forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Upgrade z Nikona D3100

WolandMesser - Pon 28 Paź, 2019
Temat postu: Upgrade z Nikona D3100
Hej!
Do tej pory na wyjazdach korzystałem z zestawu D3100 + 18-105 co jak na moje wakacyjne potrzeby było dobrą uniwersalną opcją. Niemniej przeszkadza mi ciemnota tego połączenia więc rozglądam się za czymś nowszym, jaśniejszym, ostrzejszym.
Zdjęcia będą robione z ręki i stawiam na uniwersalność zamiast żonglowania obiektywami, bo jakom grafik komputerowy zabawa z RAWami to jak drugie wakacje :grin:
Na tę chwilę skłaniam się w stronę bezlusterkowca - stąd piszę w tym dziale - z racji dodatkowo mniejszych gabarytów/wagi. Myślem o X-T30 z 18-55 chyba, że ktoś ma pomysł na większy zoom.

W praktyce jednak, może sensowniejszą opcją jest nowe body/obiektyw?

Budżet 3-5k za całość niezależnie od konfiguracji.

komor - Pią 01 Lis, 2019

A zmiana zakresu obiektywu z 18-105 na 18-55 nie będzie problemem? Musisz wziąć to pod uwagę, bo łatwo się przyzwyczaić do większego zakresu, trochę trudniej do mniejszego. W bezlusterkowcach na szczęście są też takie przedłużone „spacer-zoomy”, więc jest z czego wybrać.
MatrixSTR - Sob 02 Lis, 2019

W tym budżecie raczej ciężko będzie Ci znaleźć coś nowszego i jaśniejszego jeśli chodzi o standardowe zoomy, na Twoim miejscu wolał bym poszukać jakichś stałek, ale to byś musiał się zastanowić jaką ogniskową najbardziej byś chciał. Możesz jeszcze pomyśleć o Sigmie 17-50 2.8 do Twojego D3100, ale z nią różnie bywa.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group