forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - 6D Mark II czy 90D ?

Tomasz M - Wto 06 Kwi, 2021
Temat postu: 6D Mark II czy 90D ?
Witam.
Mam pytanie do użytkowników lustrzanek Canona i prośbę o pomoc w wyborze. Przeczytałem trochę testów i artykułów i nadal nie mogę podjąć decyzji.
Od ponad 10 lat jestem posiadaczem Canona EOS 1000D, ale ze względu na brak czasu w ostatnich 3 latach bardzo rzadko pstrykałem. Teraz chciałbym wrócić do tego hobby ale też wymienić sprzęt na nowszy. Fotografuję amatorsko przyrodę, architekturę, rzadziej portrety. Mam kilka szkieł do Canona więc chciałbym pozostać w tym systemie.
Myślę też nad dokupieniem kilku szkieł:
-Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3
-Canon EF 85 mm f/1.8 USM
-coś do makro do 2500 zł
Aparaty są w podobnej cenie, ale pytanie czy pójść w FF czy pozostać przy APS-C?

ryszardo - Wto 06 Kwi, 2021

Po pierwsze nie napisałeś, jakie obiektywy już masz - to może sporo zmienić. Po drugie planujesz sprzęt nowy, czy używany? Po trzecie zastosowania podałeś bardzo ogólnie: przyroda to dla Ciebie ptaszki w parku, czy bardziej wyprawy o świcie nad rzekę i czołganie się w błocie? Architektura w wariancie typowo "turystycznym", czy dedykowane wyprawy w tym celu? Portrety sytuacyjne, czy planowane sesje zdjęciowe? Do tego dochodzi kwestia oświetlenia (naturalnego/błysk/ciągłe sztuczne/mieszane), lokalizacji (plener/studio) i modeli/modelek (rodzina i znajomi/zatrudnieni ludzie). No i jest jeszcze kwestia prezentacji: wydruki/Instagram/coś innego.
W zależności od odpowiedzi na te pytania (i wiele innych) optymalnym sprzętem może być cokolwiek od telefonu do drogich aparatów reporterskich lub innego specyficznego sprzętu.

A poza tym kompletnie nie rozumiem jednego: dawno nie robiłeś zdjęć, a aparat dalej masz. Co powstrzymuje Cię przed wzięciem go do ręki i powrotem do hobby teraz? Jeśli w międzyczasie się nie popsuł, to będzie dawał takie same możliwości, jak 3 lata temu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group