forum.optyczne.pl

Warsztat foto, literatura, teoria, art - Canon i walka ze stylami obrazów

CezariX - Pon 02 Lis, 2020
Temat postu: Canon i walka ze stylami obrazów
Witam Szanownych Forumowiczów,
jest to mój pierwszy post, więc krótko opiszę się jako "ambitny" amator bazujący na sprzęcie Canon'a z obecnym body 77D.

Jak wiadomo, by uzyskać odwzorowanie kolorów zbliżone do oryginału należy posłużyć się np. 24 polowym wzornikiem kolorów.

Większość fotografów korzysta w oprogramowania Adobe i tu sprawa jest prosta. Płacisz abonament więc nie masz problemów ;)

Jednak jako amator opieram się na darmowym oprogramowaniu dostarczanym przez Canon (DPP), a ostatnio głównie na RawTherapee. By utworzyć styl obrazu oparty na wzorniku trzeba przekonwertować pliki RAW CR2/3 na format DNG, następnie utworzyć wzorzec barw, i ostatecznie zastosować go w RawTherapee.

OK da się i rezultaty są OK ale co gdy chciałbym zastosować styl wydruku na oprogramowaniu Canon "Picture Style Editor"? Tylko w ten sposób można taki styl umieścić w aparacie by domyślnie ustawić go w body.

Nigdzie nie mogę znaleźć, czy jest jakiś automatyczny sposób tak jak zautomatyzowane metody producentów wzorników lub oprogramowania Adobe? Czy w PSE faktycznie nie ma takiej możliwości i trzeba każdy kolor ustawiać ręcznie?

Czy faktycznie Canon zapomniał o tej funkcjonalności skoro tyle zawodowców w ten sposób pracuje od lat i wszystkie inne konkurencyjne oprogramowania to umożliwiają? Aż mi się nie chce w to wierzyć i zakładam, że jest na to jakiś sposób o którym nie wiem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group