forum.optyczne.pl

Aparaty analogowe - Czy pakować się w reperację obiektywu Canon

jolet - Wto 04 Sie, 2020
Temat postu: Czy pakować się w reperację obiektywu Canon
Witam
Posiadam uszkodzoną elektronikę obiektywu Canon Zoom Lens EF 70-210mm 1:3,5 - 4,5 70 - 210 mm Ultrasonic . W Canonie EOS 500 obiektyw ten nie łapie ostrości. Mam dylemat czy szukać w kraju serwisu który ten model jeszcze zreperuje czy też dać sobie spokój i zakupić cyfrę. W ciągu roku cztery rolki filmu zużywam . Od dwóch lat mam problem z wywołaniem filmu w sensie znalezienia Labu . Negatywy z widocznym chyba ziarnem a skany z białymi punktami / pewnie stara chemia i brud / . Nie ryzykuję obecnie i wysyłam do innego miasta filmy - bo tutaj to Lublin . Dodam jeszcze że finalną postacią są zdjęcia na papierze . Korektę robię w Adobe Ps 5 . To co posiadam to Canon EOS 500 z obiektywem 35-80mm pewnie standardowym póki co jeszcze działającym.
Jeśli Moderatorzy uznają że za dużo wątków proszę tylko o odniesienie się do celowości reperacji obiektywu .
dziękuję za pomoc

Preskaler - Czw 13 Sie, 2020

Na "cyfrę" pewnie tak czy inaczej prędzej czy później będziesz skazany. Dylemat możesz mieć tylko jeszcze jeden lub nawet kilka. Kupić kompakta czy aparat ze zmianą obiektywów? Do tego jeszcze - nowy czy używany? Wszystko to zależy od tego jaki chcesz na to przeznaczyć kapitał?
Wszystko jednak zależy od kosztu naprawy tego obiektywu. Tu masz przykład podobnego:https://allegro.pl/oferta/canon-ef-70-210-mm-f-3-5-4-5-usm-9544319601
Możesz też u tego sprzedającego kupić aparat C 40D i zmieścisz się w 1 kzł. (aparat+obiektyw) a stare obiektywy też by do niego pasowały.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group