forum.optyczne.pl

Wolne tematy - Wymiana baterii w smartfonie

ster - Pią 15 Lis, 2019
Temat postu: Wymiana baterii w smartfonie
Coraz częściej jest tak, że baterie w smartfonach montowane są "na sztywno", bez możliwości wymiany. A to przecież baterie najczęściej padają. W związku z tym pojawia się pytanie: dlaczego tak się dzieje? Dlaczego producenci nie dają możliwości samodzielnej wymiany. Przecież to jest wbrew trendowi proekologicznemu, panujacemu obecnie w zasadzie wszędzie.
Preskaler - Pią 15 Lis, 2019

Pytasz poważnie??? Przecież to jasne. Chcą aby ludzie możliwie często kupowali nowy sprzęt! Nie widzisz, że tzw. "ekologia" to tylko jeszcze jedna platforma do niszczenia konkurencji? Przymierzany zakaz ogrzewania węglem to też jest "woda na młyn" dla importerów gazu, ropy itp. oraz posiadaczy nowych technologii (czytaj - zaawansowanych technologicznie krajów).
janko125 - Pią 15 Lis, 2019

Poza tym bierz poprawkę na to, że dla chcącego nic trudnego. Na youtube masz przecież filmiki, gdzie majsterkowicze tłumaczą jak wymienić baterie. Jest to możliwe, ale nie tak łatwo jak to było kiedyś.
Baterie do telefonu - proponuję sprawdzić np pod niniejszym linkiem: https://vegacom.eu/pl/menu/baterie-do-telefonow-1373.html

MatrixSTR - Pią 15 Lis, 2019

Bo bateria to najłatwiejszy sposób żeby zmusić do wymiany, zwłaszcza że w dzisiejszych czasach nawet 4 letnie flagowce mają wystarczającą wydajność żeby dalej ich używać.
Z drugiej strony użytkownicy chcą wodoszczelnych i jak najcieńszych telefonów z jak największa pojemnością baterii a to wymusza zastosowanie wbudowanych ogniw.

Negatyw - Pią 15 Lis, 2019

MatrixSTR napisał/a:
...
Z drugiej strony użytkownicy chcą wodoszczelnych i jak najcieńszych telefonów z jak największa pojemnością baterii a to wymusza zastosowanie wbudowanych ogniw.
Pokaż mi ten wodoszczelny z największą pojemnością baterii i zarazem najcieńszy?
MatrixSTR - Sob 16 Lis, 2019

Wodoszczelne i cienkie są prawie wszystkie obecnie, a pojemność baterii w obecnych telefonach jest większa niż w podobno rozmiarowych starszych telefonach z wymiennymi.
Negatyw - Sob 16 Lis, 2019

MatrixSTR, to wrzuć do miski z wodą i się przekonasz o wodoszczelności smartfona. Wodoszczelny musiałby mieć szczelne zamknięcia wszystkich gniazd, mikrofonu, głośnika. Ten rozbieralny to rozbierzesz go po takim wypadku, wyjmiesz baterię, wydmuchasz elektronikę sprężonym powietrzem i szybko wysuszysz. Najgorzej jak wpadnie do brudnej wody (np. może to być woda morska). Bez rozebrania nie uratujesz smartfona.
Smartfon przez to, że jest nierozbieralny nie staje się wodoszczelny, cieńszy ani jego bateria bardziej pojemna.

MatrixSTR - Nie 17 Lis, 2019

Ale wiesz że nie ma problemu większego zrobić gniazdo w taki sposób żeby było szczelne bez zaślepki? Swego czasu zrobiłem sporo podwodnych zdjęć telefonem na basenie, nawet nagrywałem nim zjazdy na zjeżdżalniach wodnych i nic mu nie było.
https://photos.app.goo.gl/5EspjBEGSeZLTAd99
https://photos.app.goo.gl/rm2fyKEL6dZPUNaJ7
A że nie wszyscy producenci robią uszczelnione, to już pewnie kwestia oszczędności.

Negatyw - Pon 18 Lis, 2019

MatrixSTR napisał/a:
...
A że nie wszyscy producenci robią uszczelnione, to już pewnie kwestia oszczędności.

No, ale oszczędność to pozytywna cecha. I druga pozytywna to dbanie o środowisko. Stąd powszechny trend odchodzenia od artykułów jednorazowych. Taki smartfon nierozbieralny to jednorazówka. I jeszcze raz powtórzę: smartfon przez to, że jest nierozbieralny nie staje się wodoszczelny, cieńszy ani jego bateria bardziej pojemna.

Dżozef - Pon 18 Lis, 2019

Wszystkie smartfony są rozbieralne, chociaż nie każdy da się potem złożyć :mrgreen:
Ja swój złożyłem i powiem Wam: mylicie się - to smartfon jest dodatkiem do baterii a nie odwrotnie. Wielka, ciężka i niebezpieczna bez zabezpieczenia, to nie paluszki AAA, jeśli się na tym nie znacie nie eksperymentujcie z tą technologią.

Kayla88 - Pon 02 Gru, 2019

jasne, ze chodzi o to by częściej kupować sprzęt. Jestem teraz wtakiej sytuacji, ze całkowicie padła mi bateria w telefonie HTC, dobrze że mam jeszcze swoją starą cegiełkę samsunga :P Bo bym nie miała normalnie kontktu ze światem. I muszę właśnie wymienic baterię... mam nadzieję że się da, bo czuję sie jak bez ręki.
Negatyw - Pon 02 Gru, 2019

Dżozef napisał/a:

...mylicie się - to smartfon jest dodatkiem do baterii a nie odwrotnie...
Nie wiem kogo masz na myśli, bo nikt nie pisał o żadnych dodatkach. To, czy coś jest dla kogoś dodatkiem, każdy sam definiuje wedle uznania. Dla niektórych może być smartfon dodatkiem do ładowarki. Pewnie do nich należysz.
Dżozef napisał/a:
...Wielka, ciężka...
Pewnie mylisz z baterią do auta elektrycznego firmy Tesla. Bateria do smartfona nie może być większa i cięższa od smartfona, w który jest ta bateria. Czytając te teksty ma się wrażenie, że wyjąłeś baterię ze smartfona i ta bateria ważyła 100kg.
Dżozef napisał/a:
...jeśli się na tym nie znacie nie eksperymentujcie z tą technologią...
No tak, taka bateria ze smartfona co waży 100kg może spaść na stopę i ją zmiażdżyć. Nie wspomnę o wysokim napięciu, bez zabezpieczenia nie podchodź. :lol:
Dżozef - Wto 03 Gru, 2019

Dla głupiego to wszystko jest głupie. Napiszę więc inaczej: Kup nową baterię a smartfon masz gratis. Albo wsadź te swoje łapki do porządnej baterii a jednego hejtera będzie mniej w internecie. :cry:
Negatyw - Sro 04 Gru, 2019

Dżozef napisał/a:
...Wielka, ciężka i niebezpieczna bez zabezpieczenia, ...

Negatyw - Sro 04 Gru, 2019

Negatyw napisał/a:
Dżozef napisał/a:
...Wielka, ciężka i niebezpieczna bez zabezpieczenia, ...
Zamiast pisać farmazony napisz konkretnie. Wielka, to znaczy ile metrów sześciennych? Może podaj konkretne wymiary, bo ja wielkiej nie widziałem. Jakby bateria była niebezpieczna (pomijam ludzi o ograniczonej poczytalności, którzy połykają baterie) to sprzęty takie jak smartfony i aparaty fotograficzne jako niebezpieczne nie były by w powszechnej sprzedaży.

Jar - Sro 04 Gru, 2019

Straszyć ludzi nie ma po co, ale jest coś na rzeczy w sensie zagrożenia pożarowego. Ogniwa li-ion i pochodne mają dość dużą pojemność w sensie energii na jednostkę masy. To raz. Dwa, są dość wrażliwe na źle dobrane charakterystyki ładowania. Zarówno uszkodzona bateria, jak i uszkodzona ładowarka albo jakieś samoróbki mogą być źródłem problemu. Tak jak w każdym innym aku, tylko tu bardziej niż przy innych typach ogniw
W przypadku małych bateryjek jak z aparatu tragedii nie będzie. Zwykle bateria spuchnie albo się nadtopi. Gdzieś tam czyta się o pożarach smartfonów, ale to jakieś ekstremum - rzadkość. Zwarcie baterii z laptopa czy dużego powerbanku to z definicji więcej energii, więc takie atrakcje mogą być potencjalnie groźniejsze. Znacie na pewno ograniczenia dotyczące aku li-ion w bagażu lotniczym? No właśnie. Bynajmniej nie chodzi tu (a w każdym razie nie tylko) o to, że jakiś zbrodniczy świr wsadzi do aku bombę. Na powerbanki jest chyba limit do 10 000 mAh, ale nie jestem pewien tej wartości -do sprawdzenia.
Pozdrawiam
-J.

Negatyw - Sro 04 Gru, 2019

Dżozef napisał/a:
...Wielka, ciężka i niebezpieczna bez zabezpieczenia, to nie paluszki AAA, jeśli się na tym nie znacie nie eksperymentujcie z tą technologią.

No i jeszcze pytanie o jakich zabezpieczeniach napisał Dżozef? Ja wymienia baterię bez zabezpieczenia. Mam do jednego aparatu dwie baterie. Zresztą w przypadku aparatu fotograficznego i tak baterię ładuje się poza aparatem, więc trzeba ją wyjąć. W instrukcji aparatu i smartfona nie ma słowa o zabezpieczeniach, przynajmniej w tych które używam.

DarkRaptor - Sro 04 Gru, 2019

Jar napisał/a:
Na powerbanki jest chyba limit do 10 000 mAh, ale nie jestem pewien tej wartości -do sprawdzenia

Limit jest tutaj:
https://www.iata.org/what...ium-battery.pdf

W sumie śmiesznie, bo zawsze wożę po ok. 30 akumulatorów AA i AAA, tych "innych" nie licząc. W sumie widzę, że ponad przewidywany limit :mrgreen:

Na jednym z lotnisk (niestety już nie pamiętam gdzie) widziałem, że odbierali każdy powerbank, bez oznaczenia certyfikacji, np. CE.

Dżozef - Sro 04 Gru, 2019

Negatyw napisał/a:
W instrukcji aparatu i smartfona nie ma słowa o zabezpieczeniach

Noo... a to znaczy że ich nie ma :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kiedyś nabyłem tani zamiennik do 650D który padał gdy próbowałem filmować. Rozebrałem go z ciekawości i zrobiłem w nim obejście chipa sterującego prądem, zamiennik zaczął działać normalnie. Oczywiście prąd jaki dawał nie miał już żadnego limitu i mógł robić za spawarkę przy zwarciu, więc go wywaliłem.

UWAGA! nie róbcie eksperymentów. Ja jestem elektrykiem ale i tak z duszą na ramieniu to robiłem bo wiem jaki prąd może to cholerstwo wyzwolić przy zwarciu.
Wielkość baterii czy pojemność nie ma znaczenia nieopatrzny ruch który solidnie zewrze oba bieguny spowoduje wyładowanie całej energii w jednej chwili i chemia wyląduje na soczewkach kontaktowych :lol:

Mobilne ogniwa są zabezpieczone limiterem mocy i obudową ale te zamontowane na stałe nie muszą dublować chipów, nie mają obudowy i nie są przeznaczone do wymiany przez blondynki.

Negatyw - Sro 04 Gru, 2019

Z tego co czytam to jesteś elektryk jak z koziej dupy trąbka. Przede wszystkim jak producent nie przewiduje wymiany baterii to jej się nie wymienia, tylko oddaje całość do utylizacji. Jest to jednorazówka. Dlatego pisałem, że ochrona środowiska, zaczynająca się i kończąca na likwidacji reklamówek jednorazowych biodegradowalnych w rzeczywistości nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska.
Dżozef - Czw 05 Gru, 2019

Negatyw napisał/a:
Przede wszystkim jak producent nie przewiduje wymiany baterii to jej się nie wymienia

Przed tym właśnie ostrzegam od początku, więc co się TROLU wpieniasz i obrażasz innych, brak ci argumentów, dałeś ciała swoją niewiedzą i niekompetencją :lol: .
:lol: :lol:

Negatyw - Pią 06 Gru, 2019
Temat postu: Re: Wymiana baterii w smartfonie
Dżozef, od początku to Ty farmazony piszesz. Autor tematu nie pyta czy bateria jest ciężka czy lekka, duża czy mała. Każdy wie jak wygląda bateria do smartfona. Nie pyta też jak wymienić baterię w smartfonach w których producent nie przewiduje takiej wymiany. Nie pisz też o dodatkach do baterii i innych farmazonach. Odnieś się do tego o co pyta:
ster napisał/a:
Coraz częściej jest tak, że baterie w smartfonach montowane są "na sztywno", bez możliwości wymiany. A to przecież baterie najczęściej padają. W związku z tym pojawia się pytanie: dlaczego tak się dzieje? Dlaczego producenci nie dają możliwości samodzielnej wymiany. Przecież to jest wbrew trendowi proekologicznemu, panujacemu obecnie w zasadzie wszędzie.

Usjwo - Czw 19 Gru, 2019

DarkRaptor napisał/a:
Jar napisał/a:
Na powerbanki jest chyba limit do 10 000 mAh, ale nie jestem pewien tej wartości -do sprawdzenia

Limit jest tutaj:
https://www.iata.org/what...ium-battery.pdf .

Limit na baterii to 100Wh, dla powerbanku zakladajac napieice 5V daje 20000mAh
DarkRaptor napisał/a:

W sumie śmiesznie, bo zawsze wożę po ok. 30 akumulatorów AA i AAA, tych "innych" nie licząc. W sumie widzę, że ponad przewidywany limit :mrgreen: .

Jedna AAA to okolo 2.5Wh, wiec teoretycznie mozesz miec 40. A jak nie wlozysz ich w jednym miejscu to i wiecej ;) . Limit dotyczy jednej baterii, wiec mozesz zabrac i 100 szt., teoretycznie nie ma limitu na ilosc, musisz tylko przekonac obsluge ze to do Twojego uzytku.
Ten przepis dotyczy baterii niewbudowanych, ktore trzeba przewozic w bagazu podrecznym. Baterie wbudowane moga jechac w nadawanym bagazu, chociaz tez pewnie jest jakis limit.

Wracajac do tematu.
Wymienna bateria to dodatkowa masa. Musi byc specjalne zlacze i otwierana obudowa. W czasach gdy producenci walcza o kazdy gram, to sie pewnie liczy. :D
Ja zmienialem (I zmieniam) baterie w Iphonah, kosztuja kilkadziesiat PLN, a wymiana jest banalnie prosta.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group