forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - Stabilność statywu z włókna

wu_ka - Czw 08 Kwi, 2021
Temat postu: Stabilność statywu z włókna
Cześć, to moje pierwsze pytanie na forum. Szukam pomocy odnośnie stabilnego statywu do Sony A6300 z 10-18, 18-105 i 70-350 (w przyszłości 200-600) – architektura, pejzaż, makro, ptaki. Wymagania: maksymalnie stabilny, również przy wietrze, wysokość bez wysuniętej kolumny powyżej 145cm, 3 – 4max sekcje, pochylana kolumna, głowica 3 kierunkowa, waga możliwie niska – statyw w teren, ale raczej z podjechaniem autem. Kupiłem VANGUARD VEO 3+ 263CP, który jest pierwszym statywem z nogami z włókna z jakim miałem do czynienia. Mam bardzo mieszane uczucia – bardzo fajnie wykonany, dobrze wyposażony ale nogi sprawiają wrażenie wiotkich jak wędka teleskopowa (tylko takie porównanie przychodzi mi do głowy), jeżeli powieszę obciążenie, to dopóki się rusza odważnik (nawet delikatnie) jest to bardzo przenoszone na nogi i głowicę (obawiam się zachowania przy wietrze). Moje pytanie – czy statywy z włókna tak się zachowują. Znam Manfrotto 290 i 055, mam Fotopro C50i, wszystkie aluminiowe i tak nie „tańczą”. Czy jest sposób aby sprawdzić stabilność statywu? Znalazłem informacje, że statywy z aluminium są mniej sztywne i gorzej tłumią drgania od tych z włókna, ale porównując Vanguard VEO 3+ z firmowym Manfrotto 290 to moim zdaniem wygląda inaczej.
dzieżba - Pią 20 Paź, 2023

wiele info o stabilizacji statywowo-głowicowej
https://thecentercolumn.com/2018/02/07/stiffness-vs-center-column-height-for-gitzo-gt2542/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group