forum.optyczne.pl

Cyfrowe kompakty - Canon SX60HS - Wysłać do czyszczenia, czy wyczyścić samemu?

Arturr - Czw 07 Lis, 2019
Temat postu: Canon SX60HS - Wysłać do czyszczenia, czy wyczyścić samemu?
Cześć

Czy byłbym w stanie samodzielnie wyczyścić aparat Canon SX60HS w środku, przesmarować mechanizmy, wyczyścić styki itd. ... czy byłbym w stanie zrobić to samodzielnie?
Chodzi mi to, czy są potrzebne do tego, jakieś super, ekstra specjalistyczne narzędzia?

Posiadam doświadczenie serwisowe z dziedziny mechaniki precyzyjnej, elektroniki, elektryki itd.
Jak wiadomo niektórym, czasami sprzęty są tak poskładane, że tylko doświadczony personel wie, gdzie są np. zapadki, zagłębienia itd. pozwalające złożyć lub rozłożyć np. ten konkretnie rzeczony aparat kompaktowy Canon.

Wolałbym go wysłać, ale nie wiem, ile kosztowałby taki serwis. Wszystko w nim działa, tylko obiektyw wysuwa się z oporami. Przebywałem z aparatem ostatnio w zakurzonym pomieszczeniu - i to bardzo zakurzonym, gdzie pył unosił się w powietrzu i od razu osiadał grubą warstwą. Aparat był w tym czasie wyłączony ... leżał na parapecie.

Gdyby nie to ostatnie, moje lekkomyślne postępowanie to pewnie nadal cieszyłbym się nim bez jakichkolwiek uwag, czy narzekań.


Nie wiem, ile mógłby kosztować taki serwis - przegląd - wyczyszczenie ... i czy jest sens w ogóle go wysyłać, tym bardziej, że już planuje zakup czegoś podobnego z dużym zoom-em.

Jestem bardzo zadowolony z tego aparatu - średniej wielkości komapkciku. Tworzy bardzo ładne filmy. Do zdjęć mam lustrzankę Canona 700D i wystarcza mi ona w zupełności.
Jest poręczny i chyba ma więcej punktów autofokusu, niż 700D ... lub podobnie, ale lepiej i sprawniej to wszystko w nim działa.


Zatem, co radzicie:

1. Wysyłać do serwisu.
2. Wyczyścić samem.
3. Dać sobie spokój i ew. pieniądze, lepiej dołożyć do nowego.

Kasey00 - Wto 21 Kwi, 2020

Błędy obiektywu są dość powszechne. Zwykle jest to piasek lub żwir zakłócający mechanizm przedłużania obiektywu. Albo kamera została upuszczona z wysuniętym obiektywem. Albo aparat został włączony, ale obiektyw został zablokowany, uniemożliwiając jego przedłużenie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group