forum.optyczne.pl

Warsztat foto, literatura, teoria, art - zestaw czyszczący do matrycy

towner - Czw 11 Mar, 2021
Temat postu: zestaw czyszczący do matrycy
Cześć

Jaki zestaw czyszczący do matryc możecie polecić?
Widziałem zestaw Kodak-a, jest kilka produktów Mitoya,
niby Kodak powinien się sprawdzić ale ktoś gdzieś napisał że zostawia smugi..
Stąd m.inn. wątpliwości.

komor - Sro 17 Mar, 2021

Ja używam na sucho zestawu Lens Pen, a na mokro chyba coś podobnego. Kodak to zapewne tylko nazwa kupiona, więc…
towner - Czw 18 Mar, 2021

co prawda na matrycy jest szklany filtr, więc tak naprawdę nie jest to czyszczenie matrycy,
tylko tego filtra, jednak nie jestem pewny czy można używać lenspena do matrycy,
jednak nowoczesne szkła mają jakieś powłoki mineralne itd. a filtr nie, i filtr jest zrobiony z innego szkła itd.

MariaM - Pią 03 Lut, 2023

Na photo4b znajdziesz albo na allegro.
Jan55 - Pią 03 Lut, 2023

Wszystkie te zestawy, to jest jedno i to samo, produkowane w ChRL, a firmowane przez różne firemki. Więc czy się kupi Kodaka czy inny no name, to jest wszystko jedno. Jest tylko różnica opakowań zewnętrznych :wink: .
MariaM - Wto 09 Maj, 2023

Ale z tego co wiem, to Kodak chyba nie ma specjalnego zestawu do czyszczenia matrycy w swoich aparatach fotograficznych. Najczęściej używane zestawy do czyszczenia matryc to zestawy składające się pędzelka do usuwania kurzu - służy do delikatnego usunięcia pyłu i brudu z powierzchni matrycy, środek czyszczący - w sprayu lub płynie, służy do usuwania tłustych zanieczyszczeń z powierzchni matrycy. Ścierka mikrofibra - służy do usunięcia pozostałości po czyszczeniu i polerowania powierzchni matrycy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group