forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - nowe karty a starszy aparat czyli : 1D III vs CF UDMA

janqseven - Wto 12 Lis, 2019
Temat postu: nowe karty a starszy aparat czyli : 1D III vs CF UDMA
Z uwagi na to iż posiadam od niedawna aparat 1d III a karta sandisk SDHC 32GB 80MB/s kasuje mi zdjęcia zgrywane do komputera- mam pytanie: Czy nowe karty mogą mieć problem z zapisem albo odczytem zdjęć z Canona 1D III?
Owa karta była podpinana pod czytnik najprostszy do kart SD i poprzez metrowy kabel przesyłałem do komputera zdjęcia na USB (chyba 2.0) Działy się cuda- zdjęcia znikały i powstawały pliki bodajże z roku 1982 o niesamowicie dziwnych nazwach. Skąd ten problem? :) Posiadam dobry antywirus, win10, ogólnie komputer jest dwumiesięczny. Czy to wina karty, czy czego innego? Może trzeba kupić nowy czytnik?
Czy karta CF UDMA7 zadziała , czy SDHC 32GB sandisk zadziałają? :)
Jakieś porady? :)

MatrixSTR - Czw 14 Lis, 2019

Jeśli na aparacie zrobione zdjęcia wyświetla Ci bez żadnych problemów to stawiał bym na uszkodzony czytnik.
ryszardo - Pią 15 Lis, 2019

Moja propozycja: podepnij aparat kablem do komputera i zgraj w ten sposób kilka zdjęć (na początek nie wszystkie, bo będzie to trwało tydzień). Jeśli nie będą uszkodzone, to wina jest w czytniku lub jego połączeniu z komputerem.
janqseven - Sro 20 Lis, 2019

Wymieniłem kabel na USB 3.0, nowy czytnik na USB 3.0 i zakupiłem 2 karty (CF +SDHC) po 32GB i teraz wszystko bardzo dobrze działa, a przesył fotek na komputer jest błyskawiczny!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group