forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - RX100 IV czy G7X MK3

Law_PL - Sro 01 Lip, 2020
Temat postu: RX100 IV czy G7X MK3
Cześć
Nachodzą mnie co jakiś czas myśli o kupnie kompaktu, takiego który będzie częstym towarzyszem wyjść na miasto czy też podczas jazdy rowerem. Nadszedł czas decyzji.
Nie ma za dużo czasu, bo trafiły się promocje na te 2 modele więc potrzebuje Waszej pomocy :)
Męczy mnie korzystanie z aparatu w telefonie, ze względu na brak możliwości wielu ustawień a jak już są to nie jest to zbyt wygodne. Często też podróżuje z plecakiem i na lustrzankę brakuje miejsca.
Czego szukałem?
-jasny obiektyw
-standardowy zoom ekwiwalent 24-70 lub trochę dłuższy
-w miarę przyzwoity bokeh
-wysokie użyteczne ISO (głównie chodzi o wieczorną/nocną fotografie uliczną niż pomieszczenia)
-odchylana lampa w górę to bardzo duży +
-odchylany ekran, nie musi być dotykowy
-wizjer + ale nie obowiązkowy

Początkowo wybierałem pomiędzy RX100IV a G7X mk ale patrząc na przykładowe zdjęcia w necie obrazek z Sony jakoś bardziej mi leżał. Natomiast G7X mk3 mam wrażenie że ma większe użyteczne ISO.
I sam nie wiem co robić. Można je dostać w podobnej cenie. Innych alternatyw nie znalazłem.

EDIT:
Kiedyś po głowie chodził jeszcze Lumix LX100 ale podobno katastrofa jest ze szczelnością obiektywu. Brak ruchomego ekranu i większe gabaryty to też trochę wada.

ryszardo - Sro 01 Lip, 2020

Ja bym do tej listy dołożył Lumixa LX15. Głównie ze względu na obiektyw, który jest zauważalnie ostrzejszy od pozostałych, a f/1,4 na szerokim końcu też nie zaszkodzi :wink:
Do tego zdecydowanie najniższa cena w tym gronie.

I jeszcze jedna ważna rzecz, którą powtarzam zawsze:
Koniecznie postaraj się przed zakupem wziąć te aparaty do ręki i sprawdzić ergonomię. Jest ona sprawą całkowicie indywidualną i wiele osób nie przykłada do tego zbyt dużej wagi, a znaczenie jest niemałe. Aparat niewygodny będzie rzadziej używany i wtedy jego inne cechy mają mniejsze znaczenie :!:

Law_PL - Czw 02 Lip, 2020

Co do chwytu to własnie Canon lepiej leży mi w dłoni. Ale zdaje sobie że taki kompakt to kompromis i nie będzie to chwyt jak w lustrzance.
Lumixa zaraz sobie sprawdzę :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group