forum.optyczne.pl

Lornetki - Lornetki firmy Super Zenith?

Hal10000 - Nie 04 Paź, 2020
Temat postu: Lornetki firmy Super Zenith?
Witam czy ktoś ma informacje jakiej jakości są lornetki firmy Super Zenith ? Chce kupić taka lornetke i nic nie mogę się dowiedzieć o tej firmie lornetka ma parametry 7x50 i pole widzenia 10 stopni.
zadra - Nie 21 Lut, 2021

trochę czasu upłynęło od pierwszego wpisu, ale opiszę moje doświadczenie, może ktoś szukający informacji "potknie się" o ten post...

Kupiłem na "Alle.." używanego Super Zenita 10x50 w cenie poniżej 200zł.
Nieuczciwość sprzedawcy wyszła już w ciągu 30min od wyjęcia paczki z paczkomatu.
Lornetka z wieloma uszkodzeniami została zapakowana i wysłana do mnie.
Na szczęście mogę odesłać i będzie zwrot pieniędzy..

Co do samej lornetki.
Ze względu na uszkodzenie śruby regulacyjnej mostka okularowego nie mogę oceniać jakości obrazu, bo nie było możliwości wyostrzenia obserwowanych obiektów, najprawdopodobniej również z podwójnym widzeniem, bo jeden z oklularów obiektywu krzywo wkręcony po wcześniejszym demontażu..
Wykorzystałem jednak możliwość i obejrzałem sobie dokładnie lornetkę.

Minusy:
1. plastikowe pokrywki tubusów
2. plastikowe tuleje okularów
3. słaba mechanicznie śruba regulacji ostrości(U mnie pęknięta przyszła już w paczce)
4. domyślam się, że optycznie również niezbyt mocna..
5. brak pierścieni mocujących soczewki w okularach , najprawdopodobniej tuleje mocujące szkło są wprasowane lub wklejone, czyli brak możliwości demontażu i prawidłowego czyszczenia soczewek.

Plusy:
1. dość lekka (co wynika z plastikowatości zastosowanych elementów) zważyłem na kuchennej wadze i wychodzi coś koło 560g.
2. sam tubus z jakiegoś lekkiego stopu - przypuszczam, że pochodna aluminium, albo samo Alu..

Z mojej strony chyba wszystko.
Nie mam doświadczenia odpowiedniego, żeby opisywać czy są i ewentualnie jakie są powłoki na szkłach..

NIE POLECAM.
lepiej kupić jakiegoś "ruska" w podobnej cenie..

RoboBat - Wto 23 Lut, 2021

Jak polecałem ruski w niskim budżecie to zostałem zhejtowany. A tu proszę. Mądry Polak po szkodzie.
Arek - Wto 23 Lut, 2021

RoboBat, przecież od lat na tym forum, w niskim budżecie, poleca się różnego rodzaju BPC. Sam osobiście nawet dawałem linki do aukcji z BPC 8x30. Jak ktoś ma budżet na poziomie 100-200 zł, to takie BPC jest jednym z najbezpieczniejszych wyborów.
zadra - Wto 02 Mar, 2021

Panowie, odpisałem na post kolegi, który zapoczątkował ten temat.

Kupiłem wspomnianą przeze mnie lornetkę za nieco ponad 150zł a z racji totalnego uszkodzenia jej (myślę, że w takim stanie została zapakowana i wysłana do mnie) odesłałem ją do sprzedawcy.
Wszystko odbyło się na "popularnej platformie zakupowej" i nic na tej operacji nie straciłem (czekam jeszcze tylko na zwrot wpłaconych pieniędzy).

Zdobyłem w ten sposób wiedzę o budowie tej lornetki, zastosowanych materiałach i tym właśnie podzieliłem się z "forum".
Może ktoś przeczyta i nie kupi (lub kupi wiedząc co kupuje)

Gdybym ja znalazł wcześniej podobny wpis do tego, który umieściłem to dałoby mi to do myślenia..

Co do Zenitha - ostatnio znalazłem na aukcjach lornetkę tak samo opisaną (producent) lecz z rysami na dekielkach - pod farbą błyszczy aluminium.
Wnioskuję, że jedne są bardziej plastikowe, inne bardziej aluminiowe.
Nie będę się nad sobą znęcał i szukał innego Zenitha, bo już się sparzyłem..

Ruskie nie są złe, trzeba kupić coś wielokrotnie droższego żeby zobaczyć różnicę na plus dla konkurencyjnego produktu.
Niestety nie jest łatwo kupić "dobrze" bo uczciwość sprzedawców jest taka, jak tego od "mojego" Zenitha..

Lech149 - Wto 02 Mar, 2021

A jeszcze nie wiadomo , czy nie straciłeś i pieniędzy i lornetki . :twisted: :razz:
zadra - Sro 03 Mar, 2021

Lech149 napisał/a:
A jeszcze nie wiadomo , czy nie straciłeś i pieniędzy i lornetki . :twisted: :razz:


Nie straciłem.
Kwota została zwrócona w całości, a koszty przesyłki załatwił w dwie strony pakiet "smart".

Taka nauka/przestroga za darmo ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group