forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - EVF w Panasonic Lumix GX9 zawiesza się.

BlackJack - Wto 09 Lut, 2021
Temat postu: EVF w Panasonic Lumix GX9 zawiesza się.
Następująca przypadłość: EVF w Panasonic Lumix GX9 po włączeniu aparatu wyłącza się po pierwszym zdjęciu. I tak przez kilka do kilkudziesięciu zdjęć (trzeba wyłączyć i włączyć aparat żeby raz zadziałał), potem się włącza na stałe. Aparat robi zdjęcia nawet jak w EVF nic nie widać - można powiedzieć w ciemno. Aparat jak najbardziej działa. LCD działa bez problemu. Jeszcze inna dziwna zależność. W trybie przełączania LCD/EVF na czujnik po wyłączeniu się EVF po zdjęciu, odstawienie i przyłożenie oka do EVF uruchamia go. Wydaje mi się, że EVF jest uszkodzony. Piszę żeby się upewnić, bo może robiąc ustawienia, włączyłem jakiś tryb, który właśnie tak działa i wystarczy pogrzebać w menu a ja tego nie wiem.
Ma ktoś jakieś uwagi?
Z góry dziękuję za pomoc.[/code]

Jar - Wto 09 Lut, 2021

Może to jeszcze być kwestia owego czujnika oka, przełączającego EVF/LCD. Uszkodzony lub po prostu zanieczyszczony. Ostatni wariant do rozwiązania we własnym zakresie - przeczyścić. Ale nie mam żadnej pewności, czy to jest to. Warto po prostu wyeliminować tę możliwość.
Pozdrawiam
-J.

BlackJack - Sro 10 Lut, 2021

Dzięki za podpowiedź. Niestety ten kierunek poszukiwań nie przyniósł efektu. Myślę, że temu EVF nie służy to podnoszenie. W stanie podniesionym widać taśmę zasilająco-sygnałową, która się składa i rozkłada za każdym razem. Pewnie coś się obluzowało/pękło i tyle. Trzeba szykować paczkę do ACS.
BlackJack - Sro 21 Kwi, 2021

Dużo czasu minęło od mojego ostatniego postu tutaj. Aparat został wysłany do serwisu (tuż przed zakończeniem gwarancji - uff!). Okazało się, jak przypuszczałem, że jest to uszkodzenie, gdyż został wymieniony EVF i cała płyta główna. Bez szemrania. Sprawność usługi duża. Kurier zabrał aparat spod drzwi mieszkania i kurier pod drzwi mieszkania dostarczył. Całość zajęła niecałe dwa tygodnie. Autoryzowany serwis Panasonica z Łodzi W&W.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group