forum.optyczne.pl

Cyfrowe aparaty bez lustra z wymienną optyką - Aparat do zdjęć w podróży - przesiadka z Nikona d90

paulankaa - Nie 03 Lis, 2019
Temat postu: Aparat do zdjęć w podróży - przesiadka z Nikona d90
cześć,
fotografuję od wielu lat Nikonem D90 z obiektywami 50mm f1,8 oraz 18-50 f2,8. obecnie aparat służy mi głównie podczas wyjazdów do fotografowania widoków czy architektury, ale czasem zdarza się robić też zdjęcia portretowe. mimo że 50tka super się sprawdza, to praktycznie jest przeze mnie nieużywana. podczas wyjazdów ceniłam sobie posiadanie szerszego kąta, ale i zooma.

chciałabym zmienić sprzęt, bo jest to już wiekowy aparat, doskwiera mi też jego solidna waga. nie upieram się przy lustrzankach, ale tak naprawdę nie znam innych aparatów, a gdy tylko próbuję sama coś wynaleźć, to natłok informacji jest dla mnie zbyt przytłaczający i czuję się jeszcze bardziej zagubiona.

może jest tu ktoś, kto miał okazję testować różne sprzęty i byłby w stanie doradzić mi coś sensownego?

w skrócie:
- szukam lustrzanki lub bezlusterkowca o w miarę niskiej wadze (moje body Nikon waży aż 620 g), który sprawdziłby się podczas intensywnego, całodziennego eksplorowania nowych miejsc,
- równocześnie nie chciałabym, aby był maleńkim kompaktem, tylko był nieco większy i dobrze leżał w ręku,
- obiektyw był jasny,
- miał piękny bokeh,
- do fotografowania miejsc, krajobrazów, architektury, portretów,
- budżet: 3-4 tys., max. 5 tys.,
- w przyszłości oczywiście zakładam możliwość inwestowania w obiektywy, jednak teraz zależałoby mi na jak najbardziej uniwersalnym szkiełku,
- dodatkową zaletą byłaby możliwość udostępniania zdjęć bezpośrednio z aparatu.

jakie aparaty i obiektywy byście polecili? pomożecie zrobić wstępną selekcję?

zett - Sro 06 Lis, 2019

Oglądaj youtuberów którzy podórżują i zdają relacje. Oni często chwalą się sprzętem, który wykorzystują na co dzień.
WolandMesser - Czw 07 Lis, 2019

Bedac w takiej sytuacji(przesiadka z d3100) kupilem na najblizsze wakacje fuji x-t20 z 18-55.
Ergonomia jest drastycznie inna niz w lustrzance wiec to cos co na poczatku doskwiera ale po chwili sie docenia ;)
Nie wiem na ile bylby to dla Ciebie skok jakosciowy z racji posiadania juz podobnego obiektywu ale to by trzeba testy porownac.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group