forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - Olympus OMD E-M10 nie działa. Gdzie naprawić?

Piotr Maj - Wto 12 Lis, 2019
Temat postu: Olympus OMD E-M10 nie działa. Gdzie naprawić?
Mój aparat Olympus OMD E-M10 Mark II jest już poza gwarancją i przestał działać.
Problem polega na tym że nie chce się włączyć. Po przekręceniu włącznika w pozycję ON nie reaguje. Pierwsze co zrobiłem to dokupiłem nową baterię, ale to nie pomogło.
Zauważyłem że jak się go włącza i wyłącza 30-50 razy to wreszcie "zaskakuje" i włącza się. Po uruchomieniu działa poprawnie i mogę robić nim zdjęcia. Każde kolejne włączenie i wyłączenie powoduje że reaguje jak trzeba.
Natomiast jeżeli zostawię go na kilka dni znowu wraca usterka. Nie załączy się za pierwszym razem, tylko za powiedzmy za min. 30-tym.

Ostatnio kiedy udało mi się go uruchomić zrobiłem kilka zdjęć i chciałem go wyłączyć. Po przekręceniu wyłącznika w pozycję OFF aparat dalej działał. Musiałem wyjąć baterię, bo nie dał się wyłączyć. Możliwe że zepsuł się wyłącznik.

Serwis ze strony Olympusa mi napisał że ma zryczałtowany cennik napraw i naprawę oszacował na 670zł. Chciałbym porównać cenę z innym serwisem. W związku z tym chciałbym Was zapytać czy nie znacie jakiegoś serwisu godnego polecenia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group