forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Panasonic gx8 czy gx9

arek84 - Sro 08 Sty, 2020
Temat postu: Panasonic gx8 czy gx9
Witam, mam okazję kupić używanego panasonic gx8, aparat bardzo mi leży jeżeli chodzi o ergonomię ale podobno jest problem z migawka a dokładnie chodzi o schutter Schock, czyli wstrząs migawki. Ktoś może korzysta i powie czy to jest duży problem i czy warto inwestować w ten aparat , podobno jest jakaś aktualizacja ale nie mogę nic znaleźć, jak nie to jest gx9 ale będę używał że szkłem panas 12-35 także ergonomia będzie gorsza
PanasonicLumix - Czw 09 Sty, 2020

Problem był poruszany na wielu forach ale finalnie kończyło się na tym że większość go nie zauważa, a aktualizacja oprogramowania rozwiązała problem, link do oficjalnego źródła Firmware dla aparatów Lumix - https://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/dsc/download/index.html do GX8 najnowsze to wersja 2.2

Co do GX9 otrzymasz w nim lepszą, wydajniejszą stabilizację obrazu, nowy rodzaj migawki na elektromagnesie (GX8 ma spreżynową) co kompletnie rozwiązało wszelkie problemy, a sam aparat jest cichszy przy użyciu migawki mechanicznej.

arek84 - Pią 10 Sty, 2020

Tyle że ja jednak zdecydowałem się na zakup obiektywu Panasonic leica 12-60 2.8-4, wydaje mi się że jest to świetne, ostre podróżnicze szkło. Do aparatu gx8 pasuje dobrze, a do gx9 będzie chyba za duże, ale z drugiej strony nie chce było ograniczone wstrząs em migawki. Pytanie czy ta aktualizacja działa że wszystkimi obiektywami systemowymi (bo rozumiem że Leica 12-60 to szkło systemowe), czy tylko z wybranymi, bo takie informacje można uzyskać na forach.
PanasonicLumix - Sro 19 Lut, 2020

Update dotyczył korpusu, także jak najbardziej ma efekt przy każdym obiektywie.

Co do działania z każdym obiektywem systemowym prawdopodobnie informacje dotyczyły systemu Dual I.S.

12-60 Leica jest szkłem systemowym, nie jest za duży do GX9 :) w przypadku GX8 tym bardziej jak już zauważyłeś :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group