylko normalna, ludzka, czy patrzysz w dół, czy w górę. Jak sie położysz, to zmienisz punkt widzenia. Np. stół na ogół ogladasz od góry, a jak się położysz, to widzisz go od spodu. Przy prawidłowej żabiej perspektywie bardziej subtelną rożnicą jest położenie horyzontu - wszystkie linie równoległe zbiegające się na horyzoncie znajdują się wyłącznie powyżej niego. W normalnej perspektywie cześć linii znajduje się poniżej horyzontu.

Kasia119 - Wto 29 Lip, 2008

Nie wiem co to jest, pewnie chwast.. ale przyroda to przyroda :)
Kontrast poprawiony w PS-ie

misioEVO - Pią 08 Sie, 2008

A w Wadowicach kominy dymią tęczami...
komor - Pią 08 Sie, 2008

misioEVO, wreszcie jakaś pozytywna informacja dzisiaj...
davaeorn - Sob 09 Sie, 2008

a taka sobie żaba :)


Monastor - Sob 09 Sie, 2008

davaeorn, mam prośbę, zmniejszaj zdjęcia i wrzucaj na przykład w formacie 800x533. Będzie wygodniej oglądac.

Mydełko lekkie jest. Warto też pracowac nad niższą perspektywą, nie zawsze się da taką uzyskac, zwłaszcza przy wodzie, ale wiele ona wnosi do zdjęc tego typu ;-)

MichalP - Sob 09 Sie, 2008

zwierzęca portretówka
Bumber - Czw 14 Sie, 2008

Kilka fotek z Gór Stołowych:

Korzeń


Dłoń


Ścieżka


Proszę o ocenę, gdyż to moje pierwsze próby zabawy z B&W (nie licząc ostatniego zdjęcia ;) ).

krisv740 - Pią 15 Sie, 2008

wybacz, ale skomentuję tylko pierwsze; bardzo mi się podoba :!: , bardzo ciekawie skadrowane, choć nie do końca ekspozycja (b&w) w moim guscie to imho przebija dwa pozostałe :cool:
Bumber - Pią 15 Sie, 2008

krisv740, dziękuję za miłe słowa. :)

A mógłbyś jeszcze sprecyzować, co dokładnie nie podoba Ci się w konwersji na B&W?

krisv740 - Pią 15 Sie, 2008

Bumber, ja lubię bardziej "wyraziste" z wiekszą ilością czerni. to wszystko :smile:
u ciebie (może to wina mojego monitora) w tym obrazie jest za dużo szarości, a nie czerni.

Bumber - Pią 15 Sie, 2008

Zdjęcie było dosyć ciemne, więc unikałem dużej ilości czerni, aby nie zatracić szczegółów (szczególnie na pierwszym planie - kamień szybko stawał się czarny). Stąd też trochę więcej szarości. Pewnie to wina mojej nieudolnej obróki, bo domyślam się, że są sposoby, by lepiej przekonwertować to zdjęcie na B&W. :)
krisv740 - Pią 15 Sie, 2008

Bumber, poczekaj , moze inni bardziej oblatani w obróbce się wypowiedzą. ja oceniam ze swojego punktu widzenia. co bysmy nie napisali i tak TO zdjęcie bardzo mi się podoba :smile:

[ Dodano: Pią 15 Sie, 2008 23:55 ]
a ja wkleję cos co na pewno jest przyrodą, ale nie wiem czym :???:

arietiss - Sob 16 Sie, 2008

Bumber, bardzo ciekawe zdjęcia. Piekne okolice! Podobnie jak Krisv740 wolałbym w kolorze, ale to tylko dlatego, że nie lubię B&W.

[ Dodano: Sob 16 Sie, 2008 07:28 ]
Krisv740 ekstralny "robaczek"! Też próbowałem kiedyś takiego dyndającego pstryknąć i nie jest to łatwa sprawa... :wink:

[ Dodano: Sob 16 Sie, 2008 09:06 ]
W drodze na plażę...


kijos - Sob 16 Sie, 2008

Już kiedyś tu gościł ;)



komor - Sob 16 Sie, 2008

Ładne. Bardzo ładne. Klasyczne. Podoba mi się.
kijos - Sob 16 Sie, 2008

Dzięki. Zaskoczyłeś mnie tym komentarzem. Spodziewałem się, że pierwszy będzie wybrzydzający - tu przepalone, tam wyjarane, ogon nieostry, las nie zielony ;)
Monastor - Sob 16 Sie, 2008

Cytat:
tu przepalone, tam wyjarane,

Na pysku, owszem

Cytat:
ogon nieostry,

Dokładnie, co to za przysłona? Ja rozumiem, bokeh i tak dalej, ale ogon nieostry :mrgreen:

Cytat:
las nie zielony ;)

A był zielony? :smile:

kijos - Sob 16 Sie, 2008

Monastor napisał/a:
co to za przysłona?

2,2
Monastor napisał/a:
A był zielony?

To zależy od WB ;)

Monastor - Sob 16 Sie, 2008

kijos, a tak na oko? Jak ustawic odpowiedni WB to może byc równie dobrze czerwony i niebieski :smile:
kijos - Nie 17 Sie, 2008

Na oko taki jak widzisz.
arietiss - Nie 17 Sie, 2008

A co powiecie na "trąbkę powietrzną"? Ostatnio na czasie...


komor - Nie 17 Sie, 2008

kijos napisał/a:
Dzięki. Zaskoczyłeś mnie tym komentarzem. Spodziewałem się, że pierwszy będzie wybrzydzający - tu przepalone, tam wyjarane, ogon nieostry, las nie zielony ;)


Bo tu chodzi o emocje, pierwsze wrażenie, a nie jakieś cyfrowe parametry, przepełnione studnie potencjału czy balans bieli... :razz:

arietiss, fajne, że to złapałeś.

arietiss - Nie 17 Sie, 2008

Dzięki Bogu, niżej nie zeszła...
Komor, fajny nowy avatar!

Monastor - Nie 17 Sie, 2008

Cytat:

Na oko taki jak widzisz.

No to czego tu się czepiac? :-)

komor - Pon 18 Sie, 2008

arietiss napisał/a:
Komor, fajny nowy avatar!


Dziękuję, kolega mi cyknął a ja zawłaszczyłem. :)

Marian - Pon 18 Sie, 2008

Komor nowy avatar sympatyczny. Ale znając cię z forum, nie ma w tym nic dziwnego.
Wujek_Pstrykacz - Pon 18 Sie, 2008

Bo kolega Komor to sympatyczny gość.
arietiss - Pon 18 Sie, 2008

Tak jak i kolega Wujek_Pstrykacz zresztą... Wystarczy spojrzeć na zmianę avatara i nicka po ostatnim zjeździe... :smile:
kijos - Pon 18 Sie, 2008

He, he na zlocie śmiałem się że każdy będzie pozować przy tym statywie, żeby tylko mieć takiego awatara ;)
komor - Pon 18 Sie, 2008

Marian, Pstrykacz, przestańcie... :oops:

;)

Wujek_Pstrykacz - Pon 18 Sie, 2008

Ja tam mam przy czym pozować, ale fajnie tak sobie na pamiątkę fotke zrobić.
wyspa - Czw 21 Sie, 2008

Z wizyty w gdyńskim akwarium, robione przez szybę (400d + 50/1.4)







Czekam na opinie :)

arietiss - Czw 21 Sie, 2008

Piekielnie mała GO, ale rozumiem, że przymknąć się nie dało...
MC - Czw 21 Sie, 2008

Ostatniego zdjecia bym raczej nie pokazywal. Widac wszystko co na szybie :neutral:
wyspa - Czw 21 Sie, 2008

arietiss, przysłony przymknąć nie mogłem, bo w środku było ciemno. Z drugiej strony mi taka GO się podoba, bo przecież nie robiłem zdjęć do podręcznika z biologii. Ale to takie moje zdanie :)

MC, wyobraź sobie, że ta szyba jest czysta :wink:

MC - Czw 21 Sie, 2008

Niestety, nie mam az takiej wyobrazni. :razz:
arietiss - Czw 21 Sie, 2008

To ja też pokażę z ZOO, przez szybę...
Też niestety minimalnie nieostre, ze względu na długi czas i ruszające się ryby.

wyspa - Czw 21 Sie, 2008

arietiss, ogólnie spoko, ale ja bym troche inaczej skadrował: w pierwszym wypadku (to chyba paletka) może nawet pionowy kadr, a w drugim tak, żeby błazenek nie był na środku. Oczywiście IMHO :)
MC - Czw 21 Sie, 2008

arietiss, bardzo ladnie :mrgreen:
heding - Czw 21 Sie, 2008

moje pierwsze igraszki z ...
Paweł_G - Czw 21 Sie, 2008

No to skoro jesteśmy w zoologiczno-jaszczurowych klimatach to wstawię taką oto fotkę zrobioną w Hamburskim Hagenbeck Tierpark


arietiss - Czw 21 Sie, 2008

Paweł_G, twarzowy gość... :wink:
Heding, ładne, podoba mi się. Piękny bokeh, co to za szkło?

k1caj_ns - Czw 21 Sie, 2008

arietiss napisał/a:
Heding, ładne, podoba mi się. Piękny bokeh, co to za szkło?


Mi się kompletnie ten bokeh nie podoba :razz: paskudne obważanki :!: Ale to tylko potwierdza fakt ,że bokeh to indywidualna cecha każdego szkła ,a nie wada . Jak widzimy są różne gusta.

heding - Czw 21 Sie, 2008

70-200 VR + D300... nie każdemu musi się podobać :wink: taki bokeh
arietiss - Czw 21 Sie, 2008

Trochę podobnie rysuje jak moja 70-200. Setka makro daje łagodniejszy, ale te obważanki podobają mi się bardziej. Lubię też flary na zdjęciach (oczywiście takie z wyczuciem) , więc może jestem zboczony... :wink:
k1caj_ns - Czw 21 Sie, 2008

No a 100 macro ma taki bokeh ,który mi się podoba. W 100-400 L też mi się podoba :razz: Obwarzanków nie lubię bo są takie "ciaprate" :razz:
heding - Czw 21 Sie, 2008

ja też się kuszę na obważanki więc raczej nie jesteś sam w tym zboczeniu... :mrgreen: to dopiero pierwszy dzień wojowania...
arietiss - Pią 22 Sie, 2008

Też to uwielbiam... :mrgreen:

Brusznica, według żony, czyli brówka... :mrgreen:


heding - Sob 23 Sie, 2008

a te brówki to nad jakąś wodą rosną?? :mrgreen:
ustrzeliłem wczoraj jeszcze takie dziwolągi...

Wujek_Pstrykacz - Sob 23 Sie, 2008

arietiss napisał/a:
Też to uwielbiam... :mrgreen:

Brusznica, według żony, czyli brówka... :mrgreen:

Obrazek

Chaos na tym zdjęciu troche rozprasza. Nie brówka tylko borówka. Ale widze kolega ma zapał do robienia fotek.

arietiss - Sob 23 Sie, 2008

Tak, borówka! Literówka... :oops:
Co do chaosu, to faktycznie rozprasza, ale lubię to... :mrgreen: Tak jak i na wątku makro pisałem, że przyroda jest często właśnie chaotyczna i nieuporządkowana. Lubię to jako formę ucieczki od dnia codziennego, w którym staramy się właśnie wszystko uporządkować i dopasować do własnych potrzeb... :wink: Dlatego też uwielbiam swoją eLkę, bo daje właśnie taki trochę chaotyczny bokeh... :mrgreen:
No tak, ale jeden woli córkę, a drugi teściową... :lol:

[ Dodano: Sob 23 Sie, 2008 14:52 ]
heding, fajne!

Monastor - Sob 23 Sie, 2008

arietiss, to nie dzięki L-ce bokeh jest chaotyczny. Tak dobierasz tło.
arietiss - Sob 23 Sie, 2008

Monastor, ale eLka daje zdecydowanie bardziej "geometryczny" i "mocno rysowany" bokeh w stosunku do np. setki makro, co w połączeniu z tak dobranym tłem, o którym piszesz daje ten efekt chaotyczny, który lubię... :mrgreen:
Z tego co pisał MM, model 2,8 ma już zupełnie inaczej... :wink:

komor - Nie 24 Sie, 2008

arietiss napisał/a:
przyroda jest często właśnie chaotyczna i nieuporządkowana.


Uch! To tylko pozornie przyroda jest chaotyczna. W istocie rzeczy jest uporządkowana i trzyma się reguł... :wink:

adziohiciek - Nie 24 Sie, 2008

Wybrałem się na ptaki ale okazały się zbyt płochliwe... nic sensownego nie ustrzeliłem ale mam taki śmigłowiec. :razz: Nie jest to macro więc wstawiam tu.

I sokoro to warsztat to proszę o uwagi ;)

arietiss - Nie 24 Sie, 2008

komor napisał/a:
Uch! To tylko pozornie przyroda jest chaotyczna. W istocie rzeczy jest uporządkowana i trzyma się reguł... :wink:


Chodzi mi o to, że my lubimy ją często zmieniać według własnego porządku...
A życie faktycznie porządkuje chaos, z którego się wyłania, ale jego cząska zostaje... :wink:

heding - Pon 25 Sie, 2008

Czy można....
mnich - Pon 25 Sie, 2008

heding, fajne :)
heding - Pon 25 Sie, 2008

mnich..wstaw w końcu coś swojego, niekoniecznie tu... :razz:
mnich - Wto 26 Sie, 2008

A co? Tęsknisz? Czy chcesz sie ponabijać? ;) :roll:
heding - Wto 26 Sie, 2008

z nikogo się nie nabijam, a już na pewno nie z posiadacza D300 :mrgreen: chyba przebrnąłeś już przez te 3492 nieprzeczytane posty ? :mrgreen:
były czasy że byłeś jednym z najaktywniejszych pościarzy a teraz... avatary tylko zmieniasz... sorry za OT..

mnich - Wto 26 Sie, 2008

Jak się Canon zbłaźni na photokinie- będzie się z czego śmiać- to będe najaktywniejszym forumowiczem. :twisted:
A jak narazie to tak nic ciekawego się nie dzieje na forum.

Bumber - Sro 27 Sie, 2008

Mały Wodospad w Skalnym Mieście (Adrspach, Czechy). Dwa zdjęcia i dwie inne perspektywy - która lepsza waszym zdaniem? :)




edmun - Sro 27 Sie, 2008

zdecydowanie pierwsze.
plus małe zastrzeżenie - nie wklejać mi tu fotek Adrspachu i Teplickich Skał bo mnie trafia.
Byłem już 2x w Radkowie (Szczeliniec to jedno z moich ulubionych miejsc) a właśnie po powrocie z drugiego wypadu wyczytałem w DigitalFotoVideo na temat tego miejsca... ehh a nawet nie wiedzialem że miałem tylko 30-40 km do tych malowniczych miejsc

Bumber - Sro 27 Sie, 2008

edmun, ja miałem takie szczęście, że numer DFV, w którym opisano Skalne Miasto, ukazał się akurat wtedy, gdy planowałem wakacyjne wyjazdy. Decyzja była prosta, pomimo tego, że do Gór Stołowych mam jakieś 450km. :)
Wujek_Pstrykacz - Sro 27 Sie, 2008

Obie fotki mają swój urok. Bywałem tam pare lat temu. Piękne okolice. Szczególnie podobały mi się skałki w Adrspachu. Chociaz Teplickie Skalne Miasto też ma swój urok.
Bumber - Sro 27 Sie, 2008

Teplickie Skały zostawiłem sobie na przyszły rok. :)

Tylko żeby popstrykać tam na całego, trzeba by było zatrzymać się gdzieś w okolicy i dać sobie kilka dni na zdjęcia. Jeden wypad z rodziną niestety nie daje zbyt wielu okazji do dobrych ujęć.

Wujek_Pstrykacz - Sro 27 Sie, 2008

Trzeba tam spędzić przynajmniej 5 dni.
Bumber - Sro 27 Sie, 2008

Właśnie tego czasu najbardziej mi w tym wyjeździe brakowało. Cóż, może w przyszłym roku uda się zatrzymać w Czechach na dłużej. Bo faktycznie jest na co w Skalnym Mieście popatrzeć. Polski Szczeliniec czy Błędne Skały też niczego sobie, ale nie ma co porównywać do czeskich skałek. :)
adziohiciek - Czw 28 Sie, 2008

w sumie mam chyba mniej jak 20km do Błędnych Skał i Szczelinca a jeszcze z aparatem tam nie byłem :roll: wiem nie ma się czym chwalić :lol: ale tak już zauważyłem że zazwyczaj nie myśli się o tym co ma się pod nosem ;) ale Aderszpach bardziej mi się podobał. Zdecydowanie.
Bumber - Pią 29 Sie, 2008

Coś z innej beczki:

Ulotność

edmun - Pią 29 Sie, 2008

adziohiciek, jeszcze powiedz że nie masz obok Radkowa to chyba jutro się zobaczymy, bo właśnie planuje skoczyć jutro na Szczeliniec i może do Adrspachu na chwilę
adziohiciek - Pią 29 Sie, 2008

edmun napisał/a:
adziohiciek, jeszcze powiedz że nie masz obok Radkowa
l ?

nie rozumiem :razz: dziś pogoda nie zachęca do spacerów.. ciekawe jak jutro... ale tym razem chyba sobie odpuszczę bo w pon. wyjeżdżam za granicę na miesiąc i z rodziną chce pobyć.. ale było by fajnie ;)

dokładnie 19km do Karłowa - na google maps ;) hehe mam "kilometromierz" w głowie ;P ja jadę od strony Kudowy Zdrój..

edmun - Pią 29 Sie, 2008

coś mi się chyba klawiatura zacięła :)
Myślałem że mieszkasz w Radkowie. Ale Karłów to przecież już podnóże Szczelińca.
na razie z planów nici - nie jadę na Skalne Miasto :(

mavierk - Sob 30 Sie, 2008

Bumber, ta ulotność to praca klasy, jaka mi się marzy jeszcze kiedyś w życiu :)
Bumber - Sob 30 Sie, 2008

mavierk, serio? Heh, taka pochwała z Twoich ust... znaczy klawiatury ;) to już coś! :grin: W końcu Ty też lubisz "malować" fotografie, prawda? I z pewnością masz w tym większe doświadczenie ode mnie.

W każdym razie dzięki za miłe słowa. :)

heding - Sob 30 Sie, 2008

...
mnich - Sob 30 Sie, 2008

Bumber, mavierk ma racje, dobra praca.Aczkolwiek można jeszcze poprawić 3 elementy: ostrość, tło, i ten badyl w GL
mavierk - Nie 31 Sie, 2008

no, a ja bym ostrości nie poprawiał ;) I na te wakacje nie zużyłem nawet jednej karty pamięci na zdjęcia...
edmun - Pon 01 Wrz, 2008

Bumber, proszę abyś podał mi jaką masz ogniskową przy tych zdjęciach.
kobiety zmiennie są, więc w sobotę rano miałem pobudkę z okrzykiem "Jedziemy!"
i nagle pomimo tego, że dzień wcześniej mówiła że nie jedziemy - to rano okazało się co innego i sam też odwiedziłem w ten weekend Skalne Miasto. niestety moje 28mm za nic nie wystarczało aby objąć te wodospady a ostre południowe słońce dało się we znaki robiąc skałki. przynajmniej mogłem napatrzeć się jak maniacy wchodzą na pionowe ściany na wysokość 100m i na szczycie o podstawie 1m2 urządzają sobie piknik :D
Wkrótce wrzucę kilka fotek. Muszę tylko z RAW'ów powyciągać niektóre detale które mi w cieniach umknęły (ehh ta dynamika FZ18). A tak przy okazji. Czemu ja, osoba która wie na temat kompozycji, czasów, przysłony, ogniskowej, zasad kadrowania - robię gorsze zdjęcia, niż moja dziewczyna która naciśnie przypadkowo spust i wychodzą jej dwa razy lepsze fotki od moich ?

[ Dodano: Pon 01 Wrz, 2008 07:23 ]
Przykładowe jej zdjęcie... A ja się dziwię że sam na to nie wpadłem.
Zdjęcie pt: Włóczykij

Bumber - Pon 01 Wrz, 2008

mnich napisał/a:
Bumber, mavierk ma racje, dobra praca.Aczkolwiek można jeszcze poprawić 3 elementy: ostrość, tło, i ten badyl w GL

Ostrości nie poprawiałem, wręcz przeciwnie - delikatnie "zmiękczyłem" zdjęcie w PS. A co do tła i badylka... Na tło nie miałem wpływu, a z GO był o tyle problem, że z trzema pierścieniami pośrednimi i przy takim wietrze, jaki był, akceptowalna GO była na niewielu zdjęciach. Tutaj akurat załapał się też "badylek" (w rzeczywistości miał gdzieś z 0,5cm długości :P ).

edmun napisał/a:
Bumber, proszę abyś podał mi jaką masz ogniskową przy tych zdjęciach.

Wszystko robię na razie Industarem 50mm, przysłony nie pamiętam, ale gdzieś w granicach f/8.

[ Dodano: Pon 01 Wrz, 2008 12:40 ]
A co sądzicie o tym?


arietiss - Wto 02 Wrz, 2008

Bumber, dla mnie świetne, choć temat oklepany!
Bumber - Wto 02 Wrz, 2008

arietiss, może i oklepany, ale to mój "pierwszy raz" w tym temacie. ;)
1507 - Wto 02 Wrz, 2008

mam nadzieję że do tego tematu się nada:
1. śpiący kociak



2. leżakująca kotka


arietiss - Wto 02 Wrz, 2008

Bumber napisał/a:
arietiss, może i oklepany, ale to mój "pierwszy raz" w tym temacie. ;)


I udany ten "pierwszy raz"... :smile:

heding - Sro 03 Wrz, 2008
Temat postu: foto koni..
Czy do fotografowania koni na zawodach wystaczy mi jeden obiektyw 70-200 VR? będę tylko cykał zbliżenia, nie chodzi mi o panoramę... może jakieś sugestie co do ustawień ?
Bumber - Sro 03 Wrz, 2008

arietiss, dzięki :)
1507 - Czw 04 Wrz, 2008

Bumber, obie dobre(wodospad), choć w ciemnych partiach obrazu pokusiłbym się o obróbkę i ciut rozjasnił, ale to mój gust i nie bierz sobie tego do serca :wink:



Sarny z innej "perspektywy"


maziek - Pią 05 Wrz, 2008

To sie dopiero nazywa samcza perspektywa :) ...
heding - Pią 05 Wrz, 2008


1507 - Pią 05 Wrz, 2008

Osiołki z innej "perspektywy"


Bumber - Pią 05 Wrz, 2008

1507, coś Ty tak sobie te tyły upodobał? ^^
1507 - Sob 06 Wrz, 2008

eeeee tam, no to jeszcze słonik:


ptasiarz - Sob 06 Wrz, 2008

Jeszcze jedeno badziewiaste, bzyg... :wink:
Adi - Nie 07 Wrz, 2008

drzewo oraz rzep




maziek - Nie 07 Wrz, 2008

Killing zone...


komor - Nie 07 Wrz, 2008

1507, słonik bombowy :)
rodak - Pon 08 Wrz, 2008

książę?



bzyg i te, co na niego polują



praca



pobudka



czarne oczy


arietiss - Wto 09 Wrz, 2008

A mi na spacerze wlazła przed obiektyw salamandra.



[ Dodano: Wto 09 Wrz, 2008 10:34 ]
Bardzo "zielony" zakątek...


heding - Wto 09 Wrz, 2008

no to może ja z innej beczki.... w każdym razie nie od tyłu... :wink:
arietiss - Wto 09 Wrz, 2008

Fajne, tylko pająka nie widać. Mam coś podobnego:



Ale pajęczyna u Ciebie fajniejsza! :wink:

heding - Wto 09 Wrz, 2008

no bo co innego ma przykuwać wzrok... :wink: ja do makro jeszcze nie aspiruję..może jak mi wpadnie 105... 70-200 to jednak cudne szkiełko... nic innego nie chce mi się podpinać...
arietiss - Wto 09 Wrz, 2008

To moje, to też niezupełnie makro. :wink:
A taki motyw...?


heding - Wto 09 Wrz, 2008

albo cuś mam z oczami, albo ostrość poszła w badylki... :wink: a zdaje się miała być na tym puszku...
maziek - Wto 09 Wrz, 2008

Heding pajęczyna bomba.

Arietiss salamandra fajna, choć chyba technicznie b. wymagająca ze względu na czerń a równocześnie ostre bliki. W związku z tym oczy się zgubiły.

arietiss - Wto 09 Wrz, 2008

heding, oczy masz pierwsza klasa! Ostrość faktycznie można rzec "skiełzła"... :wink:
maziek, niewiele zdjęć tej salamandry wyszło. Ciemno, doświetlane, płytka GO, mało czasu i na wielu te jasne plamy zdają się "żyć własnym życiem"... Ale jestem szczęśliwy, że w ogóle ją spotkałem!

heding - Wto 09 Wrz, 2008

oj tam...pewnie Cię słońce poraziło :razz:
arietiss - Wto 09 Wrz, 2008

Po prostu ciemne igły ściągły AF, a na wyświetlaczu aparatu, to wiesz co mozna zobaczyć... :roll:
heding - Wto 09 Wrz, 2008

chyba statyw albo AF lock by się nadał coby łapka nie latała..a jakim szkłem? :smile:
arietiss - Wto 09 Wrz, 2008

Setka makro. Nie było czasu na statyw, bo to zdjęcie takie przy okazji, z przyrzutu... Z resztą z dziećmi na spacerze jest co nosić... Ale spodobało mi się.
rodak - Wto 09 Wrz, 2008

mniam ...


mnich - Wto 09 Wrz, 2008

heding, kotek świetny!
heding - Wto 09 Wrz, 2008

kocica...na dodatek przy nadziei :) ))
mnich - Wto 09 Wrz, 2008

Naprewde podoba mi się. Za to nie podobają mi się inne, których autorzy nie mają ani wyczucia, a ksztyny cierpliwości i pomysłu na kadr, nie mówiąc już że zdjęciom nawet daleko do poziomu albumowego... To straszne co się na tym forum ostatnio dzieje? Czyż nie?
heding - Wto 09 Wrz, 2008

dokładnie....szkoda tylko, że widzimy to my, uczestnicy, a nie "trzymający władzę"....
są i inne niepokojące rzeczy, ale widać innym to nie przeszkadza...

mnich - Wto 09 Wrz, 2008

heding napisał/a:
i inne niepokojące rzeczy

Jakie? bo nie jestem z forum na bierząco... mam spore zaległości, z powodu innych zajęć wszelakich.

MC - Sro 10 Wrz, 2008

rodak, to sa zdjecia, ktore mozesz pokazywac znajomym, rodzinie, ale niekoniecznie na forum.
maziek - Sro 10 Wrz, 2008

Własnie dobrze, że je pokazał, niezawodni koledzy mu przyfedrowali :mrgreen: i teraz się zastanowi. Żeby się tylko nie zniechęcił!
MC - Sro 10 Wrz, 2008

Mi absolutnie nie chodzilo o to, zeby Kolege zniechecac. Bardziej zachecic. Do zastanowienia. Do pomyslenia. Pare miesiecy temu mnich slusznie zwrocil mi uwage, ze "Gdzieś pisałem że fotograf jest osobą nie tylko od ustawiania parametrów, kadrowania itd. Decyduje też czy opublikwać prace.
Dopisze jeszcze że za wszystko trzeba wziąść odpowiedzialność. Od ustawienia parametrów po publikacje." I ma 1000% racji.

heding - Sro 10 Wrz, 2008

No i fotografem nie stajemy się w dzień po kupnie aparatu...choćby nie wiadomo jakiego... od pokazywania "każdych" fotek są inne portale.... i może bardziej życzliwe w "ocenianiu".. :razz:
arietiss - Sro 10 Wrz, 2008

A co powiecie na taki widoczek? Starałem sie oddać grę światła i cienia, oraz lśnienie górskiego potoczku. Trudno oddać taką "magię"... :sad: Brak mimo wszystko jakiejś głębi... Czy można coś poprawić i jak?


heding - Sro 10 Wrz, 2008

lśnienie to wydaje mi się pwoinieneś robić pod słońce skosem, a nie ze słońcem sądząc po cieniu... :)
MC - Sro 10 Wrz, 2008

arietiss, mozna troche przyciemnic... Zastanawiam sie czy dluzszy czas ekspozycji nie dalby ladniejszego wyniku.
arietiss - Sro 10 Wrz, 2008

Słońce z lewej przez lukę w drzewach rosnących wzdłuż potoku (nawet jedno małe rzuca cień na wodę).
Przyciemnianie trochę wygasza głebię.
Z dłuższym czasem ciężko bo zdjęcie z ręki, choć trochę mozna by spróbować..., ale czy nie rozmaże to szybko płynącej wody? Wtedy nie było by takiej kryształowatości.

[ Dodano: Sro 10 Wrz, 2008 11:24 ]
heding napisał/a:
lśnienie to wydaje mi się pwoinieneś robić pod słońce skosem, a nie ze słońcem sądząc po cieniu... :)


Robione setką makro, a ona jest wrażliwa na słońce z czoła. W dodatku nie mam do niej osłony przeciwsłonecznej... :neutral:

A czy polar coś mógłby wnieść do tego zdjęcia?

goltar - Sro 10 Wrz, 2008

heding napisał/a:
są i inne niepokojące rzeczy, ale widać innym to nie przeszkadza...
A od czego są zgłoszenia postów lub wiadomości na PRIV do moderatora... ? możesz rozwinąć to zdanie ?
Monastor - Sro 10 Wrz, 2008

heding, są jakieś portale bardziej życzliwe w ocenianiu niż ten?
heding - Sro 10 Wrz, 2008

Monastor, a zauważyłeś cudzysłów?
Monastor - Sro 10 Wrz, 2008

arietiss, nie chcę byc nieprzyjemny, ale tutaj nie ma niestety co poprawiac. Nie mam pojęcia o co w tym zdjęciu mogło chodzic. Leży zarówno kompozycja, jak i naświetlanie, nie ma na czym powiesic oka. Wzrok wędruje po całej klatce i... zdezorientowany idzie na Twój awatar.
Oczekujesz, że napiszemy jak zrobic zdjęcie strumyka przy ogniskowej 100 mm?

Cytat:

ale czy nie rozmaże to szybko płynącej wody? Wtedy nie było by takiej kryształowatości.

I tak jej nie ma, może rozmyta, aksamitna woda coś doda.

MichalP - Sro 10 Wrz, 2008

heding napisał/a:
No i fotografem nie stajemy się w dzień po kupnie aparatu...choćby nie wiadomo jakiego... od pokazywania "każdych" fotek są inne portale.... i może bardziej życzliwe w "ocenianiu".. :razz:
np nasza klasa a oto przykład http://www.pardon.pl/arty...uschwitz_zobacz
heding - Sro 10 Wrz, 2008

warto wcześnie wstać...
a dziś dla odmiany założyłem 50/1.8 i przekonałem się jak diabelnie ostre to szkło...rzekłbym, że o niebo ostrzejsze niż 70-200VR...

mnich - Sro 10 Wrz, 2008

N50? z jakim światłem? i Dlaczego CZB? Wcale nie widać że to jest rano. ;)
Wiem, wiem, czepiam się :)

Monastor - Sro 10 Wrz, 2008

heding, zgadzam się z mnichem. Po co skala szarości?
heding - Sro 10 Wrz, 2008

ano się czepiasz... :wink: no to se tera z pięćdziesiątką pohulam skoro tak... :!:

[ Dodano: Sro 10 Wrz, 2008 19:53 ]
mogę dać w kolorze skoro wam nie pasuje, ale w całym kadrze bo trochę cropowałem..
a tak w ogóle to mam dziś B&W dzień...

mavierk - Sro 10 Wrz, 2008

heding, bardzo fajne zdjęcie, chociaż temat można nazwać już sztampą i ciężko zrobić coś świetnego :) No i jak dla mnie to szkieło za bardzo otwarte było, nie przczepię się do skali szarości, bo wyobrazić sobie to zdjęcie jeszcze mogę tylko w sepii :)
edmun - Sro 10 Wrz, 2008

MichalP, zepsułeś mi humor tym linkiem na wieczór. zostawmy takie kwiatki w spokoju i żyjmy w nieświadomości, bo człowiek zaczyna się zastanawiać czy nie iść do sklepu "militaria.com" i nie wykupić arsenału na takie przypadki.
Najgorsze jest to, że patrząc statystycznie i matematycznie, to ludzi tacy jak my - to już gatunek do wymarcia. Mam wrażenie że takich "kfiatkoof" ludzkich jest coraz więcej na świecie i niedługo stanę się jednym z nich.

mavierk - Sro 10 Wrz, 2008

edmun napisał/a:
to ludzi tacy jak my - to już gatunek do wymarcia.
nie ma jak bezkrytyczne podejście do swojej osoby - wcale lepszych zdjęć z początku nie wystawiałeś, że nie wspomnę, że dalej cudów świata to nie pokazujesz :neutral:
Jesienny - Sro 10 Wrz, 2008

To ja jednak proponuję iść na to piwo z wątku o a900 ;)
arietiss - Sro 10 Wrz, 2008

Monastor napisał/a:
arietiss, nie chcę byc nieprzyjemny, ale tutaj nie ma niestety co poprawiac. Nie mam pojęcia o co w tym zdjęciu mogło chodzic. Leży zarówno kompozycja, jak i naświetlanie, nie ma na czym powiesic oka. Wzrok wędruje po całej klatce i... zdezorientowany idzie na Twój awatar.


W tym zdjęciu o nic nie chodziło. O żaden konkretny detal. To zdjęcie ma być właśnie taką "barwną plamą" wywołującą wspomnienie ciepłej słonecznej pogody, nad pluskoczącym strumykiem. Dobre na nadchodzące jesienne szarugi i długie zimowe wieczory. Żeby właśnie wtedy "doładować" sobie bateryjki...
Bardziej zależało by mi właśnie na wzmocnieniu roziskrzenia, ociepleniu i większej kryształowatości, większej pogodzie zdjęcia.

komor - Sro 10 Wrz, 2008

mavierk napisał/a:
nie ma jak bezkrytyczne podejście do swojej osoby - wcale lepszych zdjęć z początku nie wystawiałeś, że nie wspomnę, że dalej cudów świata to nie pokazujesz :neutral:


Mavierk, kochany, chyba nie zrozumiałeś o czym pisał Edmun, a konkretnie o którym zdjęciu.

edmun - Czw 11 Wrz, 2008

mavierk napisał/a:
nie ma jak bezkrytyczne podejście do swojej osoby - wcale lepszych zdjęć z początku nie wystawiałeś, że nie wspomnę, że dalej cudów świata to nie pokazujesz

gdybyś nie zauważył nie pieję do zdjęć tylko do linku który podał MichałP i ludzi typu "koffaammm Cię baldzo"
a co do zdjęć to zauważ że od dawna nic nie wrzucam... dlaczego?
Bo nie dorównam i nie będę śmiecił.
Niczym podpis w moim temacie, to że robię, nie znaczy że warto publikować, ale warto czegoś się z błędów nauczyć... Uczę się.
Znam podstawy, znam zasady, znam obsługę, znam teorię, brak mi na razie wyczucia.

1507 - Czw 11 Wrz, 2008

zebra


MichalP - Czw 11 Wrz, 2008

edmun napisał/a:
MichalP, zepsułeś mi humor tym linkiem na wieczór. zostawmy takie kwiatki w spokoju i żyjmy w nieświadomości, bo człowiek zaczyna się zastanawiać czy nie iść do sklepu "militaria.com" i nie wykupić arsenału na takie przypadki.
Najgorsze jest to, że patrząc statystycznie i matematycznie, to ludzi tacy jak my - to już gatunek do wymarcia. Mam wrażenie że takich "kfiatkoof" ludzkich jest coraz więcej na świecie i niedługo stanę się jednym z nich.

Sorry chciałem tylko podać przykład - a że akurat byłem świeżo po lekturze to i wrzuciłem - ku przestrodze - koniec OT.

mavierk - Czw 11 Wrz, 2008

edmun napisał/a:
gdybyś nie zauważył nie pieję do zdjęć tylko do linku który podał MichałP i ludzi typu "koffaammm Cię baldzo"
Nie, to moja wina, przepraszam, nie zaglądam do linków z przyzwyczajenia. Z drugiej strony moja siostra, będąc w 4 klasie podstawówki na odpowiedzi z historii powiedziała, że w Oświęcimu był obóz... harcerski :) Chyba nie muszę mówić, że od tamtej pory nie miała problemów z okresleniem obozu znajdującego się w tamtych rejonach :)
heding - Czw 11 Wrz, 2008

zgodnie z podejściem mavierka, że temat oklepany, każdy potret, każdy widoczek i inne powinny być uznane za oklepane... :razz:
a mi pajęczyny się nie nudzą, szczególnie, jeśli trafi się taka...chyba w fazie wstępnej...

MichalP - Czw 11 Wrz, 2008

heding napisał/a:
zgodnie z podejściem mavierka, że temat oklepany, każdy potret, każdy widoczek i inne powinny być uznane za oklepane... :razz:
a mi pajęczyny się nie nudzą, szczególnie, jeśli trafi się taka...chyba w fazie wstępnej...

No ładnieś ją Pan ujął, że tak pozwolę się wyrazić o tym zdjęciu.

mavierk - Czw 11 Wrz, 2008

no typowo, ale to zależy od środowiska fotograficznego, w jakim się zaczyna, ja zaczynałem od digarta, gdzie dziennie pajęczynek oglądałem z 20 na przemian z zachodami słońca :)
heding - Czw 11 Wrz, 2008

Dzęki Michał :wink: , a ten niecentralny kadr nie razi?

Mavierk, ale portretów czy aktów to chyba ze 100 dziennie jak nie więcej... :mrgreen:

MichalP - Czw 11 Wrz, 2008

heding napisał/a:
Dzęki Michał :wink: , a ten niecentralny kadr nie razi?

Mavierk, ale portretów czy aktów to chyba ze 100 dziennie jak nie więcej... :mrgreen:


Nawet i dobrze że niecentralny. No może jest jeden "misiaczek" - górna skośna linia. Można było wykadrować bez niej.
@mavierk - ale rzadko komu chce się wstawać rano, coby rosę na pajęczynce cyknąć, więc tym bardziej słowa pochwały się należą.

mavierk - Czw 11 Wrz, 2008

MichalP napisał/a:
ale rzadko komu chce się wstawać rano, coby rosę na pajęczynce cyknąć, więc tym bardziej słowa pochwały się należą.
nie da się ukryć, ja należę do osób, którym się nie chce :)
heding - Czw 11 Wrz, 2008

zabawiłem się... sam się zastanawiam czy to powinienem tu wstawić, ale skoro bawiliście się HDR to...

i bardzo prosze o krytykę...

pewnie wpadniecie na to, co i jak zrobiłem...

Monastor - Czw 11 Wrz, 2008

heding, ciekawe, ale zdecydowanie za mocno ciąży lewa strona, bardzo ciemno, praktycznie zdjęcie podzielone na połowy, dziwnie to wygląda. Podoba mi się kolorystyka.

Ską ta faktura tła (pionowe krzywe)? Nie wygląda to jak zwykłe bokeh.

heding - Czw 11 Wrz, 2008

Monastor.. przyjrzyj się uważnie a sam wpadniesz :razz:
MichalP - Czw 11 Wrz, 2008

heding napisał/a:
Monastor.. przyjrzyj się uważnie a sam wpadniesz :razz:


To z tyłu po prawej to jakiś iglak ale za cholerę nie wiem co te fale są?

wojtasSdl - Czw 11 Wrz, 2008

Mi to raczej włosy przypomina :lol:
Jesienny - Czw 11 Wrz, 2008

nawet dłoń widać ;) podwójne naświetlenie? A w zasadzie dwa zdjęcia na sobie z tym, że osóbka w inwersie (negatywie jak kto woli ;) )
MichalP - Czw 11 Wrz, 2008

Jesienny napisał/a:
nawet dłoń widać ;) podwójne naświetlenie? A w zasadzie dwa zdjęcia na sobie z tym, że osóbka w inwersie (negatywie jak kto woli ;) )

no masz rację - znagatywowałem sobie i faktycznie włosy, dłonie chyba na kolanach, zarys twarzy ???

heding - Czw 11 Wrz, 2008

napiszę na razie dla małego rozszyfrowania zagadki (choć już prawie zgadliście), że żadnego negatywu nie było... :wink:

sam byłem zaskoczony efektem, bo czego innego się spodziewałem...

MichalP - Czw 11 Wrz, 2008

heding napisał/a:
napiszę na razie dla małego rozszyfrowania zagadki (choć już prawie zgadliście), że żadnego negatywu nie było... :wink:

sam byłem zaskoczony efektem, bo czego innego się spodziewałem...

Część "ludzka" przypomina mi nieco klimat Final Fantasy - Advent's Children.

heding - Pią 12 Wrz, 2008

Zabawiłem się, ale nie z typowym HDR-em, bo wziąłem dwa różne zdjęcia... może tylko z uwzględnieniem faktu, by nie były oba zbyt ciemne. Myślałem, że powstanie coś na kształt wielokrotnej ekspozycji, ale PS sam dobiera ekspozycję drugiej fotki (ustawił na coś koło +7), nie wiem wg jakiego klucza, pierwszą jakby warstwą była trawa z pajęczyną, drugą postać a raczej głowa.. no i włosy.. :wink: wyszło z nich coś na kształt bokeh, ale bardzo nieregularne...
efekt mi się spodobał na tyle, że postanowiłem się nim podzielić.
No i do całości pasowała mi zieleń... i wyszło

maziek - Pią 12 Wrz, 2008


arietiss - Sob 13 Wrz, 2008

A to nowy domownik, Minka...
Choć długo się broniłem, to wkońcu uległem żonie i córce... :mrgreen:




Jesienny - Sob 13 Wrz, 2008

Bardzo słusznie uległeś, bardzo słusznie. :)
arietiss - Sob 13 Wrz, 2008

Jesienny, oby... :smile:
Jesienny - Sob 13 Wrz, 2008

Piękna bestya w każdym razie. Aż mi się przypomniało jak w pewnym momencie życia miałem w domu na karku dwa psiaki i pięć takich bestyi (mamuśkę z młodymi) :)
MC - Nie 14 Wrz, 2008

arietiss, bardzo fajny kociak. Cos czuje, ze bedzie czesto goscil na forum :smile:
arietiss - Nie 14 Wrz, 2008

MC, pewno tak, ale postram się ograniczyć... :lol:
Sz@kal - Nie 14 Wrz, 2008

bardzo ładny... co to za rasa?
arietiss - Nie 14 Wrz, 2008

Newa Masquarade.
vito - Pon 15 Wrz, 2008

To moja pierwsza fotka na tym forum i w ogóle jedna z pierwszych wykonana olkiem, którego mam od 4 dni ;]. Czekam na opinie

1507 - Pon 15 Wrz, 2008

mnie nie rzuciłą na kolana, ot przypadkowy pstryk i sprawdzenie czy aparat działa
vito - Pon 15 Wrz, 2008

a jakbyś proponował wykonać to zdjęcie aby nie było "przypadkowym pstrykiem??"
maziek - Pon 15 Wrz, 2008

Moim skromnym zdaniem może nie byłaby pokazowa, ale byłoby na czym oko zawiesić, gdyby po pierwsze pająk był najostrzej oddany, a nie jest (i nie wiadomo, co jest). Po drugie najjaśniejsze części tego uschniętego baldacha są chyba przepalone, czyli całkiem białe (trzeba skrócić czas i/lub przymknąć przysłonę). Po trzecie można by trochę inaczej skadrować, bo mi się trudno dopatrzyć myśli przewodniej. Po czwarte jest bardzo ładnie rozmyte tło, ale jednak pewne jego elementy "podłażą" pod pająka i odwracają uwagę (jasne łuki).

Ale jesli w ogóle dotąd nie robiłeś zdjęć to uważam, że tak trzymać i będzie dobrze.

vito - Pon 15 Wrz, 2008

Ostrość było bardzo ciężko wyłapać zaznaczam że zdjęcie było robione na kitowy ZD 40-150, co do przepalenia światło padało z prawej strony no i niestety okazało się zbyt mocne przy braku jakiegokolwiek doświadczenia, a jeżeli chodzi o kadr to właśnie cały czas zastanawiam się jaki byłby najlepszy do tego zdjęcia i nie mam pojęcia ;/ może jakaś podpowiedź co do kadru??
mnich - Pon 15 Wrz, 2008

Mój pomysł:
łodyga wychodząca z LDR (lewy dolny róg) [ można fotke odwrócić w prawie dowlonym programie graficznym- przypominam że my tu w Europie czytamy zdjęcia od prawej do lewej ;) ], pajączek w prawym górnym mocnym punkcie trójpodziału. pomiar punktowy światła na "kwiatostan" pomógł by przyciemnić tło, i dobrze naświetlić pierwszy plan.

maziek - Pon 15 Wrz, 2008

mnich napisał/a:
przypominam że my tu w Europie czytamy zdjęcia od prawej do lewej
kurde mnich, teraz będę musiał od nowa jakieś 10k zdjęć przeczytać... Mogłeś wcześniej powiedzieć ;-) .
mavierk - Pon 15 Wrz, 2008

maziek napisał/a:
kurde mnich, teraz będę musiał od nowa jakieś 10k zdjęć przeczytać... Mogłeś wcześniej powiedzieć ;-) .
Rozumiem, że czytamy też od dołu do góry :)
vito - Pon 15 Wrz, 2008

co do obróbki w programach graficznych to jeszcze nie bardzo mi to idzie a mam na myśli fukcję tego pomiaru światła, gdzie to znaleźć, jak tego użyć... ewentualnie jeżeli byłbyś chętny i miał chwilkę to przerób to zdjęcie tak jak uważasz a ja będę starał się w przyszłych fotografiach poprostu tak dopasować już przed wrzuceniem tutaj żeby nie było problemu ;] (mogę zapodać do edycji fote oryginalna bo ta ma zmniejszona rozdzielczosc)
maziek - Pon 15 Wrz, 2008

RTFM :mrgreen:
mnich - Pon 15 Wrz, 2008

mavierk napisał/a:
maziek napisał/a:
kurde mnich, teraz będę musiał od nowa jakieś 10k zdjęć przeczytać... Mogłeś wcześniej powiedzieć ;-) .
Rozumiem, że czytamy też od dołu do góry :)


Przyznaj że wygięta w dół łodyga, zwisająca z sufitu była by nie naturalna. Wydaje mi się, ale przecież nie jestem wyrocznią, że taki ( mój pomysł) sposób kadrowania, nadaje zdjęciu czytelności. Wiadomoc co się dzieje- pajączek doszedł po łodydze do zgjętej głowki i ją omotał.

vito napisał/a:
mam na myśli fukcję tego pomiaru światła

To funkcja w aparacie. Chyba ten E-510 ma możliwośc ustawienia rodzaju pomiaru światła? ( matrycowy/centrlnie ważony/punktowy)

[ Dodano: Pon 15 Wrz, 2008 19:38 ]
maziek napisał/a:
mnich napisał/a:
przypominam że my tu w Europie czytamy zdjęcia od prawej do lewej
kurde mnich, teraz będę musiał od nowa jakieś 10k zdjęć przeczytać... Mogłeś wcześniej powiedzieć ;-) .

A wiesz że to czasami się przydaje? Przeglądniecie starych zdjęć nowym sposobem interpretacji ;)

vito - Pon 15 Wrz, 2008

maziek napisał/a:
RTFM :mrgreen:


komentarz nie powiem motywujący ale niestety nawet po znalezieniu w gimpie takowej opcji czyli poziomy, zaznaczeniu wyboru białego pipetą efektu oczekiwanego brak ;( a jeżdżenie suwakami również nie przynosi rezultatu, także albo beznadziejne zdjęcie albo beznadziejny fotograf i grafik :P

mnich napisał/a:

To funkcja w aparacie. Chyba ten E-510 ma możliwośc ustawienia rodzaju pomiaru światła? ( matrycowy/centrlnie ważony/punktowy)


Tak, posiada taką funkcję.

maziek - Pon 15 Wrz, 2008

vito napisał/a:
komentarz nie powiem motywujący ale niestety nawet po znalezieniu w gimpie takowej opcji czyli poziomy, zaznaczeniu wyboru białego pipetą efektu oczekiwanego brak
Komentarz tyczył się jak ustawić pomiar punktowy w aparacie. A zdjęcie wykonałeś jako jpeg czy raw (czy jak tam się raw nazywa w olku)?
vito - Pon 15 Wrz, 2008

zdjęcie w jpg a raw w olku jest dalej rawem, trudno mój błąd zdjęcie do wyrzucenia, trzeba będzie czekać na pogodę i iść upolować znowu pajączka ;]
maziek - Pon 15 Wrz, 2008

Wykorzystaj bracketing albo ręczne prześwietlanie/niedoświetlanie i wykonuj na początku kilka zdjęć na różnych ustawieniach, aż wyczujesz co jest grane. Jeśli będziesz robił w rawach to bedziesz miał większe możliwości "naprawy" i w ogóle "wywołania" w stosownym programie.
mnich - Pon 15 Wrz, 2008

maziek, dobrze radzi. Jak naj mniej korzystaj z lampy błyskowej ( chyba żeby doświetlić kadr- a nie dać jakie kolwiek światło)
vito - Pon 15 Wrz, 2008

Trzeba będzie zacząć stosować Wasze rady, a co do lampy to w miarę możliwości staram się z niej nie korzystać (to zdjęcie było bez lampy) ;]
mnich - Pon 15 Wrz, 2008

vito, masz tu kolego pare ciekawych tekstów i porad na początek
link do poradników

vito - Pon 15 Wrz, 2008

dziękować ;] widzę że mam lekturę na parę kolejnych wieczorów ale dopiero od czwartku bo teraz do poprawki musze się uczyć ;/
rysiu - Wto 16 Wrz, 2008

jesień za oknami - grzyby stadnie w lasach pojawiły się

więc może takie:

kijos - Pią 19 Wrz, 2008

Robiłem porządki na dysku. Jeszcze z czasów S5.



[ Dodano: Pią 19 Wrz, 2008 22:05 ]
Sprostowanie: To był Canon S3, nie S5.

maziek - Nie 21 Wrz, 2008

Kijos, prawie oko.

Jesień idzie... Przemoczyłem wczoraj aparat, zaparował na wszystkich powierzchniach...




1507 - Pon 22 Wrz, 2008

paprocie są super choć ostrość(rozdzielczość) nie idealna, jaka przysłona bo ja bym robił f/11, no i może kadrował bym tak by zielone gałęzie nie były widoczne, ale to tak na mój gust :wink:

[ Dodano: Sro 24 Wrz, 2008 23:40 ]
zebra


piotrmkg - Czw 25 Wrz, 2008

chetnie przyjmę konstruktywna krytyke :-)

ps. skany ze slajdow (skaner plaski) tak więc kolory i ostrość nie ta co w oryginale (fujichrome velvia 100)

ps2. raczej dla tworców tego forum, nie da rady wrzucić fotek w rozmiarze 768x1024 bo max to 1024x768 przez co wszystkie fotki kadrowane w pionie trzeba jeszcze bardziej pomniejszac :neutral:

mnich - Czw 25 Wrz, 2008

piotrmkg napisał/a:
nie da rady wrzucić fotek w rozmiarze 768x1024 bo max to 1024x768 przez co wszystkie fotki kadrowane w pionie trzeba jeszcze bardziej pomniejszac

zawsze możesz wgrać na jakiś inne serwer i zalinkować na forum :) [wgrajfoto.pl]

maziek - Czw 25 Wrz, 2008

Z grzybków proponuję goździeńczyka grzebieniastego


zaś z lasu gustowny pieniek:

1507 - Pią 26 Wrz, 2008

za dużo zielonego w zieleni szczególnie na ostatnim w poprzedzającym ostrośc jakby powyżej na tym zielonym czymś a główny temat podejrzewam że grzybek jakby nie ostry i ciut przepalony, przez co niewyrażny, uważam że jako główny motyw zdjęcia powinien być bardziej kontrastowy na tle zieleni, a tak to co go porasta dookoła odwraca uwagę od głównego motywu czyli grzybka
arietiss - Nie 28 Wrz, 2008

Lilly...



[ Dodano: Nie 28 Wrz, 2008 23:34 ]
I raz jeszcze...


Wujek_Pstrykacz - Sro 01 Paź, 2008

Wrzuce coś z lasu. Pogoda nienajlepsza to i światło takie sobie.
MC - Sro 01 Paź, 2008

Pysznie wygladaja takie grzybki :wink: Szczegolnie drugie mi sie podoba. Bardzo.
muad - Sro 01 Paź, 2008

A ja tam grzybów nie cierpię, szczególnie muchomorów :mrgreen:
koraf - Sro 01 Paź, 2008

muad napisał/a:
A ja tam grzybów nie cierpię, szczególnie muchomorów :mrgreen:

Ale to jest przecież artystyczny muchomor i mi się również podoba :grin: .

MC - Czw 02 Paź, 2008

Do ksiazki Olgi Tokarczuk "Dom dzienny, dom nocny" jest dodany w formie zakladki przepis na potrawke z muchomorow. Taki przysmak tesciowej...
maziek - Czw 02 Paź, 2008

Mam wujka przyszywanego, w którego domu się jadało. Jednak wujek nie poleca. Po pierwsze mozna coś schrzanić w obróbce a po drugie grzyby wykazują się wielką zmiennością środowiskową i jak sie pójdzie do innego lasu to...
arietiss - Czw 02 Paź, 2008

W stronę słońca...


piotr_u. - Czw 02 Paź, 2008

Wilk z zasiatki :wink:
http://img100.imageshack....ge=wilk5qz9.jpg

arietiss - Czw 02 Paź, 2008

Aha, rozumiem, z za siatki... :lol:
piotr_u. - Pią 03 Paź, 2008

A dokładnie to i z zasiadki i zza siatki :razz:
muad - Pią 03 Paź, 2008

koraf napisał/a:
muad napisał/a:
A ja tam grzybów nie cierpię, szczególnie muchomorów :mrgreen:

Ale to jest przecież artystyczny muchomor i mi się również podoba :grin: .


Chodziło mi wyłącznie o aspekt kulinarny :neutral: , a na fotografii grzybki są jak najbardziej ok.

RB - Nie 05 Paź, 2008

Ognik szkarłatny
arietiss - Nie 05 Paź, 2008

Zejdźmy pod wodę...




Monastor - Pon 06 Paź, 2008

Bardziej centralnie się nie dało? :twisted:
arietiss - Pon 06 Paź, 2008

Monastor, fakt...! :wink: :mrgreen: :lol:
maziek - Pon 06 Paź, 2008

Rura...


henk - Pon 06 Paź, 2008

maziek, Rura, jak babcię kocham!

Skąd bierzesz takie pomysły?

Ja codziennie przechodzę obok takich widoków i nie widzę w nich nic szczególnego

Można się tego nauczyc?

arietiss - Pon 06 Paź, 2008

maziek, świetne!
1507 - Pon 06 Paź, 2008

pomysły przyroda podsuwa a wykorzystanie tego pomysłu jest b.dobre
maziek - Pon 06 Paź, 2008

Dzięki za miłe słowa. Mój problem polega na tym, że kiedy sądzę, że mam fajny pomysł to reszta świata myśli odwrotnie i vice versa. Strasznie ciężko z tym żyć ;-) . No ale czasami sie udaje :) . (Wszystko zasługa Sigmy 10-20).

Wstawię jeszcze jedno, technicznie jest takie sobie, bo warunki były niezwykle niekorzystne, ale potem Wam powiem co w nim jest ciekawego, jak sami nie zobaczycie...


icegrub - Wto 07 Paź, 2008
Temat postu: Jesienne wynalazki.
Jesień w Norwegii.

Znaleziska na plaży.







Może sie komuś spodoba? :oops:

koraf - Wto 07 Paź, 2008

Maziek czyżby ten wiewiór na drzewie się odlewał :wink: przy Tobie ?
maziek - Wto 07 Paź, 2008

Brawo koraf, nie tylko przy mnie ale (intencjonalnie) na mnie. Pierwszy raz w życiu słyszałem, żeby wiewiórka takie odgłosy złości wydawała, fukanie i jakieś prychanie. Strasznie się wkurzyła, że na nią wlazłem akurat jak takiego fajnego orzecha znalazła. Co ciekawe to była dzika, leśna wiewiórka z dala od siedlisk ludzkich, a ja stałem może ze 3m od niej i zdążyłem zmienić obiektyw i raz strzelić - a ona się złościła, potem odeszła. Nie wiedziałem, że wiewióry sa takie złośnice. To, że mnie olała zobaczyłem dopiero w domu i nieźle mnie to ubawiło...
koraf - Wto 07 Paź, 2008

maziek napisał/a:
Brawo koraf, nie tylko przy mnie ale (intencjonalnie) na mnie. Pierwszy raz w życiu słyszałem, żeby wiewiórka takie odgłosy złości wydawała, fukanie i jakieś prychanie. Strasznie się wkurzyła, że na nią wlazłem akurat jak takiego fajnego orzecha znalazła. Co ciekawe to była dzika, leśna wiewiórka z dala od siedlisk ludzkich, a ja stałem może ze 3m od niej i zdążyłem zmienić obiektyw i raz strzelić - a ona się złościła, potem odeszła. Nie wiedziałem, że wiewióry sa takie złośnice. To, że mnie olała zobaczyłem dopiero w domu i nieźle mnie to ubawiło...

Faktycznie jeszcze się z tym nie spotkałem he..he ,żeby wiewiór olewał w przypływie złości człowieka, a tu mój wiewiór parkowy znaczy oswojony :wink:


Wujek_Pstrykacz - Wto 07 Paź, 2008

Coś te jesienne wynalazki się nie otwierają :?:
MC - Wto 07 Paź, 2008

Mi sie otwiera...
arietiss - Sro 08 Paź, 2008

Wiem, że nie lubicie zdjęć z ZOO, ale na wolności w Polsce z tygrysami krucho... :mrgreen: , a i nawet w ZOO pierwszy raz odkąd pamiętam widziałem coś wiecej niz czubek ucha...

stoicki spokój (bo kto mi tu podskoczy?)...


usmiech dla pana, który robi zdjęcia...


manicure...

WidMo - Sro 08 Paź, 2008

Podoba mi się ostatnie zdjęcie:D:D - "moje drzewo, moje kochane drzewko, nikomu go nie oddam"
:mrgreen:

edmun - Sro 08 Paź, 2008

z pierwszym nie uciekła ostrość czy ja mam problemy ?
maziek - Pią 10 Paź, 2008

Delikatność...


Jesienny - Pią 10 Paź, 2008

świetna "Żabucha"!
Monastor - Sob 11 Paź, 2008

maziek, żabka delikatna, ale tło jest tak agresywne, że boję się za mocno zbliżac do monitora :roll:
Szkoda, że oczka jej nie widac.

maziek - Sob 11 Paź, 2008

Zastanawiałem, czy zatytułować to zdjęcie "delikatność" czy "kontrast". A najlepsze, że to SE K750i... :)

Oka szkoda.

Monastor - Sob 11 Paź, 2008

maziek, że coś w stylu tego SE widac poniekąd po głębi ostrości. Kontrastem nie ma się co wykręcac. Pomysł może i fajny, ale kompletnie uciekł z ram kompozycyjnych, sprawia wrażenie niezamierzonego.
Bylo - Sob 11 Paź, 2008

Gdyby zerknęła w obiektyw byłoby miodzio :idea:
maziek - Sob 11 Paź, 2008

Monastor napisał/a:
Kontrastem nie ma się co wykręcac. Pomysł może i fajny, ale kompletnie uciekł z ram kompozycyjnych, sprawia wrażenie niezamierzonego.
W zasadzie nie rozumiem. Jest żaba, bardzo delikatna, i róża z wielkimi kolcami - wielce niedelikatna. Pomysł to zestawienie tego, czyli kontrast. Jeśli Ci chodzi o technikalia to w pewnym sensie masz rację: wsadziłem rękę z komórką w krzak i zrobiłem zdjęcie na ślepo. Jeśli Ci chodzi o kompozycję to jest ona świadoma - z dużo większego zdjęcia wyciąłem ten fragment dokładnie w ten sposób. Oka oczywiście szkoda, ale nie była łaskawa spojrzeć.
icegrub - Nie 12 Paź, 2008
Temat postu: Jesień po Norwesku.
Z dzisiejszych spacerów.
W oryginalnej rozdzielczości te zdjęcia wyglądają znacznie lepiej. :wink:

Bumber - Nie 12 Paź, 2008

icegrub, trzecie fajne, z tym że obciąłbym trochę z góry. :)
icegrub - Nie 12 Paź, 2008
Temat postu: Pole
Kolorowe pole.
kijos - Nie 12 Paź, 2008

maziek, mi się bardzo podoba takie jakie jest :)
Bumber - Nie 12 Paź, 2008

icegrub, o to, to :grin:
MC - Nie 12 Paź, 2008

icegrub, po przerobce tez mi sie bardziej widzi. Ladne kolorki.
komor - Nie 12 Paź, 2008

Dzisiaj złapałem. Podobają mi się kolory, nic przy nich nie ruszałem. Kadr centralny, takie lubię... :)


mnich - Nie 12 Paź, 2008

70-200 z TC?
MC - Nie 12 Paź, 2008

Ogniskowa w exifie 200mm, wiec moglo byc bez TC. Ladnie ustrzeliles.
komor - Nie 12 Paź, 2008

Bez. 1/200 s, f/4,5, ISO 400.
wyspa - Nie 12 Paź, 2008

Kolorowo...


skasowany - Pon 13 Paź, 2008

Też przyroda...ale trochę znudzona;)
MC - Pon 13 Paź, 2008

Sam kot swietny. Ale kadr mi sie nie podoba. Slupek z lewej do usuniecia. Po prawej za duzo pustej przestrzeni.
skasowany - Pon 13 Paź, 2008

i w temacie rudych gryzoni...

[ Dodano: Pon 13 Paź, 2008 10:21 ]
MC napisał/a:
Sam kot swietny. Ale kadr mi sie nie podoba. Slupek z lewej do usuniecia. Po prawej za duzo pustej przestrzeni.


Myślałem o przycięciu, ale zostawiłem tak ponieważ wydało mi się, że ten kot na rogu budynku będzie wyglądać jak strażnik. Ale widocznie tylko mi się tak wydaje, bo tylko ja pamiętam całą sytuację przy robieniu zdjęcia:) Dzięki za potwierdzenie wątpliwości;)

maziek - Pon 13 Paź, 2008

komor ta Twoja wiewióra jakaś zajęcza taka, głowa duża i te uszy... :mrgreen: A co do centralnego kadru, to w centrum kadru jest...

Ale zdjęcie bardzo fajne, jak dla mnie zaskakujące ujęcie (dokładnie z boku - widac te śmieszne proporcje), super wyszły te "ludzkie" łapki a także niesamowicie długie palce u nóg. No i te sterczące wąsy i włosy. Ale to krop?

komor - Sro 15 Paź, 2008

maziek napisał/a:
A co do centralnego kadru, to w centrum kadru jest...


Co potwierdza moją tezę z wątku porno, że my tu głównie o... gadamy. :)
No i jak tu oburzać się na prezydenta, który internautów opisał jako pijących piwo i ściągających pornografię?
Chyba sam muszę się wymoderować...

maziek napisał/a:
Ale to krop?


Krop, ale dość niewielki jak pamiętam. Teraz nie sprawdzę, bom dorobek foto w domu zostawił.

Bumber - Sro 15 Paź, 2008

komor napisał/a:
No i jak tu oburzać się na prezydenta, który internautów opisał jako pijących piwo i ściągających pornografię?

Premiera! To ówczesny premier przedstawił nam taki obraz internauty. :P

Już nawet w Brukseli tych dwóch odróżniają ;)

Monastor - Sro 15 Paź, 2008

Ruslan, przy fotografowaniu wiewiórek, ptaków i innych małych stworzonek warto zejść z perspektywą na poziom ich oczu, fotka od razu sprawia wtedy lepsze wrażenie ;-)
skasowany - Sro 15 Paź, 2008

Monastor napisał/a:
Ruslan, przy fotografowaniu wiewiórek, ptaków i innych małych stworzonek warto zejść z perspektywą na poziom ich oczu, fotka od razu sprawia wtedy lepsze wrażenie ;-)


Już sobie wyobrażam co myślą ludzie przechodzący obok dwumetrowego, łysego gościa leżącego przed małą wiewióreczką wsuwającą orzeszka :grin:

Teraz poważnie. Nie pomyślałem o tym i bardzo dziękuję za radę! Gdybym po każdym umieszczonym tutaj zdjęciu był o takie jedno zdanie mądrzejszy, to uczyłbym się duuuuzo szybciej!:) Dzięki! Idę jutro polować na wiewiórki;) Dzisiaj jeszcze Mroczek...

arietiss - Sro 15 Paź, 2008

Byłem w szoku, że pozwolił podejść tak blisko...


skasowany - Czw 16 Paź, 2008

Udawał martwego ,albo myślał, że jak zmieni minę to go nie poznasz! :grin:
MC - Czw 16 Paź, 2008

arietiss, on chyba tez byl w szoku :wink: I to wielkim, skoro na 50mm zrobiles mu taki portrecik...
maziek - Czw 16 Paź, 2008

To park czy las?!
arietiss - Czw 16 Paź, 2008

W lesie! Dał się podejść na wyciągnięcie ręki! Zrobiłem mu ze 3 zdjęcia, po czym nieśpiesznie odkicał... :mrgreen:
maziek - Czw 16 Paź, 2008

No to mutant jakiś chyba... :mrgreen: .
Jesienny - Czw 16 Paź, 2008

No wiesz a może to ten królik ze "Świętego Graala" Monty Pythona, który zmienił czasowo maść sierści. W takim razie, ciesz się, że uszedłeś z życiem! ;]
arietiss - Czw 16 Paź, 2008

Kto wie... Wielki był... :wink: :mrgreen:

[ Dodano: Czw 16 Paź, 2008 12:52 ]
Jesienne klimaty...









Typu bokeh... :mrgreen: :lol:

edmun - Czw 16 Paź, 2008

pierwsze i drugie mi się zlewa. brak kontrastu pomiędzy obiektem a tłem :)
arietiss - Czw 16 Paź, 2008

Właśnie! Barwna, ciepła, jesienna, abstrakcyjna plama. Chodziło mi tu o odziaływanie kolorem i optymistyczny wydźwięk zdjęcia. Cos do oglądania w długie zimowe wieczory.
MC - Czw 16 Paź, 2008

Ostatnie najlepsze :smile:
arietiss - Czw 16 Paź, 2008

MC, też tak sądzę. :wink: Tym niemniej będzie pożywka na listopadowe szarugi...

[ Dodano: Czw 16 Paź, 2008 13:10 ]
A co powiecie na takiego grzybka:



Wiem, wiem kadr centralny, ale wydaje mi się, że wygląda ciekawie z tym efektem "tunelu" i nie chciałem przekadrowywać.

mnich - Czw 16 Paź, 2008

Jesienny napisał/a:
No wiesz a może to ten królik ze "Świętego Graala" Monty Pythona, który zmienił czasowo maść sierści. W takim razie, ciesz się, że uszedłeś z życiem! ;]


Ale arietiss, miał święty granat ręczny ;) :P
arietiss napisał/a:
Barwna, ciepła, jesienna, abstrakcyjna plama


fajne mi się podoba :)

Monastor - Czw 16 Paź, 2008

arietiss, Centralus centralus, ładnie pokazany.
Co do poprzednich, abstrakcja abstrakcją, ale kompozycja nie pomaga w odbiorze. Kontrast też mógłby być większy.

arietiss - Czw 16 Paź, 2008

Monastor, rozumiem, ale chyba 2 i 3 łatwiejsze w odbiorze i wystarczająco kontrastowe? Przy pierwszych zależało mi tylko na barwie ogólnej.
Monastor - Czw 16 Paź, 2008

arietiss, 2 trochę się zlewa. Na 3 już fajny, chłodny kolor w tle. Niemniej kadry są moim zdaniem w obu przypadkach za mało zdecydowane. Przydałaby się kropka nad i.
Paprotka natomiast prezentuje się pod tym kątem znacznie lepiej.

arietiss - Czw 16 Paź, 2008

Kurde, jasne miałem na myśli 3 i 4! I paprotka według mnie też najlepsza!
koraf - Pią 17 Paź, 2008

Po ostatnim weekendzie w pełnym słońcu:


oraz przy smacznym orzechu :

maziek - Pią 17 Paź, 2008

Koraf, super...
koraf - Pią 17 Paź, 2008

maziek napisał/a:
Koraf, super...


Dzięki maziek cieszę się ,że się podoba.... to wina sprzętu :wink:

MC - Pią 17 Paź, 2008

koraf napisał/a:
to wina sprzętu

Wrecz odwrotnie...

koraf - Pią 17 Paź, 2008

MC napisał/a:
koraf napisał/a:
to wina sprzętu

Wrecz odwrotnie...


MC nie będę się sprzeczał ... wiadomo ,że fotograf ( amator w tym przypadku) robi zdjęcia .

Bumber - Pią 17 Paź, 2008

koraf napisał/a:
wiadomo ,że fotograf ( amator w tym przypadku) robi zdjęcia

Amator czy nie, ale wiewiór świetnie wyszedł. Szczególnie drugie zdjęcie bardzo mi się podoba. :)

koraf - Pią 17 Paź, 2008

Bumber napisał/a:
koraf napisał/a:
wiadomo ,że fotograf ( amator w tym przypadku) robi zdjęcia

Amator czy nie, ale wiewiór świetnie wyszedł. Szczególnie drugie zdjęcie bardzo mi się podoba. :)


Dzięki Bumber , tego pięknego dnia wiewióry ładnie pozowały :cool: .

Monastor - Pią 17 Paź, 2008

koraf, na pierwszym niestety sprzęt zawiódł, szkoda tych przepałów. Poza tym ciekawa poza i światło.
koraf - Pią 17 Paź, 2008

Monastor napisał/a:
koraf, na pierwszym niestety sprzęt zawiódł, szkoda tych przepałów. Poza tym ciekawa poza i światło.

Monastor dzięki za opinię , w ostrych warunkach oświetleniowych nie trudno o taki efekt , powiedz lepiej jaki sprzęt sobie poradzi z taką rozpiętością eV w pełnym słońcu ?
Na drugim zdjęciu jak widać jest inaczej, więc raczej to nie wina sprzętu gdyż zdjęcia robione praktycznie jedno po drugim.

Monastor - Pią 17 Paź, 2008

koraf, cyfrowy pewno żaden. Może na kliszy wyglądałoby odrobinę lepiej choc najprawdopodobniej też byłoby widac przepalenia. Sam nie wiem. Gdybym umiał się pozbyc przepałów ze wszystkich zdjęc, miałbym dużo więcej materiału godnego publikacji :-)
Można było słabiej naświetlic, ale wtedy z kolei straciłbyś szczegóły w cieniach. Nie wiem czy byłoby lepiej, musiałbym miec dwa zdjęcia przed sobą.

goltar - Pią 17 Paź, 2008

koraf fajne wiewióry :) zapisywałeś w RAW, czy w JPEG ?, bo nawet z tego JPEG-a można trochę odzyskać... ale fakt że zakres tonalny szeroki.
arietiss - Pią 17 Paź, 2008

koraf, wiewióry i tak świetne! Przepał można zawsze trochę odzyskać... :wink:
koraf - Pią 17 Paź, 2008

goltar napisał/a:
koraf fajne wiewióry :) zapisywałeś w RAW, czy w JPEG ?, bo nawet z tego JPEG-a można trochę odzyskać... ale fakt że zakres tonalny szeroki.


Goltar dzięki , robię zawsze JPG+RAW , spróbuję coś powalczyć z RAW a jak mi się nie uda to poproszę o poradę.

Arietiss dzięki za opinię :grin: .

[ Dodano: Pią 17 Paź, 2008 23:06 ]
Pierwszy wiewiór po poprawkach ( chyba lepiej :wink: ) , dzięki wszystkim za cenne uwagi :grin: :


Monastor - Pią 17 Paź, 2008

koraf, dużo lepiej. Szkoda tego oświetlonego fragmentu brzucha, ale liście i pyszczek wiele na porządnej obróbce zyskały.
koraf - Pią 17 Paź, 2008

Monastor napisał/a:
koraf, dużo lepiej. Szkoda tego oświetlonego fragmentu brzucha, ale liście i pyszczek wiele na porządnej obróbce zyskały.


Słuszna uwaga Monastor ale nie dało rady już tego poprawić , jak spojrzałem na RAW to jest 11eV rozpiętości między skrajnymi światłem a cieniem.

maziek - Sob 18 Paź, 2008

koraf napisał/a:
Dzięki maziek cieszę się ,że się podoba.... to wina sprzętu :wink:
W takim razie sądzę, że powinieneś go przykładnie ukarać :) . Myślę, że kilkugodzinne ćwiczenia w trudnym terenie mogłyby wystarczyć.

Przepały-EVały, a nikt nie zauważył, że wiewiór tak się spieszył na sesję do korafa, że uszami pajęczynę zdjął - i ma ją tam dalej. I to jest bezcennne. Mógłby sobie teraz pranie miedzy uszami suszyć :-)

skasowany - Sob 18 Paź, 2008

koraf świetne zdjęcia i bardzo zachęcające do dalszych treningów!:)
koraf - Sob 18 Paź, 2008

Ruslan napisał/a:
koraf świetne zdjęcia i bardzo zachęcające do dalszych treningów!:)

Ruslan dzięki za opinię i tak jak piszesz to traktuję ciągle się ucząc ... a fotografia jest moja pasją i jak sobie nie popstrykam to się źle czuję :mrgreen: .

AuThoR - Nie 19 Paź, 2008

Z dzisiejszego spaceru
Niestety nie wiem co to jest

Namor - Nie 19 Paź, 2008

AuThoR czerwone owoce to głóg, ale jaki gatunek to nie wiem - rodzime to głóg jednoszyjkowy i głóg dwuszyjkowy, ale jest sporo gatunków ozdobnych.
Masz może jakieś zdjęcie całej rośliny z zielonymi owockami?

Jagor - Nie 19 Paź, 2008

koraf, świetne wiewióry. duży szacun i uważanie
AuThoR, nie żebym oceniał ale w mojej opini coś jest nie tak z tymi głogami, które odciołeś kadrowaniem. Tak jakbym chciał zajrzeć jak wyglądały, te, których nie umieściłeś w kadrze. Mam niedosyt, jakbyś nie chciał mi pokozać całości i zabrał ją tylko dla siebie. Nie musisz się z tym zgadzać, tak tylko napisałem o swoich odczuciach przy oglądaniu z całym szacunkiem dla Twojej osoby i trudu włożonego oraz doświadczenia jakie posiadasz. Wyraziłem tylko opinę widza a nie fachowca. Pozdrawiam.

AuThoR - Pon 20 Paź, 2008

Nie no spoko...
takie kadrowanie wynika z dwóch rzeczy....
1. konwerter przy innej ogniskowej robił mi czarną obwódkę w okół zdjęcia
2. był mocny wiatr..a ja sam...musiałem te krzaki ręką trzymać żeby mi nie uciekały....jak masz konwerter założony to przy większej ogniskowej masz krótką GO i minimalny twój ruch lub przedmiotu i ci to ucieka...

ale nie ma co mówić....masz racje...obcięte

[ Dodano: Pon 20 Paź, 2008 08:14 ]
NAMOR --> niestety nie robiłem zdjęcia całej tej roślinki :sad:

maziek - Pon 20 Paź, 2008

Padłem...


arietiss - Pon 20 Paź, 2008

maziek, fajne! Trochę podobne do tej "rury", którą też chyba Ty pokazywałeś...?
AuThoR - Pon 20 Paź, 2008

No właśnie ...pierwsze co pomyślałem to o takiej rurze którą tu gdzieś widziałem :)
a może to ta rura tylko maziek poczekał aż zapuści korzenie i obrośnie korą :mrgreen:

arietiss - Pon 20 Paź, 2008

Tamta była jeszcze bardziej obrośnięta... :wink:
koraf - Pon 20 Paź, 2008

Maziek fajne i interesujące długie ujęcie , widzę ,że lubisz leżące naziemne obiekty ( manekin , rura, ognisko, drzewo ) :wink:
McPiv - Wto 21 Paź, 2008

Jak byłem w bieszczadach to niedaleko Wołosatego jest hodowla koni huculskich. Taka pamiątka została po tej wizycie.
muad - Wto 21 Paź, 2008

McPiv, a na czym jedzie ten koń? Wygląda jakby policja posłużyła się nim do niszczenia plantacji jakiegoś "zielska" :mrgreen:
maziek - Wto 21 Paź, 2008

Dzięki za "rurę". Tamta była sigmą 10-20mm.
McPiv - Sro 22 Paź, 2008

muad napisał/a:
McPiv, a na czym jedzie ten koń? Wygląda jakby policja posłużyła się nim do niszczenia plantacji jakiegoś "zielska" :mrgreen:


Heh :) , Widać kto na czym jedzie :mrgreen:

ptasiarz - Pią 24 Paź, 2008

Nie wiem czy to tu będzie pasowało, badziewiaste bo z kompaktu ale obiekt na tyle fajny (tak myślę) ze co tam....
maziek - Pią 24 Paź, 2008

Chodzi o tego gołębia? Czy o tego faceta w krzakach? :mrgreen: Sorry, MSPANC. Jako żeś ptasiarz to dość długo i intensywnie szukałem, gdzie ten ptak...

Dąb jak się patrzy. Gdzie to? Koło mnie jest dąb w Hniszowie "Bolko", który już stał, jak Chmielnicki szedł. Ale jeszcze się nie zebrałem na zdjęcia. Zdjęcie (nie moje): http://tiny.pl/sdld

McPiv - Pią 24 Paź, 2008

maziek, coś link nie działa.
maziek - Pią 24 Paź, 2008

Tiny coś pomieszał nie wiem jak, link działa tylko trzeba ostatnie trzy litery JPG zamienić na jpg.

Albo link bez skracania:
http://lh5.ggpht.com/_b6Z...Z0/DSC02544.jpg

ptasiarz - Pią 24 Paź, 2008

Dąb rośnie na terenie Ośrodka Konferencyjnego UŁ w Łodzi, po przeciwnej stronie drogi są podobne ale na prywatnej działce, więc z focenia nici. Ale kilkaset metrów dalej rośnie coś takiego.
Ta lipa ma prawie 6m obwodu, ledwie się w kadrze mieści, może się tam ktos z Łodzi wybierze i zrobi fajne foty, mogę dać namiary na to miejsce. Nieopodal jest zrekultowana (już zarośnieta)"góra" z gruzu, z jej szczytu widok na całą (prawie) Łódź.

edmun - Sob 25 Paź, 2008

nie mogę zrozumieć tej strony. przetłumaczy mi ktoś ?
piotr_u. - Pon 27 Paź, 2008

Sosna i... glony??? W każdym razie ma ładny kolor :wink:
http://img511.imageshack....ge=kolorri5.jpg

1507 - Pią 31 Paź, 2008


marmag - Sob 01 Lis, 2008

1507 pikne
AuThoR - Sob 01 Lis, 2008

bardzo ładna róża...udane zdjęcie brawo
marmag - Sob 01 Lis, 2008

złapany dzisiaj na cmentarzu, na gorącym uczynku.

A co mi tam świeże jadło poprzynosili, więc do stołu czas zasiąść


komor - Sob 01 Lis, 2008

A co ten futrzak właściwie zjada?
maziek - Sob 01 Lis, 2008

IMO chryzantemę?
komor - Nie 02 Lis, 2008

nieźle, wyglądało dla mnie jakby zjadał torbę foliową...
marmag - Nie 02 Lis, 2008

hmm, znaczy, że do kitu, skoro trzeba się domyślać co przedstawia.

A tak z innej beczki, na toruńskim cmentarzu są tych futrzaków setki jeśli nie tysiące i robią niezłe spustoszenie, pożerając wszystkie świeże kwiaty i kopiąc nory pod pomnikami.

Bumber - Nie 02 Lis, 2008

A co powiecie na coś takiego? :)

Ognik

henk - Nie 02 Lis, 2008

Bumber, Ja tam więcej się znam na sprzęcie niż na zdjęciach ale dla mnie na tym zdjęciu jest za mało ostrości a prawie wszystko nieostre.
Obciąłbym 1/3 tego zdjęcia z prawej, poza tym może złapałbym ostrośc na tych owocach bliżej środka kadru a nie z lewej żeby ostrośc miała obszary nieostre przed i za sobą a nie tylko za.
Chyba trochę namieszałem :razz:

Bumber - Nie 02 Lis, 2008

henk, ostrości jest niewiele, bo to f/1.8. :) Jest tak, jak miało być - duże rozmycie tła, mała głębia ostrości.

Co do punktu ostrości zgodzę się, mogłem wyostrzyć nieco bliżej centrum. Dzięki za rady. :)

maziek - Nie 02 Lis, 2008

LOVE...


komor - Pon 03 Lis, 2008

maziek, bomba! :) Chociaż jako kociarz mogę być nieobiektywny... :lol:
arietiss - Pon 03 Lis, 2008

maziek, jak zwykle znakomicie podpatrzone! :smile:

[ Dodano: Pon 03 Lis, 2008 07:27 ]
A jeśli chodzi o koty...
Jedna z moich kociczek. :smile:


edmun - Pon 03 Lis, 2008

arietiss, miękkie? za miękkie ? :D
arietiss - Pon 03 Lis, 2008

Pewno ciut ruszone... :sad:
maziek - Pon 03 Lis, 2008

Dzięki, to wstawię jeszcze, jak się podobuje:

Badanie swieżości towaru:


inna stopklatka z LOVE:


Fatalne zauroczenie:

arietiss - Pon 03 Lis, 2008

maziek, ta druga stopklatka, podoba mi się bardziej jak pierwsza!
maziek - Pon 03 Lis, 2008

Mi też, ale jednak psina nieostra...
arietiss - Pon 03 Lis, 2008

Ale jaka sytuacja...!
koraf - Pon 03 Lis, 2008

Maziek obie love story bardzo dobre , super moment !
maziek - Pon 03 Lis, 2008

Dzięki koledzy. Arietiss - czy te (niebieskie) oczy moga kłamać? (Słyszałem, że syjamy są wredne?)
1507 - Pon 03 Lis, 2008

Bumber, jeśli ostrość jest tam gdzie się domyślam że miała być to jest słabo, i albo obiektyw na pełnej dziurze jest do bani albo tak ci ręce latały,że efekty są takie jakie widać

arietiss, w temacie kota to faktycznie ruszone brak poprawnej ostrości , a szkoda, coś w tym kadrze mi nie gra

arietiss - Pon 03 Lis, 2008

maziek, to ragdoll. Przemiły i sympatyczny, a jaki cierpliwy dla dzieci! :smile:

1507, robione w domu z pozycji żaby ale niepewnie, bo nie miałem miejsca żeby się porządnie wyciągnąć, no i dzieciaki po mnie skakały, dlatego niestety ruszone.

[ Dodano: Wto 04 Lis, 2008 07:34 ]
Takie bardzo jesienne...


edmun - Wto 04 Lis, 2008

gdyby nie ta smuga za tą kroplą
arietiss - Wto 04 Lis, 2008

Nie poradzę na gałęzie... :wink: Jedynie co, to starałem się je maksymalnie rozmyć!
maziek - Wto 04 Lis, 2008

Mi leży.
arietiss - Wto 04 Lis, 2008

maziek, dzięki! :smile:
piotrmkg - Wto 04 Lis, 2008

arietiss, maly sekatorek w torbie foto i juz masz mozliwosc sporej korekty co sie dzieje w kadrze :P
arietiss - Wto 04 Lis, 2008

piotrmkg, fakt! Ale nie lubię tego robić... :wink: Niech sobie rośnie tak jak jest! W przyrodzie nic nie jest idealne...
maziek - Wto 04 Lis, 2008

piotrmkg napisał/a:
maly sekatorek w torbie foto i juz masz mozliwosc sporej korekty co sie dzieje w kadrze :P
piotrmkg, ale aktów, szczególnie męskich - nie robisz? :mrgreen:
piotrmkg - Wto 04 Lis, 2008

maziek, ja z tym sekatorkiem to tak zartowalem, kurcza wszyscy na serio to wzieli. :oops:
maziek - Wto 04 Lis, 2008

Dzisiaj takie czasy, że trzeba uważać. :mrgreen:
piotrmkg - Wto 04 Lis, 2008

bo wszyscy poszli na latwizne tj. foca portrety, a tam ciagle: ustaw sie tak, nie tak inaczej, dobrze teraz glowa bardziej w lewo, ok, patrz tam ok, mozna robic zdjecie. wszystko jedna wielka ustawka :P
mons - Wto 04 Lis, 2008

Witam.... :grin:
....jestem z Wrocławia ....i tak sobie focę ..... :mrgreen:



arietiss - Wto 04 Lis, 2008

mons, ciekawa roślinka... Co to?
mons - Wto 04 Lis, 2008

....to jest szalenie trująca roślinka ......wilczełyko....... :grin:

.....każdą wolną chwilę staram sie spędzać w lesie lub na łąkach...... :grin:


davaeorn - Wto 04 Lis, 2008

mons fajne ujęcie - ale czy nie lepiej byłoby bardziej rozmazać tło?? strasznie duża głębia ostrości... a kolory otoczenia się jak najbardziej nadają żeby nimi "pomazać" :)
arietiss - Sro 05 Lis, 2008

Zaobserwowane na spacerze...


mons - Sro 05 Lis, 2008

davaeorn napisał/a:
mons fajne ujęcie - ale czy nie lepiej byłoby bardziej rozmazać tło?? strasznie duża głębia ostrości... a kolory otoczenia się jak najbardziej nadają żeby nimi "pomazać" :)


....fotka robiona c 70-300 IS USM..... musiałem iść na kompromis.... dobra rozdzielczość jest przy przesłonie 8-11 , ładne rozmycie przy 5.6......gdybym dzisiaj to focił , miałbym gdzieś wysoką rozdzielczość .... :lol: :lol: :lol:

[ Dodano: Sro 05 Lis, 2008 11:12 ]
arietiss, bardzo ładne ale kompzycja zdjęcia pozostawia pewien niedosyt..... :grin:

arietiss - Sro 05 Lis, 2008

mons, czemu?
mons - Sro 05 Lis, 2008

....owad jest zbyt centralnie a w połączeniu z białą plamą w PG jakoś mi sie dziwnie na to patrzy ......ale ujęcie , kolory bez zarzutu...... :grin:
arietiss - Sro 05 Lis, 2008

Rozumiem, ale nie chciałem ciąć, żeby nie stracić ani nici pajęczyny, ani źdźbła. W takiej całości wydaje mi się ciekawsze.
mons - Sro 05 Lis, 2008

.....ja bym sie nie przejmował . fotka jest dobra a że każdy widzi trochę inaczej ???? ....i każdy by coś poprawił ..... :lol: :lol: :lol:
1507 - Sro 05 Lis, 2008

mons napisał/a:
.....ja bym sie nie przejmował . fotka jest dobra a że każdy widzi trochę inaczej ???? ....i każdy by coś poprawił ..... :lol: :lol: :lol:


normalka, poczytaj opinie na canon board :grin:

maziek - Sro 05 Lis, 2008

arietiss napisał/a:
Zaobserwowane na spacerze...
Dla mnie Twoje najlepsze zdjęcie jak dotąd. Na prawdę świetne. I nie chodzi mi o walory techniczne.
AuThoR - Sro 05 Lis, 2008

Cytat:
.....każdą wolną chwilę staram sie spędzać w lesie lub na łąkach......


ehhh.....no ja to właśnie mam problem z tą "każdą wolną chwilą" :(

Ps. Fajna roślinka - dobre ujęcie

[ Dodano: Sro 05 Lis, 2008 19:39 ]
Od razu mówię...tu nie chodzi o jakość i ujęcie :)
chciałem po prostu pokazać okaz

mons - Sro 05 Lis, 2008

arietiss, .....ależ ja też twierdzę , że fotka jest dobra , naprawdę ...... :grin:

[ Dodano: Sro 05 Lis, 2008 19:40 ]
AuThoR, ....gratuluję .... :lol: ....mierzyłeś może średnicę kapelusza ?????

AuThoR - Sro 05 Lis, 2008

mierzyłem 29cm a wysokość juuż po obcięciu 27cm...i odcięte było jakieś 7cm bo było grube i mocno w ziemi

[ Dodano: Sro 05 Lis, 2008 19:44 ]
waga 1,6kg

mons - Sro 05 Lis, 2008

.....qrde , rekord świata..... :shock:
....też jestem grzybiarzem , ale jesteś o 1 cm lepszy ....... :grin: :grin: :grin:

koraf - Sro 05 Lis, 2008

AuThoR napisał/a:
mierzyłem 29cm a wysokość juuż po obcięciu 27cm...i odcięte było jakieś 7cm bo było grube i mocno w ziemi

[ Dodano: Sro 05 Lis, 2008 19:44 ]
waga 1,6kg

To się nazywa grzyboabranie :mrgreen: raz a dobrze i co ważne szybko ... gratulacje !.

Wujek_Pstrykacz - Sro 05 Lis, 2008

AuThoR napisał/a:
mierzyłem 29cm a wysokość juuż po obcięciu 27cm...i odcięte było jakieś 7cm bo było grube i mocno w ziemi

[ Dodano: Sro 05 Lis, 2008 19:44 ]
waga 1,6kg

Gdzie takie grzyby rosną? Na Śląsku?

krzypaw - Sro 05 Lis, 2008

hej, a co powiecie na to zdjęcie jarzębinki z sierpniowego spaceru, zrobione kompaktem, i to takim prostym, no cóż zbieram na lustro.
AuThoR - Sro 05 Lis, 2008

Cytat:
Gdzie takie grzyby rosną? Na Śląsku?


Wujek_Pstrykacz --> te grzybobranie było w okolicach Olesna :)
Zebraliśmy różne takie które można śmiało nazwać dużymi, ale ten to było przegięcie :) sądzę że jednorazowy strzał na wiele wiele lat :)

Z drugiej strony jakby takie trafiały się co chwile to było by bez sensu :)

[ Dodano: Sro 05 Lis, 2008 22:36 ]
mam takie małe pytanie :
Jak robie cytat to pisze mi tylko "Cytat" a wam wyskakuje np "Author napisał" co trzeba zrobić żeby się wyświetlił nick danej osoby?

arietiss - Sro 05 Lis, 2008

mons, maziek, dzięki! :mrgreen:
AuThoR, ale okaz! Gratuluję!

AuThoR - Sro 05 Lis, 2008

Dzięki arietiss :)
piotrmkg - Sro 05 Lis, 2008

takie na szybciocha zrobione kiedys, zapewne niewielu sie spodoba, ale moze.
marmag - Czw 06 Lis, 2008

jak dla mnie zbyt mroczne
AuThoR - Czw 06 Lis, 2008

dla mnie też zbytm mroczne
piotrmkg - Czw 06 Lis, 2008

jak sie oglada przez rzutnik na ekranie to nie jest az takie mroczne :-)
mons - Czw 06 Lis, 2008

piotrmkg napisał/a:
jak sie oglada przez rzutnik na ekranie to nie jest az takie mroczne :-)


....trzeba iść do kina ...??? :shock: :mrgreen:

piotrmkg - Czw 06 Lis, 2008

mons, rzutnik nie projektor rozrozniamy te dwa slowa :?: :wink:
mam w domu rzutnik braun'a 250W i do tego ekran, i tak sobie wlasnie ogladam swoje wypociny.

mons - Czw 06 Lis, 2008

piotrmkg, .....qrde , żartowałem .... :lol: :lol: :lol:
























....phepraham ..... :grin: :grin: :grin:

piotrmkg - Czw 06 Lis, 2008

wiem ze zartowales dlatego na koncu zdania z rzutnikiem i projektorem dalem winka :wink:
AuThoR - Czw 06 Lis, 2008

ale patrząc na zdjęcia z rzutnika to chyba gorzej z rozpoznaniem czy zdjęcie załapało ostrość czy nie...jak w pracy robie jakieś szkolenia to jednak ten obraz z rzutnika taki troche jakby za mgłą
mons - Czw 06 Lis, 2008

....z tą ostrością jest różnie ....przez pierwsze dwa, trzy lata byłem fanem wielkiej ostrości ....teraz zaczynam się przekonywać , że niekoniecznie to jest słuszne...... :oops:
piotrmkg - Czw 06 Lis, 2008

AuThoR, dla mnie nie musi byc super ostre, wystraczy ostre. ogladanie slajdow ze znajomymi w formacie 180x120cm ma tyle w sobie klimatu, ze nawet przez mysl mi nie przychodzi przejscie na dSLR.
AuThoR - Czw 06 Lis, 2008

Cytat:
....z tą ostrością jest różnie ....przez pierwsze dwa, trzy lata byłem fanem wielkiej ostrości ....teraz zaczynam się przekonywać , że niekoniecznie to jest słuszne......


Mój brat lubi przeostrzać zdjęcia...ostatnio go kilka razy za to ganiłem....ale ostrość a przeostrzenie to zupełnie co innego.

piotrmkg no ja niestety nie mam takiej przyjemności żeby sobie w domu oglądać slajdy...jeśli mówisz że jest klimat to pewnie masz rację. Życzę miłego oglądania :)

mons - Czw 06 Lis, 2008

....takiego rudzielca spotkałem ..... :grin:



Monastor - Czw 06 Lis, 2008

mons, jeśli to jest bliskie pełnej klatce to bliiiziuchno podszedłeś :-)
mons - Pią 07 Lis, 2008

Monastor, .... wiórki focę z odległości metra , półtora...... czasami bliżej..... :lol:
....potrafią przychodzić na ciasteczka i jeść je na stole przy którym siedzę ..... hihihi.... :lol:
.....nieudany skok zakończył się kiedyś kąpielą w szklance piwa...... :lol:

....to jest pełna klatka , tylko do kwadratu doprowadzona..... :wink:

AuThoR - Pią 07 Lis, 2008

mons super ujęcie...
właśnie coś takiego w końcu chciałbym złapać - ale nie gołębia czy jakiegoś ptoka, który lata po centrum miasta tylko właśnie zwierzyne leśną która się chowa.

Ostatnio zrobiłem zdjęcie dzięciołowi - był dość spory...niestety nie złapałem ostrości a na drugie zdjęcie nie pozwolił mi znajomy, który nadchodząc narobił dużo hałasu i spłoszył ptaka. Takie coś mi się podobało - środek lasu i piękny okaz, aż się zdziwiłem że dzięcioł może być taki duży:)

mons - Pią 07 Lis, 2008

....ze zdjeciami większych ptaków , żyjących w dodatku w lesie lub pobliżu , jest kłopot.... :razz:
....są one niesłychanie płochliwe i ostrożne.......sójkę można żarełkiem przekupić , jest mało odporna na korupcję ..... :lol:




....chociaż dzięcioł też nie pogardzi słonecznikiem..... :lol:





....i można mu strzelić portrecik..... :grin:



arietiss - Pią 07 Lis, 2008

mons, fajniutkie! Tym bardziej, że ostatnio tak jakby ptaki wymiotło, przynajmniej w moich okolicach.
1507 - Pią 07 Lis, 2008

mons, ostatnie najfajniejsze, w pierwszym brakuje mi ogona
koraf - Pią 07 Lis, 2008

Mons - rudzilec bardzo ładny i kadr również , sójka nie taka perpektywa i kadr , ostatni dzięcioł bardzo fajny.
mons - Pią 07 Lis, 2008

koraf, ....dzięki .... :grin: ....i zgadzam sie co do sójki..... :lol: :lol: :lol:

.....a to jednogodzinna łozówka , znaczy dopiero co z gniazda wyleciała , po raz pierwszy..... :grin:

1



2

koraf - Pią 07 Lis, 2008

Na 2 zdjęciu w pełni oddane to co napisałeś , widać nieporadność i zakłopotanie ptaka - co tu dalej począć :???: - bardzo ładna fota :grin: .
AuThoR - Pią 07 Lis, 2008

Cytat:
mons
nic tylko pozazdrościć :)
Piękne ujęcia...używałeś jakiegoś dużego tele czy podchodziłeś tak blisko.
Po głębi to wygląda raczej na jakieś mocniejsze zbliżenia

maziek - Pią 07 Lis, 2008

Mons, wszystkie zdjęcia bardzo fajne, sójka też mi się podoba, bo widać jak cwanie patrzy i kombinuje (moze bym ją najwyżej od zadka przyciął?). A z łozówek uważam że pierwsza jest absolutnie super, bo jest w niemożliwej pozycji, ma zeza i wygląda jakby wbiła się dziobem w tą trzcinę i zapierając nogami usiłowała wydostać.
mons - Pią 07 Lis, 2008

Dzięki .... miło mi , że się podoba.... :grin:
....fociłem eosem 350d , potem 450d , a teraz 40d..... używam 100 2.8macro albo 70-300 IS USM , oba obiektywy canona...... :grin:
....zabawę w fotki zacząłem w 2005 ......od minolty s 414..... :lol:

maziek - Pią 07 Lis, 2008

Musisz być bardzo blisko swoich "obiektów", jak to robisz?
mons - Pią 07 Lis, 2008

....owszem , bywam bardzo blisko..... :lol: :lol: :lol:
....tu siedzę pod krzakiem około 7-8 m od sarenki..... hihihi....





Bumber - Pią 07 Lis, 2008

mons, piękne muszą być te tereny, w których fotografujesz, że tyle tam dzikiej zwierzyny się kręci...
1507 - Pią 07 Lis, 2008

mons, sarna z ręki? Bo taka ciut ruszona
AuThoR - Pią 07 Lis, 2008

no właśnie....można wiedzieć jaka to kraina? :)
mons - Pią 07 Lis, 2008

1507 napisał/a:
mons, sarna z ręki? Bo taka ciut ruszona


....z ręki ....i ciemno było okropnie..... :oops:

[ Dodano: Pią 07 Lis, 2008 21:08 ]
..... fotki robione w lasach koło Olejnicy i Wielenia...... nad trzema jeziorami , Przemęckim , Górskim i Wieleńskim......na trasie Wschowa-Wolsztyn / parowozy / ..... :lol:

Monastor - Pią 07 Lis, 2008

Bumber, zdziwiłbyś się ile zwierzyny kręci się w okolicy Twojej miejscowości.

mons, najlepiej jest jak focona zwierzyna siada na plecaku lub aparacie :-)

mons - Pią 07 Lis, 2008

Monastor napisał/a:


mons, najlepiej jest jak focona zwierzyna siada na plecaku lub aparacie :-)


.....a jeszcze lepiej ją upić do sesji...... :lol: :lol: :lol:



koraf - Pią 07 Lis, 2008

Ale to piwo jakieś czerwone takie ... znaczy ciemne ? :wink:
AuThoR - Pią 07 Lis, 2008

hmmm...ta sowa też miała jakieś takie podkrążone oczy ;>
od dzisiaj na zdjęcia w plenerze zabiram flaszke :D

mons - Pią 07 Lis, 2008

koraf napisał/a:
Ale to piwo jakieś czerwone takie ... znaczy ciemne ? :wink:


....no nie , tylko lekko doprawione , bo takie lubią motylki...... :lol: :lol: :lol:

koraf - Pią 07 Lis, 2008

AuThoR napisał/a:
hmmm...ta sowa też miała jakieś takie podkrążone oczy ;>
od dzisiaj na zdjęcia w plenerze zabiram flaszke :D


A obiektywy możesz zabierać bez stabilizacji :mrgreen: i jaka oszczędność kasy :wink:

AuThoR - Pią 07 Lis, 2008

koraf napisał/a:
A obiektywy możesz zabierać bez stabilizacji i jaka oszczędność kasy


:twisted: :twisted: :twisted:

Monastor - Pią 07 Lis, 2008

mons, jedna mucha na zlocie przypłaciła takie zamiłowanie życiem... a zdjęcie zostało docenione podczas podsumowującej prezentacji :smile:
MC - Pią 07 Lis, 2008

Powszechnie jest wiadomo,ze sztuka wymaga poswiecen...
mons - Pią 07 Lis, 2008

MC napisał/a:
Powszechnie jest wiadomo,ze sztuka wymaga poswiecen...


....właśnie..... :twisted:

Bumber - Sob 08 Lis, 2008

Monastor napisał/a:
Bumber, zdziwiłbyś się ile zwierzyny kręci się w okolicy Twojej miejscowości.

Nie zdziwiłbym się, bo moją okolicę znam całkiem dobrze. :) Sarny, lisy, zające... trochę tego tutaj biega, ale sowy jeszcze nie widziałem.

Miałeś jakiś bezpośredni kontakt z "moją okolicą" czy chcesz mi tylko udowodnić, że wszędzie jest dużo dzikiej zwierzyny? :)

mons - Sob 08 Lis, 2008

....nie martw się brakiem sowy ..... :grin: ..... w Wieleniu bywam od dwudziestu lat , a dopiero trzy pokolenia sówek zaliczyłem...... koło 22 zaczynają pohukiwania za żarciem ....po tym najłatwiej poznać ich obecność ...... trwa to do połowy , do końca września..... :grin:


Monastor - Sob 08 Lis, 2008

Bumber, wszędzie jest dużo dzikiej zwierzyny :-)

mons, nie pokazał dotąd niczego co wskazywałoby na jakieś zagłębie dzikiej zwierzyny. Co do sów... trzeba miec szczęście, dobre, znane miejsce albo myszy na działce :wink:

mons - Sob 08 Lis, 2008

Monastor napisał/a:
mons, nie pokazał dotąd niczego co wskazywałoby na jakieś zagłębie dzikiej zwierzyny. Co do sów... trzeba miec szczęście, dobre, znane miejsce albo myszy na działce :wink:



.....mało Ci ...????? :razz: :lol: :lol: :lol:



Monastor - Sob 08 Lis, 2008

mons, wymień je jeszcze na muflony i będę usatysfakcjonowany :mrgreen:
mons - Sob 08 Lis, 2008

Monastor napisał/a:
mons, wymień je jeszcze na muflony i będę usatysfakcjonowany :mrgreen:


....mówisz o muflonach niskopiennych ??? ......ale jedno czy dwugarbne.... ???? :lol: :lol: :lol:

Bumber - Nie 09 Lis, 2008

Z dzisiejszego "grzybobrania":


mavierk - Nie 09 Lis, 2008

chociaż ciapki bokehu z tyłu troszke za małe - zdjęcie jest spoxikowe :D
Bumber - Nie 09 Lis, 2008

mavierk napisał/a:
chociaż ciapki bokehu z tyłu troszke za małe

Przy większych znowu pajączek robił się za mały ;)

mavierk napisał/a:
zdjęcie jest spoxikowe :grin:

Dzięki :)

maziek - Nie 09 Lis, 2008

Killer...


MC - Nie 09 Lis, 2008

maziek, ciekawe ujecie. Fajny kociak. Podoba sie mnie :razz:
mons - Nie 09 Lis, 2008

....mnie też ..... :grin: ..... ciekawa biel , na granicy przepału...... ale naturalna biel..... :grin:
koraf - Nie 09 Lis, 2008

I te kocie oczy ... i czy one mogą kłamać :wink: , chyba nie ... superek.
Monastor - Nie 09 Lis, 2008

maziek, czy on wpiernicza gołębia?
AuThoR - Nie 09 Lis, 2008

no właśnie o to samo chciałem zapytać :shock:
maziek - Nie 09 Lis, 2008

Dzięki za miłe słowa. Tak, wpiernicza. Z tym, że to nekrofilia w tym wypadku. Mieszka gdzieś koło mnie jakiś debil z wiatrówką... to już drugi. Pierwszego sam znalazłem :mrgreen: .
mons - Nie 09 Lis, 2008

maziek napisał/a:
Mieszka gdzieś koło mnie jakiś debil z wiatrówką... to już drugi. Pierwszego sam znalazłem :mrgreen: .


....i kiedy nekrolog ??? :sad:

maziek - Nie 09 Lis, 2008

Nieporozumienie. Drugi martwy ptak a nie drugi debil. Idioty z wiatrówką nie namierzyłem niestety. Jak dotąd...
mons - Nie 09 Lis, 2008

maziek napisał/a:
Idioty z wiatrówką nie namierzyłem niestety. Jak dotąd...


...... :evil: ......

Bumber - Wto 11 Lis, 2008

Chyba tyczy się to przyrody...

Koci portret

mavierk - Wto 11 Lis, 2008

no to ja jeszcze jedno zdjęcie, w sumie będące pytaniem o obróbkę - czy lubicie coś w stylu xprocesu?


mons - Wto 11 Lis, 2008

....ciekawe , ale misie nie bardzo..... :oops:
marmag - Wto 11 Lis, 2008

Z dzisiejszego spaceru:

1: wiewiór przy obiedzie



2. Poplątało nam się



3. samotny (biały żagiel??)



4. Nie biorą


kijos - Wto 11 Lis, 2008

marmag, co robisz ze zdjęciami? Strasznie "ciężki klimat" :neutral:
marmag - Wto 11 Lis, 2008

kijos napisał/a:
"ciężki klimat" :neutral:


możesz mi to przetłumaczyć?

kijos napisał/a:
co robisz ze zdjęciami?


odrobina kontrastu i wyostrzam - to wsio

mons - Wto 11 Lis, 2008

...na jedynce , wiórek i drzewo są niebieskie , przynajmniej u mnie..... :razz:
....na dwójce jest w miarę w porządku..... :grin:

koraf - Wto 11 Lis, 2008

mons napisał/a:
...na jedynce , wiórek i drzewo są niebieskie , przynajmniej u mnie..... :razz:
....na dwójce jest w miarę w porządku..... :grin:

Dokladnie mons u mnie też takie kolory są :sad:

kijos - Wto 11 Lis, 2008

Cytat:
możesz mi to przetłumaczyć?

Prócz bardzo mocnego kontrastu. Na ostatnim zrobiłeś jednolite plamy.
Wszystkie mają cyjanowe zabarwienie. Może twój monitor wyświetla za dużo czerwieni?

arietiss - Sro 12 Lis, 2008

Niestety bardzo daleka...


mons - Sro 12 Lis, 2008

arietiss, ....ładnie złapane.... i światełko fajne..... :lol:
Spróbuj w trybie lab i w kanale jasność ostrzyć ..... nie będzie obwódek po ostrzeniu...... :twisted:

arietiss - Sro 12 Lis, 2008

mons, dzieki za poradę! Pokombinuję w wolnej chwili! :smile:
rodak - Sro 12 Lis, 2008

koraf napisał/a:
mons napisał/a:
...na jedynce , wiórek i drzewo są niebieskie , przynajmniej u mnie..... :razz:
....na dwójce jest w miarę w porządku..... :grin:

Dokladnie mons u mnie też takie kolory są :sad:


Wiewiórki chyba już zmieniły futro na zimowe - być może stąd ten niebieski odcień.


mons - Sro 12 Lis, 2008

....qrde , ogon jakby normalny .... :shock:

[ Dodano: Sro 12 Lis, 2008 18:44 ]
....ale moje nie zszarzały jeszcze..... :shock:



piotrmkg - Sro 12 Lis, 2008

mons, mons ty je bezczelnie przekupujesz lapowkami :P
koraf - Sro 12 Lis, 2008

Mons wiewór piękny a jaki bokeh - tylko podziwiać :!:

[ Dodano: Sro 12 Lis, 2008 19:36 ]
piotrmkg napisał/a:
mons, mons ty je bezczelnie przekupujesz lapowkami :P

A tak się wręcza łapówki :wink: :


mons - Sro 12 Lis, 2008

koraf napisał/a:
Mons wiewór piękny a jaki bokeh - tylko podziwiać :!:


piotrmag napisał/a:

mons ty je bezczelnie przekupujesz lapowkami :P


....powiem Ci więcej , nie wstydzę się tego ..... :lol: :lol: :lol:
.... a tak poważnie , trafisz do żołądka , masz pozowanie..... :lol:

.... pstrykałem wiórki manualnym jupiterem , to dopiero był bokeh..... jak znajdę , wstawię .... :grin:

piotrmkg - Sro 12 Lis, 2008

mons napisał/a:
trafisz do żołądka , masz pozowanie

mi to jakos nie chca pozowac, bierze w pyszczek i zaraz leci gdzies na drzewo i sie chowa strasznie w galeziach. moze to przez to ze brzydki jestem :)

koraf - Sro 12 Lis, 2008

mons napisał/a:
[.... pstrykałem wiórki manualnym jupiterem , to dopiero był bokeh..... jak znajdę , wstawię .... :grin:

Jestem na prawdę bardzo ciekawy :shock:

mons - Sro 12 Lis, 2008

piotrmkg napisał/a:
mons napisał/a:
trafisz do żołądka , masz pozowanie

mi to jakos nie chca pozowac, bieze w pyszczek i zaraz leci gdzies na drzewo i sie chowa strasznie w galeziach. moze to przez to ze brzydki jestem :)


....jak obserwujesz wiórkę z orzeszkiem , musisz być zupełnie spokojny , żadnych gwałtowniejszych ruchów...... :mrgreen:

piotrmkg - Sro 12 Lis, 2008

mons, ja siedze jak przyczajony tygrys ukryty smok :P , a tak na powaznie to nie ruszam sie zbyt gwaltownie bo aparat jest na statywie i raczej ciezko z takim zestawem byc szybkim :)
koraf - Sro 12 Lis, 2008

piotrmkg napisał/a:
mons, ja siedze jak przyczajony tygrys ukryty smok :P , a tak na powaznie to nie ruszam sie zbyt gwaltownie bo aparat jest na statywie i raczej ciezko z takim zestawem byc szybkim :)

To już tylko ta druga opcja pozostaje ... jesteś brzydki :wink:

mons - Sro 12 Lis, 2008

......nie mów tak , bo może wiórki maja specyficzne poczucie piękna...... :mrgreen:
....i zaczną go gonić w celach erotycznych..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Bumber - Sro 12 Lis, 2008

Wiewiórek nie mam, ale tematyka pokrewna:

1.


2.

piotrmkg - Sro 12 Lis, 2008

bumber przyjemne zwlaszcza te drugie


ps. powoli moglby moderator zaczac myslec o wydzieleniu z przyrody zwierzatek, i zrobic osobno flore i faune.

mons - Sro 12 Lis, 2008

....a ja na pierwsze się gapię ..... :grin: :grin: :grin: ....piękne światełko.....
arietiss - Czw 13 Lis, 2008

A co powiecie na coś takiego? Trochę światło zblikowało, ale według mnie dodaje to trochę ciepła i daje fajny kontrast do ogólnego chłodu zdjęcia.


piotrmkg - Czw 13 Lis, 2008

arietiss, b. dobre. choc mogles nozyczkami wykarczowac te zdzbla w tle, wtedy byloby super.
mons - Czw 13 Lis, 2008

....kilka dla kompozycji bym zostawił ...... :mrgreen: ....uadne .... :grin:

[ Dodano: Czw 13 Lis, 2008 12:58 ]
....nie wiem jak u Was , ale u mnie fotka może mieć na wysokość do 675 pixli , żeby nie trzeba było fotki przewijać ..... :lol:

piotrmkg - Czw 13 Lis, 2008

mons, u mnie 1100 to graniczna wartosc :-)
mons - Czw 13 Lis, 2008

Mam monitor ustawiony na 1152x864 , ale trzeba odliczyć ramkę Firefoxa...... :lol:
arietiss - Czw 13 Lis, 2008

Z tego co widzę, to przy pionowych chyba najlepiej dawać koło 800?
goltar - Czw 13 Lis, 2008

piotrmkg napisał/a:

ps. powoli moglby moderator zaczac myslec o wydzieleniu z przyrody zwierzatek, i zrobic osobno flore i faune.
Pomyśle o tym ale nie będzie prosto, ponieważ często w jednym poście jest i flora i fauna...
1507 - Czw 13 Lis, 2008

mnie sie podoba
piotrmkg - Czw 13 Lis, 2008

goltar napisał/a:
piotrmkg napisał/a:

ps. powoli moglby moderator zaczac myslec o wydzieleniu z przyrody zwierzatek, i zrobic osobno flore i faune.
Pomyśle o tym ale nie będzie prosto, ponieważ często w jednym poście jest i flora i fauna...

to moze tak, ten watek zamknac a stworzyc 2 nowe:
- Fotografia przyrody (Flora)
- Fotografia przyrody (Fauna) bez ptakow i innych zwierzatek juz wczesniej wydzielonych :)

maziek - Czw 13 Lis, 2008

mons napisał/a:
Mam monitor ustawiony na 1152x864 , ale trzeba odliczyć ramkę Firefoxa...... :lol:
Nie wiem jak w Firefoxie ale w Operze można + i - klawiszami numerycznymi powiększać i zmniejszać wyświetlaną fotkę...
Bumber - Czw 13 Lis, 2008

maziek, i można dopasować stronę do szerokości monitora jednym kliknięciem myszki :)
goltar - Czw 13 Lis, 2008

Temat zostaje podzielony na:
Fotografię Flory i
Fotografię Fauny.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group