forum.optyczne.pl

Filmowanie cyfrowe - Kłopot z formatem HEIC

Preskaler - Czw 02 Kwi, 2020
Temat postu: Kłopot z formatem HEIC
Otóż mam pewien problem bo mój telefon (iPhone) robić może fotki w formacie HEIC. Jest to co¶ takiego pomiędzy zdjęciem a filmem. Może lepiej - seria? Nie mam problemu z wybraniem z tej serii jednego zdjęcia i zrzutu go jako JPG na kompa ale... zamarzyło mi się zrzucić je wszystkie i odtworzyć jako (np.) filmik MP 4. Jestem cieniutki jak bibułka z tematu informatycznego i nie potrafię też niczego znaleĽć w internecie na ten temat. Forum (mac) też jest drętwe i nie można niczego się tam dowiedzieć. Widzę, że tutaj s± ludzie z za (dawnej) "Żelaznej Kurtyny" to i pewnie na tym systemie MAC pracuj± a i nowinki w postaci plików w/wyż. też mog± co¶ napisać. Otóż moje pytania s± takie:

1) Czy z tego pliku można zrzucić na komputer wszystkie te fotki - cał± serię a nie tylko tę jedn±, wybran± w telefonie? 

2) Czy może od razu jest jaki¶ konwerter, który zamieni mi j± na krótki filmik w jakim¶ "przyzwoitym" (czyt. zjadliwym) formacie (MOV, MP 4 itp.) który póĽniej będę mógł użyć np. w pr."iMovie"?

W chwili obecnej "iMovie" nie przyjmuje w ogóle tego HEIC a jedynie jako pojedyncze zdjęcie przekonwertowane do JPG mogę tam wstawić. 


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group