forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - Jaki drugi korpus do D600

cygnus - Nie 17 Lis, 2019
Temat postu: Jaki drugi korpus do D600
Mam dość już zajechany D600, trzecia migawka. Słabuje to to, to owo.
Spora szklarnia, na ogół leciwa.
Widzę w komisie D7100 z power packiem za 300 funtów. Warto kupić?
Fotografuję samoloty, ptaki, makro + turystyka, czasem Księżyc (mam MTO 11CA i Rubinar 500)

cygnus - Pon 18 Lis, 2019

Naprawdę żaden uzytkownik D7100 nic nie powie?
Bardzo rzadko używam wysokich ISO więc chyba nie powinienem narzekać na jakość zdjęć w porównaniu z D600.

cygnus - Pon 18 Lis, 2019

Wobec niespodziewani wielkiego zainteresowania proszę o zamknięcie a lepiej usunięcie wątku. Sam postanowiłem.
DarkRaptor - Wto 19 Lis, 2019

Hej. To forum faktycznie trochę szwankuje ;)

Jako użytkownik D800 rozważałem właśnie podobną opcję - D7100/D7200 i to dokładnie pod takie samo zastosowanie jak u Ciebie.

Działałem do niedawna w duecie D800/D300s, ale gdy pożyczyłem na jakiś wyjazd "stare" D7000 to ostatecznie, jakościowo uzyskałem znacznie fajniejszy obrazek z tej matrycy DX niż z D300. Ponieważ D7100/7200 miały lepsze parametry do fotografii przyrodniczej (bufor i te sprawy), zdecydowałem się ostatecznie na któryś z nich... i kupiłem ostatecznie D500, bo trafiła mi się fajna okazja ;)

Ale odpowiadając na Twoje pytanie. Moim zdaniem to będzie fajny zestaw.

Negatyw - Wto 19 Lis, 2019

DarkRaptor napisał/a:
Hej. To forum faktycznie trochę szwankuje ;) ...

Niby w jakim sensie to forum szwankuje? W takim, że znając odpowiedzi na pytania autora nie byłeś z jakiś względów technicznych czy innych w stanie szybciej dać odpowiedź? Była jakaś blokada wypowiedzi? Może trzeba się skontaktować z administratorem.

cygnus - Sro 20 Lis, 2019

Negatyw napisał/a:

Niby w jakim sensie to forum szwankuje?

W takim że pomimo dobrze określonego tematu i LICZNYCH wyświetleń Użytkownicy nie dali żadnego odzewu.
Ja, i pewnie wielu Użytkowników pod hasłem FORUM rozumieją raczej Społeczność Użytkowników niż silnik i Administrację strony.

cygnus - Sro 20 Lis, 2019

DarkRaptor napisał/a:
gdy pożyczyłem na jakiś wyjazd "stare" D7000 to ostatecznie, jakościowo uzyskałem znacznie fajniejszy obrazek z tej matrycy DX niż z D300. Ponieważ D7100/7200 miały lepsze parametry do fotografii przyrodniczej (bufor i te sprawy),... bo trafiła mi się fajna okazja .

Dzięki za aktywność. Już wcześniej podjąłem męską decyzję bo to była niezła okazja :)
A swoją drogą zaskoczyłeś mnie, D300 w rozpowszechnianym mniemaniu jest NIEZASTĄPIONY, dopóki Nikon nie wyprodukuje D300 Mk II.

Negatyw - Sro 20 Lis, 2019

cygnus napisał/a:
Negatyw napisał/a:

Niby w jakim sensie to forum szwankuje?

W takim że pomimo dobrze określonego tematu i LICZNYCH wyświetleń Użytkownicy nie dali żadnego odzewu...

Dobrze określonego w Twoim mniemaniu. Nikt nie jest jasnowidzem i nie odpowie: czy warto kupić D7100 za 300 funtów? Chodzi o aparat używany, który może być jak nowy, a może być bardziej zjechany niż ten D600. Trudno też by każdy z tych LICZNYCH był użytkownikiem jednocześnie D600 i D7100. Ja też byłem jednym z tych LICZNYCH, ale niestety nie miałem w ręku ani D600, ani D7100. Ale nawet ktoś kto fotografował D600 i D7100 może mieć problem z odpowiedzią, bo jednak przejście z FF na APS-C to degradacja pod względem jakości obrazka.
cygnus napisał/a:
Ja, i pewnie wielu Użytkowników pod hasłem FORUM rozumieją raczej Społeczność Użytkowników niż silnik i Administrację strony.
Ja uważam, że FORUM rozumiana jako Społeczność Użytkowników nie szwankuje. Co najwyżej trafia się jakiś rozwydrzony dzieciak roszczeniowy, który uważa, że jak on napisze to odpowiedź musi być w ciągu minuty, w przeciwnym razie: "zabieram zabawki i idę do domu".
cygnus - Sro 20 Lis, 2019

Dziekuję, Negatywie. nb stosowmy nick :)
Kiedy coś leży na wystawie w komisie to Nierozwydrzeni
Pełnoletni mają nieograniczony czas na przedyskutowanie sensu zakupu na forach czy agorach. Realiści zaś nakładają sobie ograniczenie czasowe.
Prosiłem o zamknięcie lub usunięcie tematu który stał się nieaktualny ale, mój błąd, nie wysłałem priv do Admina.
I już mamy bicie piany.

Proszę, nie dopisujcie już nic.
Rozwydrzony dzieciak


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group