forum.optyczne.pl

Cyfrowe aparaty bez lustra z wymienną optyką - Olympus, który zestaw

boa ksztusiciel - Czw 05 Lis, 2020
Temat postu: Olympus, który zestaw
Witajcie,
Mam zamiar kupic zestaw Olympusa.. Możecie mi doradzić, który zestaw byłby lepszy? Teoretycznie wiem, który jest, ale chciałbym aby ktoś mi podpowiedział z perspektywy praktyki. Mianowicie zastanawiam się nad em5 mark II + 12-40mm f2.8, lub em5 mark III + 12-45mm f4, tutaj dodam, ze mam kody i kupony i w sumie cenowo wychodzi podobnie, no zestaw z em5 mk III jest troszkę droższy, ale niewiele. I teraz się zastanawiam, czy wziąć magnezowe solidne body z lepszym obiektywem, ale gorszą matryca, czy plastikowe body z lepszym sensorem, ale gorszym obiektywem... Naprawdę jest to dla mnie dylemat. Jeżeli nie ma jakiejś kosmicznej różnicy pomiędzy tymi matrycami 16mpx i 20mpx, to wziąłbym raczej em5 mk 2 z 12-40mm f2.8, ale sam już nie wiem, więc proszę o obiektywne rady, dzieki

Arek - Pią 06 Lis, 2020

boa ksztusiciel napisał/a:
Naprawdę jest to dla mnie dylemat. Jeżeli nie ma jakiejś kosmicznej różnicy pomiędzy tymi matrycami 16mpx i 20mpx, to wziąłbym raczej em5 mk 2 z 12-40mm f2.8


Ja bym się skłaniał właśnie do tej opcji. Mamy w redakcji dokładnie taki zestaw i fajnie się sprawdza.

TS - Pią 06 Lis, 2020

Nie używałem w ogóle E-M5 III ani 12-45, ale z tego co wiem ten korpus ma hybrydowy autofokus taki jak w E-M1 II (ten chwilkę używałem), który do ruchomych obiektów jest znacznie lepszy niż czysto kontrastowy autofokus E-M5 II (ten z kolei mam), oparty do tego na starszym procesorze. Jeśli więc zamierzasz fotografować szybką akcję w dobrym świetle lub filmujesz w 4K to można przeboleć gorszą budowę i światłosiłę szkła. W przeciwnym razie też uważam, że E-M5 II + 12-40 będzie lepszy. Matryca nie jest dużo gorsza.
boa ksztusiciel - Pią 06 Lis, 2020

A jeszcze chciałbym o coś zapytać... Czy na ten kitowy obiektyw 14-42mm ez (naleśnik) można nakręcić filtr szary??

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group