forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - Nowy aparat do 3500 zl

rafal1987 - Nie 06 Wrz, 2020
Temat postu: Nowy aparat do 3500 zl
Witam.
Zamierzam zmienić mój kompakt FZ82 na jakiś inny kompakt lub bezlusterkowiec za obiektywem za 3500 zl
Ogólnie bym nie zmieniał ale wkurza mnie strasznie brak możliwości wyłączenia odszumiania przy dłuższym czasie otwarcia migawki niż 1 sekunda.
Jako że jestem łowcą zjawisk pogodowych i krajobrazów typu wschody i zachody słońca, zależy mi na możliwości wyłączenia tej opcji.
Zależy mi tez na dobrej jakości zdjęć RAW i możliwości fotografowania gwiazd i drogi mlecznej.
Ale jak już wspomniałem głównie do robienia zdjęć krajobrazów i zjawisk pogodowych.
Zależy mi na zdjęciach dobrej jakości i możliwości kręcenia filmow w FHD w zwolnionym tempie w ciągu dnia.
Oraz dodatkowo funkcja Bulb i możliwość ustawienia wszystkiego manualnie typu Iso, ostrość i Przesłona z czasem naświetlania. W obecnym aparacie czas otwarcia migawki moze być tylko 4 sekundy i brak trybu bullb i możliwości użycia weżyka spustowego na którym oczywiście tez mi zależy.
Ogolnie w myślnikach wypisze co jest dla mnie istotne:
- minimum 1 calowa matryca
- dobry akumulator
- dobra jakość zdjęć Raw i Jpg
- Możliwość wyłączenia odszumienia
- funkcja Bulb
- możliwość ręcznych ustawień parametrów
- RAW
- filmowanie w FHD w zwolnionym tempie minimum 120 k/s
- aby sprzęt nie ważył za wiele
- cena max 3500 zł
- preferuje kompakt ale jeśli znajdzie sie ciekawe lustro lub bezlusterkowiec z obiektywem za 3500 zl to tez rozwaze.
- aparat do uwieczniania zjawisk pogodowych. Pioruny i krajobrazy oraz chmury.
Obecnie mam 2 modele znalezione:
Panasonic Lumix FZ1000 II
Panasonic Lumix LX100
Oba to kompakty.
Z bezlusterkowca mnie intersowal A7S Sony ale cena jest kosmiczna bo z obiektywem to 6- 7 k wychodzi.

Proszę o pomoc.
Może polecicie jakis inny waszym zdaniem aparat kompaktowy lub z wymienną optyką.

rafal1987 - Wto 08 Wrz, 2020

Wstępnie wybrałem 3 modele z wymienną optyką.
Sony A6600 - okolo 5700 zl body
Canon EOS 800 D - około 3000 zl body
Nikon D610 - okolo 4000 zl body
I najbardziej bym sie skłaniał ku D610 bo jest najbardziej optymalny cena do jakości.
Problem w tym że nie mogę do niego znaleźć obiektywu podstawowego od 20-70 mm około :/

Myślicie że to dobry wybór?

Negatyw - Wto 08 Wrz, 2020

Może taki obiektyw do Nikona:
https://fotojoker.pl/nikkor-24-85-mm-f-3-5-4-5g-ed-vr-af-s--sd?utm_source=moneteasy.pl&utm_medium=referral
Nikkor AF-S 24-85 mm f/3,5-4,5 G ED VR albo NIKKOR AF-S 24-120 mm F/4 G ED VR za ok. 2300 zł.

komor - Wto 08 Wrz, 2020

rafal1987, pisaleś o budżecie 3500, a potem widzę pełnoklatkowego Nikona albo drogie, nowe Sony, bez obiektywu… :) Przy tym budżecie postawiłbym na dobrą lustrzankę z matrycą APS-C, co da Ci dobrą bazę, jeśli chodzi o jakość zdjęć, możliwość manualnych ustawień, przyzwoitej ergonomii. Jeśli budżet się zwiększył lub planujesz dokupić coś w przyszłości, to taki korpus pozwoli Ci dokupić potem inny obiektyw, np. ultra-szeroki kąt albo tele.

Poszukaj Nikona D7500, D7200, ew. Canona 800D. Oczywiście Nikon D610 to świetna puszka w relatywnie niedużej cenie, ale musisz się liczyć z wyższymi kosztami optyki. Choć być może do Twoich zastosowań niekoniecznie, bo astro i pogodę można opędzić np. manualnym Samyangiem 14 mm, który i tak jest pełnoklatkowy. Ale tak czy owak z pełnoklatkowym korpusem wydasz więcej, bo nawet podstawowy spacer-zoom, które pewnie także chciałbyś posiadać, będzie kosztować więcej niż w przypadku matrycy APS-C.

rafal1987 - Wto 08 Wrz, 2020

Znalazlem ciekawy kompromis jakosci do ceny Bezlusterkowca a6400 ma dobrej jakosci zdjecia i jest w cenie w miare akceptowalnej z obiektywem.
Około 4100 z kitowym obiektywem

16-50 f/3.5-5.6

Myslicie ze to mi wystarczy?
Do tego ma 4 k i slow motion w fhd.
Więc chyba idelanie.
Ja raczej wysokich wartości iso nie będę używał. Bo głównie robie nocne zdjęcia na statywie w długich czasach ekspozycji.

rafal1987 - Sob 12 Wrz, 2020

Już mam wybrane 2 modele.
Ale wciąż mam dylemat.
Czytałem, że teraz nie warto iść w lustrzanki, jak się nie ma obiektywów i się zaczyna przygodę z Aparatami z wymienną optyką.
Nikon Z50 czy
Nikon D7500
Z50 jest tańszy o 500 zl około.
Ale parametry mają oba aparaty podobne.
Co radzicie mi kupić lepiej.
Oba z obiektywami kitowymi 16-50 mm F3.5- 6 VR

rafal1987 - Wto 29 Wrz, 2020

Można zamknąć temat. Zakupiłem Nikon Z50 :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group