forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - Zestaw do fotografii zwierząt dla początkującego (7-8tyś)

Lubek - Pon 26 Kwi, 2021
Temat postu: Zestaw do fotografii zwierząt dla początkującego (7-8tyś)
Witam,

Poszukuję zestawu do fotografii zwierząt, głównie ptaków dla amatora (zdjęcia raczej z ręki).

Po wstępnych poszukiwaniach zastanawiam się nad zestawem Canon EOS 90D + Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD lub 100-400 mm f/4.5-6.3 Di VC USD.

Proszę o uwagi do tego zestawu lub/i sugestie na co innego w tym zakresie cenowym (około 7-8tyś) warto zwrócić uwagę.

DarkRaptor - Pon 26 Kwi, 2021

Używany, czy nowy?

W tej cenie można zmieścić się z używanym zestawem Nikon D500 + Tamron 150-600 G1. Aktualnie działam na tym zestawie i nie mam jakichś większych uwag.

Lubek - Pon 26 Kwi, 2021

Rozważam raczej nowy zestaw. Obejrzał właśnie porównanie tych dwóch body i D500 wypada dobrze. Różnica w cenie trochę spora, ale można dostać używkę D500 w cenie nowego 90D. Na pewno jeszcze się nad nim pochylę.
DarkRaptor - Pon 26 Kwi, 2021

To z dłuższymi ogniskowymi, zwłaszcza nowymi, może być w tym budżecie ciężko. Generalnie jest duża różnica między tymi 300-400 mm na długich końcach, a 600 mm w Tamronach/Sigmach. Wcześniej łaziłem z Nikonowskim 70-300VR i nawet dawało się fotografować ptactwo, ale raczej w parkach. Dopiero jak przesiadłem się na 150-600 mogłem wreszcie poszaleć i robić zdjęcia bardziej płochliwej zwierzyny. Nie fotografuję z czatowni, wszystko z podchodu, więc muszę działać z dystansu. Dlatego rozważ jednak coś dłuższego.

W tej galerii większość ostatnich zdjęć dzikiej przyrody jest robiona właśnie Tamronem 150-600 G1 na różnych matrycach. Praktycznie niemal zawsze robię na 600 mm :mrgreen: Możesz zobaczyć, mniej więcej, co można tym robić.
https://www.deviantart.co...755/vertebrates

Lubek - Pon 26 Kwi, 2021

Dzięki. W takim razie zostanę przy nowym body 90D, a poszukam możliwości naciągnięcia budżetu o 3tyś pod tego 150-600mm.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group