forum.optyczne.pl

Propozycje - Sprzątanie w wątkach.

Arv - Wto 03 Cze, 2008
Temat postu: Sprzątanie w wątkach.
Proponuję aby przy przanoszeniu wątków lub ich dzieleniu zostawiać w oryginalnym wątku informację nt. wykonanych działań.
goltar - Wto 03 Cze, 2008

Przy przenoszeniu wątku to nie ma sensu (po to się go przenosi), efektem byłby straszny bałagan, jak czas na to pozwala to wysyłam info do autora tematu.
Przy dzieleniu tematu, masz racje, można taką informacje zostawić (link do nowego tematu). Postaram się stosować :)

krisv740 - Nie 29 Cze, 2008

nie wiedziałem gdzie wpisać, a że chodzi mi o jakiś w miarę "porządek",więc piszę tutaj.
z radością zauważam zwiększone zainteresowanie zakupami lustrzanek i wzmożonymi trudnościami z wyborem u nowych forumowiczów.
z zasady powinno nam jako uzytkownikom zależeć na jak największej ilości "pomógł", ale jakoś ostatnio "rzuca" mną o sciany przy czytaniu postów typu "a340 czy 40d i dlaczego?" bez żadnego wkładu ze swojej strony piszącego.
moze się mylę i jeśli tak to przepraszam wszystkich, ale pytania robią się tendencyjne i lustrzane. może coś z tym zrobić?
na dodatek padaja w różnych działach :shock:

MichalP - Pon 30 Cze, 2008

ale tak to jest z "nowymi" którzy dopiero co się dopisali do forum. I każdy chce mieć swój osobisty wątek aby zwrócić na siebie uwagę. Oczywiście uogólniam ale prawdopodobnie tak włąśnie się dzieje. Dopiero po kilkunastu postach i upomnieniu nabierają ogłady i stają się (nie zawsze) dobrymi współtwórcami społeczności forumowej.
krisv740 - Nie 28 Gru, 2008

odświerzam wątek............
może jednak warto zastanowic się nad komasacją postów typu co wybrać???

goltar - Nie 28 Gru, 2008

krisv740 napisał/a:
odświerzam wątek............
może jednak warto zastanowic się nad komasacją postów typu co wybrać???
a jak to sobie wyobrażasz ?
mavierk - Nie 28 Gru, 2008

kurde, niech będzie archiwum i tyle... wątki nie ruszane od powiedzmy roku niech tam lądują i tyle...

chociaż jak długo jest miejsce, tak długo wolałbym tego uniknąć ;)

krisv740 - Nie 28 Gru, 2008

goltar, na pewno nie w formie C_B ,bo tam jest przegięcie........
szczerze to nie mam jakiegoś konkretnego pomysłu, ale czy Ty uważasz,że takie nagromadzenie jednakowych w zasadzie zapytań jest wskazane jako wielokrotność?

może na początek wyeksponować dział/temat : zanim zadasz pytanie przeczytaj ?

ja nie mam monopolu na prawdę i jedyną słuszną rację .... :sad:

garreth - Nie 28 Gru, 2008

krisv740 napisał/a:
może na początek wyeksponować dział/temat : zanim zadasz pytanie przeczytaj ?

http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=2335
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=2336
:wink:

krisv740 - Nie 28 Gru, 2008

garreth, nie no......... nie................. :sad:

przecież ja o tym doskonale wiem :smile:

przecież piszę "wyeksponowanie" :!:
może czcionka 48 :!: :???:

nie wiem , ale powoli zaczyna robić się niezły kociokwik :sad:

edmun - Nie 28 Gru, 2008

jutro tematem numer jeden będzie:

Lubie focić... czy mam kupić Fujifilm czy Kanona?
Głównie fotografuję wszystko i słucham muzyki
:P

garreth - Nie 28 Gru, 2008

krisv740 napisał/a:
przecież piszę "wyeksponowanie" :!:
może czcionka 48 :!: :???:

podejrzewam, że nawet większa czcionka+ kolorek "żarówiasto-żółty" nie spowodowałby polepszenia sytuacji :neutral:

krisv740 napisał/a:
nie wiem , ale powoli zaczyna robić się niezły kociokwik :sad:

już dawno się zrobił...

Jesienny - Nie 28 Gru, 2008

Trzeba będzie częściej odsyłać do diabła ;) znaczy do wyszukiwarki no ;)
goltar - Nie 28 Gru, 2008

Problem w tym że te pytania są podobne ale nie takie same ;) :( Gdyby dało się je jakoś pogrupować już dawno bym to zrobił ... Dlatego pytam o Wasze pomysły, bo mi już ich brakuje w tym temacie. Widzę także potrzebę zrobienia czegoś z działem Warsztat foto bo ostatnio cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem (i dobrze) ale zawarte w nim tematy są bardzo różnorodne.
krisv740 - Nie 28 Gru, 2008

Jesienny napisał/a:
Trzeba będzie częściej odsyłać do diabła ;) znaczy do wyszukiwarki no ;)


ale to nie jest doskonały sposób - wiele osób sie zniechęci do forum, a tego raczej nikt nie chce

z drugiej strony, szkoda aby to formu zostało zakwalifikowane jako "totalnie początkujące" i tylko do pytań "co mam wybrać : a czy b"...........

garreth - Nie 28 Gru, 2008

Jesienny napisał/a:
Trzeba będzie częściej odsyłać do diabła ;) znaczy do wyszukiwarki no ;)

Ciocia Szukajka i Wujek Google prowadzą doradztwo 24h ;)

krisv740 - Nie 28 Gru, 2008

garreth napisał/a:
Jesienny napisał/a:
Trzeba będzie częściej odsyłać do diabła ;) znaczy do wyszukiwarki no ;)

Ciocia Szukajka i Wujek Google prowadzą doradztwo 24h ;)


raz jeszcze - nie :!:

może grupować stosownie do marki zgłaszanej?

może wprowadzić opinie własne użytkowników dotyczące na początek marki, a nastepniew rozwijalnym menu danego modelu?

to jeśli chodzi o aparaty

a jeśli chodzi o szkła , to na początek "bardziej" wyróżnić pracę goltara - zestawienie cenowe szkieł canon i nikon w porównaniu ogniskowych - jak dla mnie jedna z najdoskonalszych prac na tym formu, a bardzo zadko linkowana nowym uzytkownikom - a szkoda! wiedzieli by co ich czeka jeśli zdecydują sie na lustro.........

goltar - Nie 28 Gru, 2008

Na początek zmieniłem info o działach na czerwono i na wielką czcionkę ale myślę że to nie wiele pomoże...
Grupowanie w stosunku do zgłaszanej marki się nie sprawdzi, ponieważ nie wiadomo co zrobić z pytaniami typu: Canon 40D czy Nikon D90 czy Sony A350 ... a takich jest najwiecej. Ponadto mechanizm forum nie pozwala na grupowanie postów, a nie będziemy tworzyć osobnych działów dla każdego modelu...
Opinie użytkowników dotyczące danego modelu można obecnie pisać w bazie pod specyfikacją...

krisv740 - Nie 28 Gru, 2008

goltar napisał/a:
Opinie użytkowników dotyczące danego modelu można obecnie pisać w bazie pod specyfikacją...

ale to jest w portalu, a nie na forum? tak?

goltar - Nie 28 Gru, 2008

Tak, ale na forum jest podlinkowane, a dla lutrzanek robię coś podobnego ale nie mam jakoś czasu aby to skończyć.
mavierk - Nie 28 Gru, 2008

To dodajcie garść m42jek to może usłucham :P

Nie ma na stronie żadnego takumara, porsta, reve - nawet jakby pod Tomioke ostatnie dwa podciągnąć... do tego oferta manualnych pentaxów też taka.. jałowa, z nikkory są w sumie prawie wszystkie.

No i Carl Zeiss Jena by sie przydało - to jedne z najpopularniejszych szkieł w polsce.
Heliosa 44m nie ma w ogóle, podobnie z większością znanych u nas Jupiterów (85/2 135/3.5 200/4)

Chociaż może coś przeoczyłem :)

edmun - Pon 29 Gru, 2008

ja bym w warsztatach podzielil cale warsztaty na dwa dzialy.
Warsztaty poczatkujacy, warsztaty zaawansowane

mavierk - Pon 29 Gru, 2008

I 'tu wklejamy swoje zdjęcia' :)
kijos - Pon 29 Gru, 2008

edmun napisał/a:
ja bym w warsztatach podzielil cale warsztaty na dwa dzialy.
Warsztaty poczatkujacy, warsztaty zaawansowane

A o poziomie zaawansowania ma decydować ilość gwiazdek pod Nickiem? ;)

Dajcie na głównej stornie dział "Ciemnia" z poddziałami:
- Tradycyjna - tematy o kuwetach, utrwalaczach, negatywach, papierze, itp...
- Cyfrowa - pogadanki o komputerach, monitorach, oprogramowaniu, drukarkach, labach, skanerach, itp...
Zarówno co wybrać i jak używać?

davaeorn - Pon 29 Gru, 2008

kijos napisał/a:
Dajcie na głównej stornie dział "Ciemnia" z poddziałami:
- Tradycyjna - tematy o kuwetach, utrwalaczach, negatywach, papierze, itp...
- Cyfrowa - pogadanki o komputerach, monitorach, oprogramowaniu, drukarkach, labach, skanerach, itp...
Zarówno co wybrać i jak używać?


to jest stanowczo dobry pomysł...

a co do pytań z cyklu "co wybrać" chyba najlepszą metodą jest udzielanie odpowiedzi w formie linka do innego takiego tematu - lub do tematu "zanim zadasz pytanie..." i zamykanie takiego wątku... inaczej chyba nie da rady...

ewa - Wto 06 Sty, 2009

edmun napisał/a:
ja bym w warsztatach podzielil cale warsztaty na dwa dzialy.
Warsztaty poczatkujacy, warsztaty zaawansowane


To jest dobry pomysł. Wy wszyscy jesteście na forum od wielu lat i niektóre tematy dla Was są oczywiste. Ale osoby początkujące często nie potrafią zadać (sformułować) właściwie pytania, co najczęściej wynika z ich niewiedzy. Może założycie jeden osobny wątek, gdzie każdy laik może zadać jakiekolwiek pytanie, bez obawy, ze się wygłupi na forum.

jaad75 - Wto 06 Sty, 2009

ewa, zawsze można założyć wątek i zadać pytanie... Dobrze by było tylko użyć wcześniej wyszukiwarki, bo często okazuje się, że takie lub bardzo podobne pytanie już kiedyś padło...
komor - Wto 06 Sty, 2009

ewa napisał/a:
Wy wszyscy jesteście na forum od wielu lat


Noooooo, ja to już nawet całe dwa lata! :lol:
Ewa, nie ma co się zasłaniać brakiem stażu, ja zacząłem od czytania, potem się zapisałem, a potem dopiero zacząłem się odzywać. Trzeba poznać trochę klimat forum, poczytać trochę wątków w interesujących Cię działach i wiele spraw się wyjaśnia.

jaad75 - Wto 06 Sty, 2009

komor napisał/a:
Noooooo, ja to już nawet całe dwa lata! :lol:

Ja niecałe... :razz:

krisv740 - Wto 06 Sty, 2009

a mi to chyba dopiero rok minął :sad:
komor - Sro 07 Sty, 2009

jaad75, krisv740, wydawało mi się, że wy tu jesteście od zawsze. :oops: Aż sprawdziłem, mi też jeszcze do dwóch lat brakuje miesiąca…
krisv740 - Sro 07 Sty, 2009

komor, dziękuję :mrgreen:
ale tak naprawdę to ja fresher jestem :lol:

ewa - Czw 08 Sty, 2009

Jasne, macie rację. Jak zerkniecie na moją listę napisanych postów to zauważycie, że raczej należę do grupy czytająco- szukającej :wink: Jednak nieraz mam duże wątpliwości i nie mogę znaleźć odpowiedzi, które rozwiążą mój problem. Np. świetnie, że obiektyw 50mm ze światłem 1.4 jest jaśniejszy od 1.8. I wiem jakie ma jeden i drugi zalety (teoria). Ale de facto na swoich zdjęciach prawdę mówiąc różnicy nie widzę specjalnej. :lol: Więc będzie to pytanie raczej w dziale "dla laika"- kiedy takie światło będzie na prawdę przydatne?. Podobne pytania mają ludzie z lampami błyskowymi, ze statywami, głowicami i innymi d...relami.

Ale mi się Wasze forum podoba i na moje skromne potrzeby nie musicie nic zmieniać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group